כדורסלליגת העל

אורלנד יאמן את הרצליה, אלדד בנטוב מונה למאמן קריית אתא

שחקן העבר נכנס לנעליו של דן שמיר שלקח הפסקה מאימון, לאחר שאימן בשנים האחרונות בליגה הלאומית: ''נשאף ליצור פה קבוצה אטרקטיבית, מחויבת ותחרותית''. בנו של היו''ר יחליף בקבוצה הצפונית את אברהמי

בני הרצליה הודיעה הבוקר (שלישי) על מינויו של יהוא אורלנד למאמן הקבוצה לעונה הקרובה, עם אופציה של הקבוצה להאריך את ההסכם בשנתיים נוספות. הוא מחליף את דן שמיר לאחר שהאחרון ביקש אתמול להשתחרר מחוזהו והחליט לצאת לשנה של הפסקה מאימון.

אורלנד פרש ב-2016 ממשחק פעיל לאחר 17 עונות בליגת ווינר סל, במהלכן שיחק בין היתר באליצור אשקלון, הפועל ירושלים, הפועל חולון, מכבי ראשון לציון, ברק נתניה ומכבי אשדוד. לאחר הפרישה ממשחק אימן שימש במחלקת הנוער של עמק חפר, עימה זכה בעונת 2020/21 בגביע ובאליפות ליגת העל לנוער.

לאחר הזכייה באליפות עם עמק חפר, עבר אורלנד לאימון בוגרים כאשר הדריך את הפועל חבל מודיעין, הגיעה איתה לחצי גמר הפלייאוף ונבחר בעונת 2021/22 למאמן העונה של הליגה הלאומית. בעונה שעברה אימן אורלנד את עירוני רעננה מהליגה הלאומית והגיעה איתה לרבע גמר הפלייאוף. אורלנד גם משמש כמאמן נבחרת הקדטים.

אורלנד אמר: "אני מאוד שמח ונרגש להגיע לבני הרצליה, מועדון שבמשך שנים שואף להתמודד בצמרת ולהתחרות ואני מאמין שנוכל להמשיך לעשות זאת בשנים הבאות. אני מודה להנהלת הקבוצה על האמון בי וההזדמנות לאמן בליגה העל, אנחנו נשאף ליצור פה קבוצה אטרקטיבית, מחויבת, תחרותית שתנסה לעשות דברים יפים בליגה, ואני כבר מצפה להתחיל לעבוד. אני מבקש להודות לעירוני רעננה על תקופה יפה ושנתנו לי את ברכת הדרך".

מוקדם יותר, עירוני קריית אתא הודיעה על מינויו של אלדד בנטוב לתפקיד מאמן הקבוצה בעונה הבאה. הוא מחליף על הקווים את שרון אברהמי, שנפרד מהקבוצה אחרי תקופה נהדרת.

מהמועדון נמסר: "אלדד שימש כעוזר המאמן בקבוצה בארבע השנים האחרונות, תרם רבות להצלחת הקבוצה ולהישגיה, מכיר את ה-DNA של המועדון ואין ראוי ממנו לעשות את קפיצת המדרגה לעמדת המאמן הראשי"

"אני מודה לראשי המועדון על הבעת האמון", אמר בנטוב, "המטרה היא להמשיך ולבסס את מעמדה של קריית אתא כבית של השחקן הישראלי הצעיר, ולצד שחקנים מוכרים שממשיכים יצטרפו גם פנים חדשות ומבטיחות, בניסיון לייצר המשכיות ויציבות בליגה. תודה לשרון על ארבע שנים יחד, שברנו שיאים עונה אחרי עונה, ולמדתי ממנו המון. בהצלחה לכולנו, יאללה אתא".

כתבות קשורות

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW