אתלטיקהענפים אחרים

אדווה כהן בגמר אליפות אירופה, חנה מיננקו פרשה בשל פציעה

הישראלית קבעה שיא אישי של של 9:35.41 דקות וסיימה במקום ה-15 את מוקדמות 3,000 מטר מכשולים. קופצת המשולשת סבלה מכאבים בשריר התאומים. אוירבך סיימה במקום ה-25 במוקדמות 1,500 מטר לאחר שנדחפה

בוקר המוקדמות הראשון של אליפות אירופה באתלטיקה ננעל היום (שישי) בצהריים מבחינת נבחרת ישראל עם העלייה של אדוה כהן (מכבי תל אביב) לגמר ב-3,000 מ' מכשולים. היא סיימה במקום ה-15 הכללי (16 עולות לגמר) עם תוצאת השנה שלה: 9:35.41 דקות. הגמר יערך ביום ראשון, ב-22:04 (שעון איטליה), והוא יהיה השלישי ברציפות שלה במקצוע הזה באליפות אירופה. 

בקפיצה משולשת, חנה מיננקו (מכבי חיפה כרמל) פרשה מהמוקדמות ולא השלימה שלוש קפיצות, זאת בעקבות כאבים בשריר התאומים. היא פסלה בשתי הקפיצות הראשונות ולא ביצעה את השלישית. מהאיגוד נמסר: "הכאבים החלו כבר בשבועיים האחרונים והיא עשתה את מירב המאמצים לקפוץ ולהתחרות". הקריטריון למשחקים האולימפיים עומד על 14.55 מטר בקפיצה המשולשת לנשים וכרגע היא רחוקה ממנו, כך שספק אם תופיע באולימפיאדה בפריס. התוצאה הטובה ביותר של חנה מיננקו השנה הייתה 13.56 מטר והיא רשמה אותה לפני כשלושה שבועות.

סיון אוירבך (צילום: Maxim Dupliy)

בריצת 1,500 מטר, סיון אוירבך סיימה במקום ה-12 במקצה שלה ובמקום ה-25 מתוך 28 עם תוצאה של 4:16.15 דקות, זאת לאחר שנפלה במהלך הריצה. המשלחת הישראלית הגישה ערעור לראשי התחרות בשל טענת אוירבך כי נדחפה, אולם הערעור נדחה בטענה כי אין זווית בה רואים בבירור דחיפה.

"להיות פה עם דגל ישראל על הפנים והחזה ולייצג, גם אם נפלתי ולא סיימתי כמו שרציתי, זה הייצוג שתמיד חלמתי להביא למדינה", סיפרה בסיום הריצה, "ממש רציתי להגיע לגמר ורציתי שיהיה דגל ישראל בגמר. זה לא יקרה לי אבל אני בטוחה שאחרים יעשו את זה. זו התרגשות שהיה לי קשה לא לבכות לפני החימום. לא יכולה לתאר כמה זה משמעותי בשבילי. זה היה טקטי, הייתי מאוד מרוצה מ-200 מטרים הראשונים ואז היו הרבה התנגשויות. פתאום, משום מקום, שתי בנות דחפו אותי ומצאתי את עצמי על הרצפה. ישר כשקלטתי מה קרה ניסיתי לקום ולהמשיך, ובשאר הריצה ניסיתי לתפוס את הבנות הראשונות".

בקפיצה לרוחק, ישי איפראימוב (לידר ירושלים) סיים במקום ה-28 הכללי מתוך 29 קופצים עם 7.35 מטר. זו הייתה הופעה הבכורה של איפראימוב באליפות אירופה.

Back to top button
Isport

FREE
VIEW