כדורסלליגת העל

אדלסון: "רנדולף במכבי ת"א? מכה קשה, נצטרך להכות בחזרה"

הפועל ירושלים קיימה מסיבת עיתונאים שבה הוצג הצוות המקצועי לעונה הקרובה. הבעלים על מינוי אלון: ''אי אפשר להביא את פיל ג'קסון, מעבר לזה שהוא הוכיח שמגיע לו''. שמיר: ''הרצליה? רוצה להתמקד בירושלים''

הפועל ירושלים ערכה היום (ראשון) מסיבת עיתונאים חגיגית לרגל תחילת ההכנות לעונת 2024-2025 בליגת העל וביורוקאפ. "זה יום מרגש, פרק חדש של המועדון הזה", אמר הבעלים מתן אדלסון, שהתייחס לסוגיית עזיבתו של הקפטן ליוואי רנדולף: "כשאמרתי שאנחנו מתכננים להתחרות עם מכבי תל אביב על שחקנים ומאמנים לא דיברתי על זה שזה יקרה היום. אנחנו נמצאים בשבוע הראשון של עונת הקיץ. אנחנו מתכננים להתחרות איתם במהלך הקיץ, במהלך העונה, ולא רק השנה אלא בכל השנים הבאות. כמובן שהעזיבה של ליוואי היא מכה למועדון. אני לא אחזור על אותה הטעות פעמיים, הם ניצחו את הסיבוב הזה, אנחנו נצטרך לקום מזה, להגיע לסיבוב הבא ולהחזיר להם".

על המינוי של יונתן אלון, אמר אדלסון: "חשוב לשים הכל על השולחן, היה לנו חשוב להביא מישהו שמתאים לתוכניות שלנו, ומהר מאוד היינו צריכים להתפשר כדי להחתים, יונתן עשה עונה טובה ולקח גביע. כל שם אחר שהיה פה והיה עושה מה שיונתן עשה, היה ברור לכולם שימשיך. אז למי שאומר שזו לא בחירה נכונה אני חולק עליו. בהתאם לסיטואציה, להביא את פיל ג'קסון זה לא ריאלי, בנוסף לכך הוא עשה עבודה מדהימה ואנחנו מאמינים בו".

בנוגע למינויים של שמיר ואלון, אמר הבעלים: "נכון שהיה לנו חזון מסוים, אבל המציאות יוצרת דברים אחרים. גם לגבי המאמן הצהרנו שנרצה להביא מאמן בקריטריונים מסויימים, עם ניסיון ביורוליג או תואר אירופי או בליגה בכירה., עשינו ראיונות בחודשים האחרונים ואתה רואה שאין זמן ואין היענות לבוא לפה, רצינו מאמן כחול לבן איכותי.בשלב הזה היינו צריכים משהו כחול לבן ואיכותי. אותו דבר בעמדת המנהל המקצועי. היה לנו מועמד שהמשפחה שלו לא אישרה לו לבוא, וברגע שהאפשרות של שמיר עלתה זה היה בינגו. דן שמיר מביא ניסיון וחדשנות ואנחנו מאושרים שהוא פה".

גל מקל (דוד מיכאלי, הפועל ירושלים)

נציג הבעלים גל מקל נשאל על המעבר מליגת האלופות ליורוקאפ במהלך המלחמה: "אנחנו לא בונים את המועדון לפי X או Y טיסות, אנחנו כבר השנה נהיה עם צוות רפואי יותר טוב נהיה עם מחלקה של ביצועים שאנחנו מאוד גאים בה שיוצאת לדרך, וחלק מהגדילה הזו היא להצטרף ליורוקאפ בין אם משחקים בארץ ובין אם בחו"ל".

לגבי הסגל הישראלי של הקבוצה, אמר מקל: "אנחנו מאושרים וגאים בסגל הישראלי שלנו ורוצים לרוץ איתו שנים קדימה. עם נועם דוברת שחוזר מהפציעה ומאמינים שיעשה את השנה שאנחנו מחכים לה, עם קאדין שבעזרת השם בקרוב יהיה ישראלי, עם נמרוד, אור, גבי וזוס ואנחנו מאמינים שהסגל הישראלי הזה יוביל אותנו בשנים הקרובות".

המנהל המקצועי דן שמיר התייחס לתפקידו החדש: "זו רק הוכחה כמה החיים שלנו דינמיים, קשה לי לתמצת את השבוע האחרון. הגעתי למקום מיוחד עבורי, סיטואציה מיוחדת. עבדתי עם יונתן בקבוצה פה, זו דינמיות של החיים. חשבתי שזה זמן טוב עבורי לקחת אוויר ולבלות עם המשפחה, מצד שני, כמאמן כל מי שמכיר אותי יודע שהיו לי תמיד נגיעות באירגון וחיבורים ויש לי רצון לגעת בדברים ניהוליים, קומבינציה אישית מיוחדת וברגע שנוצרה הזדמנות ידעתי שזו הזדמנות מרגשת".

שמיר הוסיף: "יש לי הסתכלות משלי, אני אוהב לעבור בין תפקידים זה דבר טוב לדעתי, כמאמן בעברי, יש לי את ההזדמנות לעזור ליונתן וזה תפקידי לעזור לו להצליח, שיהיה שמח ולקחת ממנו מה שאני יכול, את המסביב וזו מערכת יחסים אחרת עם השחקנים האנשים, ההנהלה. יש דברים שעושים טוב לבנאדם, תפקידי כמו כולם שהקבוצה תצליח ויהיו לנו ימים יפים. להחליט שאנחנו רוצים לעשות את זה היה הדדי, חשבתי שזו הזדמנות טובה לעשות משהו שלא עשיתי בעבר עם מאפיינים אחרים, אסטרטגיה ועזרה, אתה פה לעזור למנהל לבעלים למאמן ולשאר, וזה מה שנעשה".

שמיר סיכם: "לא חושב שיש לי פרספקטיבה מיוחדת, אבל בחיים יש דברים מאוד משמעותיים שקורים כרגע באזורנו ומשפיעים לכולם על החיים, וכולם מרגישים את הנטל על הכתפיים. יש לזה כמובן משמעות במה שאנחנו מתעסקים בו. תמיד להביא את האדם הנכון למקום הנכון זה דבר מאתגר. יש לנו סיטואציה מצוינת ואטרקטיבית למרות מה שקורה, אני בטוח שזה יבוא לידי ביטוי וזה לא בגזרת התירוצים. כל מי שחי בישראל יודע שהספורט הישראלי מושפע מזה, אבל בואו נשים הכל בפרופורציות. יש אנשים שמשופעים מזה בצורה הרבה יותר דרמטית. לבנות קבוצת כדורסל טובה זה דבר חשוב, אני רואה בזה שליחות ונעשה את המקסימום שזה יקרה".

יונתן אלון (עודד קרני, איגוד הכדורסל)

המאמן יונתן אלון אמר: "בסוף דברים מתנגשים והסיטואציה תמיד מנצחת. זה הדבר הנכון למועדון ואני מאושר מהתפקיד הזה. שום דבר לא נעשה בניגוד לרצוני, עכשיו חובת ההוכחה היא עליי". על רנדולף: "זו לא בגידה, זה ספורט וכל שחקן צריך לקבל את ההחלטות הכי טובות לקריירה שלו. זה לא גורם לי להעריך אותו פחות ואת מה שעשה בשבילנו. שיקלע 30 ויפסיד בכל משחק במכבי. הוא בחור מדהים, שחקן מדהים ואני רוצה שיהיה לו טוב בחיים. ככה מתייחסים לשחקנים שעזבו אותנו, אנחנו מחבקים אותם ונהיה שם, נצטרך להתחרות בו על המגרש ולהראות לו שהחליט לא נכון, זה הכל".

אלון הוסיף: "המציאות מנצחת כל דבר והשאלה היחידה שנשאלת בהפועל ירושלים היא מה טוב לקבוצה, וכל אחד עושה מה שטוב לקבוצה. לגבי העתיד, אם אני לא אצליח, שימצאו את הכי טוב שיחליף אותי. אבל אני לא מתכנן להיכשל, אז זה לא מעניין אותי". ומה עם מחליף לרנדולף?: "לא יהיה תחליף הולם, נביא שחקן גרוע (בחיוך). ברור שיהיה, המשבצות שחסרות לנו זה סנטר מוביל וגבוה לגיבוי, מחליף לליוואי וגיבוי לגארד. נצטרך למצוא מישהו שיהיה יותר טוב".

המנכ"ל אלון קרמר דיבר על קמפיין מכירת המנויים שיצא לדרך בקרוב ועל אירוח משחקי היורוקאפ: "היום אנחנו פותחים את קמפיין ההרשמה לאיזור האישי במערכת הכרטיסים החדשה והשבוע נפתח את קמפיין המנויים לעונה הקרובה. במיוחד בשנה האחרונה, משפחת הפועל ירושלים הוכיחה כמה היא נמצאת שם עבור האוהדים והקהילה. הפועל ירושלים סיפקה רגעי התרגשות גדולים בעונה כזאת מורכבת, וחשוב לנו שכל האוהדים יצטרפו אלינו גם בעונה הקרובה. אנו עוברים תהליך של מהפכה דיגיטלית וזה מתחיל במערכת הכרטיסים החדשה. החזון הוא בעצם לתת לאוהדים גישה נוחה יותר לכרטיסים ומנויים ולתת להם לעשות את כל מה שקשור להפועל ירושלים דרך המערכת הזו. זה יהיה בשלבים, בהמשך גם תחבורה והגעה למשחקים".

על אירוח המשחקים באירופה: "בשבועות האחרונים בחנו מספר רב של אופציות לאירוח משחקי היורוקאפ דרך מדינות קרובות ורחוקות. זה לא סוד שיש קושי לכל הקבוצות גם מבחינת לו"ז וגם מבחינה אבטחתית לשחק במדינות באירופה. צמצמנו את האופציות לשניים או שלושה יעדים רלוונטים ואנו לוקחים בשיקולים את הבטיחות שהיא מעל הכל, את נוחות ההגעה לשחקנים לצוות ולאוהדים, אנו רוצים לאפשר לאוהדים להגיע. אנחנו כמובן גם בשיתוף עם קבוצות אחרות ברצון לארח יחד".

כתבות קשורות

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW