כדורגל ישראליליגת העל

אוהדי מכבי חיפה התלוננו על אלימות, המשטרה: "שוטרים נפצעו"

הכוחות נכנסו ליציע בגלל שלט - ואז החלו עימותים קשים במהלכם נעצרו שישה אוהדים, כאשר במקביל נרמסו והוכו גם בלתי מעורבים. היציע הצפוני: ''שוטרים התנהגו כמו פושעים ולא כמו שומרי חוק''. ומה הגיבה המשטרה?

אוהדי מכבי חיפה טוענים לאלימות של המשטרה במהלך המשחק אמש (שבת) מול בית"ר ירושלים באצטדיון טדי. האוהדים העבירו תלונות להנהלת המועדון על כך שהוכו על ידי שוטרים, ובמועדון אמרו שיבחנו את מה שקרה ביציעים וביקרו בחריפות. כזכור, בשנתיים האחרונות, אוהדי הקבוצה החרימו את המשחקים בירושלים בשל אירועי אלימות בגמר הגביע מול הפועל באר שבע במאי 2021.

הכל החל בסביבות הדקה ה-60 של המשחק, כאשר עשרות שוטרים נכנסו ליציע הצפוני, שאיכלס את אוהדי חיפה, בניסיון להוריד שלט שנתלה על ידי הקהל. בעקבות כניסת השוטרים החלו עימותים קשים במהלכם נעצרו שישה אוהדים. בדרך, היו מספר רב של בלתי מעורבים שלטענתם, הוכו ונרמסו. גורם במועדון אמר: "זה לא הגיוני! עשרות אבוקות הודלקו ונזרקו ביציע היריבה והשוטרים נמנעו מלעשות סדר, אבל הרמת שלטים של אוהדי מכבי חיפה הייתה סיבה לאלימות קשה של שוטרים. צריך לעצור את זה, הם מבריחים את הקהל, לא הייתה שום סיבה לאלימות, אנחנו נבדוק מה קרה שם. על 50 אבוקות הם לא נכנסו למזרחי, אבל בגלל שלט אחד נכנס כח משטרתי! זה חייב להיעצר, אחרת הקהל שלנו לא יגיע לטדי, די כבר".

מעמותת היציע הצפוני נמסר: "שוטרי תחנת מוריה לקחו כנראה קשה את ההפסד, כי אנחנו באמת לא מוצאים שום סיבה הגיונית למופע האלים והברוטלי שלהם הערב, בניגוד להבטחות מפורשות שלהם מהעבר שלא ייכנסו ליציע כל עוד לא תהיה פירוטכניקה ולא תהיה אלימות. בין 80 ל-100 שוטרים (!) רעולי פנים וללא תגי שם, באקט מביש ועברייני לכל דבר, נכנסו ליציע שלנו בגלל דגל מחאה לגיטימי נגד המשטרה, שמונף באופן קבוע בכל מגרש בארץ ללא כל בעיה. הם גררו אוהדים חפים מפשע במדרגות, דרכו, שברו, חנקו והתנהגו כמו פושעים ולא כמו שומרי חוק. אנחנו דורשים למצות את הדין עם כל השוטרים שנהגו באלימות הערב הזה, ולקבל לידנו את החומרים המצולמים שלהם. אנחנו קוראים לכל מי שיש בידיו תיעוד מהביזיון שקרה היום לשלוח לנו סרטונים ותמונות בהודעה פרטית".

מנגד, בדוברות המשטרה טענו אחרת: "לקראת סיום המשחק, הבחינו כוחות המשטרה כי ביציע אוהדי הקבוצה האורחת מונף פעם אחר פעם שלט בגנות שוטרים המשווה אותם לחזירים. לאחר שזה הונף שוב ושוב, פעלו שוטרים להסרת השלט ובתוך כך, הותקפו ביציע האוהדים על ידי קומץ אלים תוך יריקות והשלכת כיסאות וחפצים לעברם של השוטרים. התקיפה האלימה של השוטרים גרמה לפציעתם של שני שוטרים, אחד מהם נפגע בראש. בעקבות אלימות חמורה זו והפרת הסדר, נעצרו שבעה והועברו לחקירה במשטרה".

עוד הוסיפו במשטרה כי "פרט אליהם, עצרה המשטרה שני אוהדים נוספים שהפרו סדר ותקפו שוטרים בתחומי האצטדיון. משטרת ישראל, שאיבדה מטובי בניה בהגנה על בטחון המדינה לפני ארבעה חודשים, רואה בחומרה רבה את ביזוי השוטרים ואת הפגיעה הפיזית בהם באלימות חמורה שהובילה לפציעתם. כל מי שיפגע פיזית בשוטרים יטופל במלוא החומרה ואנו נפעל למצות את הדין עם המעורבים".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW