ספורט אולימפיענפים אחרים

אושר: תקציב האבטחה לאולימפיאדת פריס 2024 יוגדל ב-40%

על רקע המלחמה, כינס שר התרבות והספורט מיקי זוהר ישיבת היערכות ביטחונית לקראת אולימפיאדת פריס בקיץ 2024 עם ראש היחידה לאבטחת אישים ומשלחות בשב''כ ואגף הביטחון במשרד התרבות והספורט

ההיערכות לקראת מבצע אבטחת המשלחות באולימפיאדה בפריס יוצאת לדרך על רקע המלחמה בישראל והמתיחות הביטחונית. בישיבת היערכות מבצעית שכינס היום (ראשון) שר התרבות והספורט מיקי זוהר עם ראש היחידה לאבטחת אישים ומשלחות בשב"כ ואגף הביטחון במשרד התרבות והספורט, דנו בהיערכויות האבטחה לאולימפיאדת 2024 שתיערך בקיץ בפריס ולמשחקים הפראלימפיים שיתקיימו לאחריה.

בישיבה, בה השתתפו בכירי היחידה לאבטחת אישיים ומשלחות בשב"כ, מנכ"ל משרד התרבות והספורט כפיר כהן, מנהל אגף הביטחון במשרד אמיר ברק וראש מטה השר חן אביטן, הציג ראש היחידה את ההיערכות המבצעית לשמירה על הספורטאים והספורטאיות של נבחרת ישראל שתגיע להתחרות באולימפיאדה וכן את שיתוף הפעולה עם אגף הביטחון במשרד התרבות והספורט.

ישיבת ההיערכות אצל שר התרבות והספורט, מיקי זוהר (עודד קרני/לע"מ)

בצל המלחמה ולאור גל האנטישמיות הגואה בעולם נערכים אנשי היחידה לאבטחת המשלחות בצורה מוגברת, והציגו לשר זוהר את צרכי האבטחה והתרחישים הצפויים.

כמו כן שיבח השר זוהר את שיתוף הפעולה ההדוק בין השב"כ לאגף הביטחון במשרד התרבות והספורט והבטיח כי איכות האבטחה לא תושפע מצרכים תקציביים שיוגדלו על פי הצורך הנדרש ובהתאם לשיקולים המבצעיים, בשלב הנוכחי יעלה התקציב ב-40% כבר כעת להיערכות אופטימלית.

באולימפיאדת פריס 2024 הצפויה להתקיים ביולי הקרוב, צפויות להשתתף כ-207 משלחות, וכ-9,700,000 צופים בקהל. המשלחת הישראלית צפויה להיות עם 120 חברים ולהשתתף במלואה בטקס הפתיחה ובטקס לזכר י"א חללי מינכן.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button