ענפים אחריםשחייה

אוראל נשיא ושלי בובריצקי עלו לגמר בתרגיל הדואט החופשי

אליפות העולם בפוקואוקה, יפן: ביצוע מצוין של הצמד קיבל ציון גבוה של 225.1625 נקודות. עוד היום: הנבחרת תתחרה בגמר הקבוצתי הטכני. אווה פביאן סיימה במקום ה-17 במשחה ל-5 ק''מ והשוותה את שיאה מאשתקד

גמר רביעי לנבחרת השחייה האומנותית של ישראל באליפות העולם בפוקואוקה, יפן, לאחר שאריאל נשיא ושלי בובריצקי העפילו הבוקר (שני) מהמקום הרביעי בתרגיל הדואט החופשי.

אוראל נשיא ושלי בובריצקי (סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה)

ביצוע נקי ויפה של הצמד הישראלי, העניק לו ציון גבוה של 225.1625 נקודות, בדרך למקום הרביעי המפתיע. האוסטריות עלו מהמקום הראשון, האוקראיניות מהמקום השני והאמריקניות מהמקום השלישי.

הנבחרת שמרה על מאזן מושלם של העפלה לגמר רביעי מתוך ארבעה תרגילים במוקדמות וקרובה להשלמת המשימה שהוגדרה לה – חמישה גמרים. יותר מאוחר היום תתחרה הנבחרת בגמר הקבוצתי הטכני.

אווה פביאן (סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה)

שחיינית נבחרת ישראל במים פתוחים, אווה פביאן, סיימה לפנות בוקר במקום ה-17 במשחה ל-5 ק"מ לנשים באליפות העולם המתקיימת בפוקואוקה, יפן. אורין גבלן הצעירה סיימה במקום ה-48 ובמשחה המקביל לגברים סיים זיו כהן במקום ה-46. המשחה מהווה הישג מצוין לפביאן, שקבעה זמן של 1:01:11.40 שעות, והשוותה את הישג השיא של ישראלים במרחק זה באליפויות עולם. אשתקד היא קבעה הישג זהה באליפות העולם בבודפשט ויובל ספרא סיים אף הוא באותו מקום ב-2013. כזכור, במשחה הכפול בשבת, סיימה פביאן במקום ה-25.

דבוקה גדולה של כ-40 שחייניות (מתוך 61 בסה"כ) הצליחה להחזיק במשך סיבוב אחד את הקצב המהיר שהכתיבו השחייניות החזקות, במהלכו שיפרה פביאן מיקום בהדרגה מהמקום ה-33 עד ה-17. בסיבוב השני התפצלה הדבוקה המובילה לשלוש: 13 הראשונות התנתקו מהשאר ו-12 נוספות כולל הישראלית התנתקו מהאחרות והיוו את הדבוקה השנייה. פביאן התמודדה בצמרת הדבוקה הזו ושמרה על המקום ה-17, כאשר היא השאירה מאחוריה שחייניות חזקות. גבלן, עבורה זו אליפות עולם ראשונה, זכתה לניסיון ברמות הגבוהות וקבעה זמן של 1:06:57.10 שעות. לאוני בק הגרמניה זכתה במדליית הזהב (59:31.70 דקות), שרון ואן רוונדאל ההולנדית בכסף ואניה קוניה הברזילאית בארד.

אווה פביאן (סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה)

פביאן אמרה בסיום: "היה משחה כיף היום, היה קצת בלאגן בסיבוב הראשון, אחרי זה הצלחתי להתקדם, נתתי את הכול ואני ממש שמחה ממה שעשיתי היום".

גם עבור זיו כהן הצעיר, במשחה הגברים, היתה זו התנסות ראשונה באליפות עולם והוא סיים במקום ה-46 (מתוך 72 שחיינים) עם זמן של 1:00:10.60 שעות. פלוריאן וולברוק הגרמני זכה בזהב (53.58 דקות), ואחריו עלו על הפודיום שני איטלקים – גרגוריו פלטריניירי (כסף) ודומניקו אצ'רנצה (ארד).

המאמן אמיר עופר: "זה היה משחה והישג מצוין לאווה, אני גאה בה ושמח מאוד בשבילה. היא בכושר מצוין ואנחנו יוצאים מפה עם הרבה ביטחון לקראת המשימות הבאות. עבור אורין וזיו הצעירים זו הייתה טבילת אש ראשונה באליפות העולם ואני גאה בהם על ההתמודדות. במים פתוחים הניסיון בתחרויות גדולות הוא קריטי והם ילמדו מכך המון להמשך".

ביום חמישי יתקיים משחה השליחים ל-6 ק"מ בהשתתפות פביאן, גבלן, מתן רודיטי ויונתן אחדות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW