ג'ודוענפים אחרים

אורן סמדג'ה בלוויית בנו: "המסר שלי לחיילים הוא – אל תעצרו"

מאות בני אדם ליוו למנוחות את עומר סמדג'ה ז''ל (25), שנפל ברצועת עזה כתוצאה מפגיעת פצמ''ר ביום בו ציין אביו הג'ודוקא האגדי יום הולדת. אמו ליאת ספדה: ''גיבור, אנחנו כל כך גאים בך. היית ילד מיוחד עם לב זהב''

מאות בני אדם הגיעו היום (שישי) ללוות את סמ"ר (במיל') עומר סמדג'ה – בנו של המדליסט האולימפי ומאמן נבחרת הגברים אורן סמדג'ה – בדרכו האחרונה. סמדג'ה ז"ל, בן 25 מגנות הדר, לוחם בגדוד 9203 של חטיבת אלכסנדרוני, נפל אתמול בקרב במרכז רצועת עזה. הוא נהרג כתוצאה מפגיעה של פצצת מרגמה במסדרון נצרים, בתקרית בה נהרג לוחם נוסף ושלושה נוספים נפצעו באורח קשה. ללוויה, שנערכה בבית העלמין הצבאי בנתניה הגיעו בין היתר יו"ר הוועד האולימפי והמדליסטית האולימפית יעל ארד, המדליסטים האולימפיים אריק זאבי ואורי ששון וגם ג'ודאים בכירים כמו שגיא מוקי, פיטר פלצ'יק וברוך שמאילוב.

האב אורן אמר בהלוויה: "שמענו מהמפקדים מה באמת קרה שם, ראינו מפקד שבאמת שבור וכאוב. פה מהמקום הזה אני אומר לכם החיילים – תרימו את הראש, תמשיכו כמה שיותר חזק, תמשיכו להגביר ואל תעצרו עד שננצח. זה המסר שלי לכל מי שנמצא בלחימה הזו. עם ישראל חי". יעל ארד אמרה: "הלב מרוסק ואין מילים להביע את הצער והכאב. גידלתם ילדים לתפארת ועומר הבכור שבחר להיות לוחם כמו רום נלחם בגבורה למען המדינה. אהובים, הקרבתם את היקר מכול, המשפחה האולימפית מרכינה ראש איתכם, מחבקת ובוכה איתכם. אני רוצה לומר לכם להיות חזקים, אבל היום מותר להיות חלשים. יהי זכרו ברוך בליבנו לעד".

האם ליאת ספדה בבכי: "עומר, אנחנו לא מאמינים שאנחנו עומדים עכשיו מעל הקבר שלך. בן גיבור, בן יקר ואהוב, בן בכור שלנו. בן יחיד ומיוחד עם לב של זהב, תמיד עם פרצוף תמים וכל כך יפה. אמרת לקב"ן שאם אתה לא קרבי ורק גולני – אתה לא מתגייס. הצלחת, התגייסת לגדוד 51 של גולני. היינו כל כך גאים בך שנלחמת ועמדת על שלך וניצחת וסיימת שירות מלא. ב-7 באוקטובר, היום הארור הזה, מיד נקראת לצו 8. לא היססת אפילו לשנייה, עלית על מדים ועליתם לצפון. ואנחנו חיפשנו איזו נחמה שאתה לפחות לא בעזה".

עוד הוסיפה: "כשנקראת שוב למילואים, חששנו מאוד. הבטן התהפכה, ביום שני יצאת דרומה אחרי שהיית באפטר בבית, הייתה לי תחושה מאוד רעה. כל יום סימסתי לך וביקשתי אות חיים. היית אמיץ וגיבור ונפלת כאמיץ וגיבור. אני מבקשת ממך סליחה, אנחנו מצדיעים לך בן יקר ואהוב שלנו. מי ייתן ומותך לא יהיה לשווא. תמשיכו בכל הכוח עד הכרעה מוחלטת, האור חייב לנצח את החושך".

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW