כדורגל ישראליליגת העל

"אוהדים הגיעו למשחק העונה כאילו זו מלחמה והמשטרה התמודדו"

יו''ר ההתאחדות שינו זוארץ דיבר במסע''ת על השינויים בתקנון הענישה: ''עשינו היסטוריה, שינינו דברים שלא נגעו בהם. לא רוצה יותר משחקים באצטדיונים ריקים''. מורן מאירי: ''לראשונה קבוצות יוכלו לצאת זכאיות''

ההתאחדות לכדורגל קיימה היום (חמישי) מסיבת עיתונאים מיוחדת בהשתתפות יו"ר ההתאחדות שינו זוארץ, סגן היו"ר עו"ד מורן מאירי וחבר ההנהלה שי אהרון בעניין שינויי התקנון שאושרו בישיבה האחרונה. בין השינויים שאושרו: ביטול עונשי סגירת היציעים, קיום משחקים ללא הקהל ועונשי הרדיוס.

עוד נקבע כי יהיו קנסות הדרגתיים שיגדלו ככל שהעבירות חוזרות, תיאסר כניסת קהל חוץ של קבוצות עם מעל 5,000 מנויים ויורחבו סעיפי הפחתת הנקודות. סעיף הגזענות יורחב, קבוצות יידרשו להתקין מצלמות במגרשים ותבוטל אפשרות שיקול הדעת לבית הדין בהפעלת עונש על תנאי. יתר על כן, תבוטל אפשרות שלילת גביע המדינה מהזוכה לאחר פריצת אוהדים לדשא.

זוארץ אמר: "הומלצו מספר שינויים בעקבות התקנון של ועדת דויטש, ביטלנו את האפשרות לקיים משחקים ללא קהל. הושטנו יד לאוהדים, אנחנו רוצים הידברות וקשר. רוצים לעבוד ביחד לטובת הכדורגל הישראלי. רוצים לקדם את שיתוף הפעולה עם האוהדים. הלכנו על כיוונים שקיימים גם בעולם כדי לעשות טוב למען הקהל. אנחנו רוצים להימנע ככל האפשר מענישה קולקטיבית", המשיך זוארץ. "רוצים לשתף פעולה עם הקהל, לעבוד איתו ביחד, כדי שתהיה חוויית כדורגל טובה לכולם. השיח הנכון יצור שיתוף פעולה טוב בין הקבוצות, ההתאחדות והקהלים. המדינה חייבת להצטרף לזה, נפגשנו עם הנהלת בתי המשפט ומשטרת ישראל. כולם חלק בלתי נפרד מהתהליך. נסייע לקבוצות במאבק באוהדים האלימים".

שי אהרון, שינו זוארץ ומורן מאירי במסע"ת (רועי ינקלוביץ)

יו"ר ההתאחדות הדגיש: "אני יודע שאני רוצה כדורגל עם קהל. לא רוצה ששחקנים ישחקו מול אצטדיונים ריקים. נעשה הכל כדי שהכדורגל יהיה עם קהל. ההתאחדות משתפת מידע מודיעני עם המשטרה כדי למנוע אלימות, אנחנו לא המחוקק אבל אנחנו משתפים פעולה ועובדים עם המאמצים שלה. המשטרה משתדלת, כשראינו אתמול את מה שקרה אלה דברים שלא יכולים להיות על הדעת. זה נראה כאילו הולכים למלחמה, זה לא יכול לקרות במגרש כדורגל. אני שמח שהיה למשטרה מידע מודיעיני והם ידעו לעצור דברים מבעוד מועד. עשינו היסטוריה, נגענו בדברים שלא נגעו בהם שנים וכולם צעקו על כולם. אנחנו רוצים משהו חדש". אני יודע שאני רוצה כדורגל עם קהל. לא רוצה ששחקנים ישחקו מול אצטדיונים ריקים".

עו"ד מאירי אמר: "עד היום, גם אם הוכחת שעשית הכל, בכדורגל הישראלי אין אפשרות להיות מזוכים. בניגוד למה שקורה בעולם. זו זכות בסיסית של קבוצה שמעמידים אותה לדין, לצאת גם זכאית לפעמים. זה מסתכל את המועדונים שמשקיעים ויכול להוריד מוטיבציה. כולנו צריכים לזכור שמדובר בספורט, על אחת כמה וכמה אחרי מה שאנחנו עוברים בתקופה האחרונה. אפשר ליהנות מכדורגל, בסוף כולנו אחים. המדינה שלנו ברף עונשים גבוה מאוד של ענישה קולקטיבית ביחס לעולם. אין טעם לקחת 21,000 מנויים ולהגיד להם לנסוע בלילה למקום אחר. אנחנו מטרטרים אלפי אנשים, אוהדים טובים שלא עשו דבר רע. כן היינו חייבים לאזן את המשוואה ולהכניס ענישה מרתיעה. זריקת אבוקות מיציע ליציע תוביל להורדת נקודות אוטומטית".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW