כדורגל ישראלינבחרת ישראל

אופטימיות בהתאחדות לקראת קונגרס פיפ"א, המשלחת בתאילנד

בהתאחדות לכדורגל אופטימיים בנוגע למטרות של המשלחת לקונגרס פיפ''א בבנגקוק בראשותו של היו"ר שינו זוארץ, שדיבר עם מקביליו מהתאחדויות בכירות וזוכה לגיבוי מנשיא אופ''א: ''המטרה שהנושא לא יעלה להצבעה''

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, שינו זוארץ, נחת אתמול (שלישי) בתאילנד, בראש משלחת מיוחד, לקראת קונגרס פיפ"א שייפתח מחרתיים בבנגקוק. בכינוס ידונו בין היתר בדרישה של כמה התאחדויות – בין היתר הרשות הפלסטינית, ירדן, עיראק, איראן ואלג'יריה – להוביל לסנקציות על ישראל, כולל השעיה מתחרויות בינלאומיות, כאשר המטרה המוצהרת היא להביא לכך שהנושא כלל לא יעלה להצבעה.

היו"ר שינו זוארץ (אודי ציטיאט, ההתאחדות לכדורגל)

המשלחת כוללת את מנכ"ל ההתאחדות לכדורגל הנוכחי ניב גולדשטיין והמנכ"ל בעבר רותם קמר, היועץ המשפטי של ההתאחדות לכדורגל הנוכחי עמית פינס והיועץ לשעבר אפרים ברק, ראש מערך ההסברה בהתאחדות לכדורגל שלומי ברזל, ראש האגף המשפטי רן כהן ניסן ומי ששימש כיועץ בכיר, רונן הרשקו. ביומיים הקרובים יתרכזו כל חברי המשלחת בקיום של עשרות פגישות עם ראשי ההתאחדויות השונות, ראשי אופ"א ופיפ"א, וכן ראשי ההתאחדות בדרום אמריקה.

בן גביר: ''דין אוהדי בית''ר צריך להיות כדין המוחים באיילון"
המנכ"ל ניב גולדשטיין (דוברות ההתאחדות לכדורגל)

בפיפ"א יש 211 התאחדויות. העברת סעיף בהצבעה דורשת 75% מהקולות (לפי סעיף 16), אבל מטרת המשלחת כאמור היא למנוע את ההצבעה מראש. המועצה, הגוף המצומצם של פיפ"א, כוללת 37 חברים: נשיא, שמונה סגני נשיא ו-28 נוספים. תשעת החברים של אופ"א תומכים בישראל, וכך גם נציגי דרום אמריקה (5). נציין כי הנרטיב של הפלסטינים הוא שרוסיה הוענשה וישראל לא, למרות שהמציאות היא שהרוסים תקפו את אוקראינה ואילו ישראל הגיבה לטבח הנפשע של ה-7 באוקטובר.

כתבות קשורות

Back to top button
Isport

FREE
VIEW