כדורגל ישראליליגת העל

אברמוב: "גם על מסאי דגו אמרו שלא יצליח. לא יהיה רכש נוצץ"

בעלי בית''ר ירושלים התייחס למינויו של ברק יצחקי למאמן: ''יוצאים לדרך חדשה, אנחנו רוצים לשחק כדורגל שמח''. יצחקי עצמו אמר: ''לפנינו דרך לא פשוטה, אני מאמין בשחקנים ובצוות. יודע בדיוק מה צריך לעשות''

בית"ר ירושלים כינסה היום (שני) מסיבת עיתונאים בה הציג הבעלים ברק אברמוב את המאמן החדש ברק יצחקי, שחתם על חוזה לשנתיים וחצי, ואת המנהל המקצועי החדש אלמוג כהן. שניהם נכנסו לתפקיד מיידית, למרות שהיו אמורים להיכנס לפעילות בקבוצה רק בעונה הבאה – לאחר שהקבוצה מהבירה רשמה הפסד שלישי ברציפות והיא רחוקה רק נקודה אחת מעל הקו האדום.

הבעלים ברק אברמוב פתח את מסיבת העיתונאים ואמר: "אני רוצה להגיד תודה רבה לגל כהן, תודה שהיה איש מערכת למופת בתקופות הכי קשות של המועדון. הוא תמיד היה איש מערכת ודאג לאינטרס של המועדון. גם כשהייתה עננה כלכלית ובעיות בשכר, הוא תמיד עבד והגיע שעה לפני וסיים שעתיים אחרי. לצערי, הוא חיכה הרבה זמן לבמה שהוא קיבל, והוא לא הצליח בגלל הרבה חוסר מזל. הוא עבד נכון, אבל כדורגל זה משחק של תוצאות. לצערנו הוא לא הצליח ואני בטוח שהוא יהיה מאמן טוב, ואם הייתי בעלים של קבוצה הייתי לוקח אותו בשמחה. הוא איש כדורגל מצוין".

בעלי בית"ר ירושלים, ברק אברמוב (ליאת אבשלומי)

בהמשך הוסיף בעלי בית"ר ירושלים: "קרה מה שקרה בשבועות האחרונים, ורציתי להפוך את הלימון ללימונדה. ידעתי שיש אדם אחד שאני רוצה אותו כמנהל מקצועי, אלמוג כהן. לא היה שום שיקול להביא מישהו אחר. אני עוקב אחריו כבר כמה שנים, ראיתי את העבודה שלו במכבי נתניה והתמוגגתי. כולם טועים, אבל הטעויות הכי מינימליות. הוא ידע מתי להוציא את השחקנים, איזה מחליפים להביא, הוא הביא הישגים מקצועיים למועדון, וידעתי שאני רוצה לעבוד איתו. היה בינינו קליק מהרגע הראשון שדיברנו, הייתה לנו הבנה מאוד גדולה. אם אני רוצה להביא מישהו ויש רצון מהצד השני, הפן הכלכלי זאת לא בעיה. אני שמח שהוא בחר בנו. יש לו חוזה לשלוש וחצי שנים וזה חוזה שנעמוד בו".

אברמוב המשיך: "אנחנו יודעים איזה דרך אנחנו רוצים ואני משוכנע שנעשה את זה ביחד. אלמוג כהן הציע מיד את ברק יצחקי כמאמן, וגם אני רציתי אותו אז שמחתי. ברגע ששנינו רצינו את אותו אדם, הבנתי שזה הדבר הנכון. תחילה פנינו אליו מתוך כוונה שהמינוי יתבצע לעונה הבאה, אבל אחרי השבוע האחרון הבנתי שצריך להקדים את זה. אני מודה לאלמוג ולברק שלוקחים את האחריות כבר עכשיו והבינו שקוראים להם לדגל. אני בטוח שנצא לדרך חדשה מפה, אנחנו בונים פה מועדון עם ראייה עתידית, עם חזון עתידי, ואני מאמין ומקווה שנצליח. יש פה שני אנשים יקרים שרציתי לידי במועדון".

על הפן הכלכלי, אמר הבעלים: "יש תקציב שחקנים למועדון ואנחנו משלמים כל חודש את המשכורות האלה. מעולם לא אמרתי שיהיו רכישות נוצצות. לאנשים יש זיכרון קצר, אבל אני משלם חובות כל חודש. כן הבאנו רכישות כמו זוהר זסנו ואולי גם נעשה דברים, אבל אני לא מתחייב שנרכוש שחקנים בכסף גדול. המועדון הזה עובר תהליך הבראה ואני עושה את זה בדרך שלי. ברגע שראיתי שאנחנו יכולים להסתבך אז כן החתמנו שחקנים. מה שהיה בשוק והיה אפשרי להביא, הבאנו".  

בעלי בית"ר ירושלים, ברק אברמוב (ישי נאמן)

אברמוב התייחס גם לסיטואציה אליה נקלעה הקבוצה: "לא חלמתי שנסתבך בתחתית, אבל זה הכדורגל. אנחנו צריכים ללמוד מטעויות ואני בטוח שעם הצוות הזה נעשה דברים יפים. הכסף זה מה שמשחק, אם אנחנו מקום רביעי בתקציב השחקנים בליגה, אז ציפיתי שנהיה באזור המקומות האלה. אני לא מנמיך ציפיות בחיים שלי בשום דבר. אני רק מנצח על התזמורת, אבל לא מחליט מה היא תנגן. לא עלה בדעתי שיוסי אבוקסיס לא יסיים את העונה בבית"ר, אני חושב שהגבתי מהר מאוד. מי שבחר את המאמן זה אלמוג כהן באישור שלי, אני חושב שברק יצחקי הוא איש כדורגל מהשורה הראשונה, יש לו את ה-DNA המתאים".

הבעלים סיכם: "גם אמרו שמסאי דגו לא מתאים ותראו מה הוא עושה לליגה. בואו נשפוט אך ורק לפי התוצאות שלו. למרות הסטיגמה שלי, ההתערבות המקצועית שלי תמיד הייתה מינימלית ואפשר לשאול כל מאמן שעבד איתי. אני אומר את דעתי אחרי משחקים, אבל לא מעבר. כשיהיה לי מה להגיד אני אגיד, בשביל זה אני בעלים. כשיוסי אבוקסיס היה פה, ידעתי שיהיה לי קשה להביא מנהל מקצועי, הוא רוצה שדברים יילכו בדרך שלו, אבל ברגע שהוא לא במועדון ידעתי שאני רוצה מנהל מקצועי וסגרתי את אלמוג כהן".

אברמוב המשיך: "ה-DNA שלי הוא כדורגל שמח בטדי, גם אני אוהד עוד לפני שאני הבעלים. אני רוצה לראות כדורגל שמח. ברק ואלמוג רואים את הכדורגל בעין אחת. בראייה שלי אני רוצה את שניהם איתי בשנים הקרובות, אני חושב שזאת הדרך הנכונה לעשות את זה. בכל העשור האחרון בית"ר הגיעה פעם אחת למקום השלישי עם יוסי בניון כמנהל מקצועי, אז כנראה שזה הדבר הנכון לעשות".

ברק יצחקי, ברק אברמוב ואלמוג כהן (רועי ינקלוביץ)

המאמן ברק יצחקי אמר: "כפי שאברמוב אמר, רצינו לבנות משהו החל מהעונה הבאה. שוחחתי עם אלמוג עוד מהימים שלי במכבי תל אביב ושלו בנתניה. בתקופה האחרונה זה הלך והתהדק, וכמובן אחרי השיחה עם ברק הבנתי שזה המקום הנכון להגיע אליו. אף פעם לא הסתרתי את האהבה של לבית"ר ירושלים, ואני שמח להיות היום מאמן הקבוצה. כמובן מאמנים בסוף מודדים בניצחונות ובתוצאות, אבל הדרך הכי חשובה. לפנינו דרך לא פשוטה, מצב הקבוצה לא טוב, פסע ממקום שמוביל לירידת ליגה. אני מאוד מאמין בשחקנים ובצוות. גם השחקנים צריכים להבין שהם משחקים באחד המועדונים הגדולים בארץ, מועדון עם הרבה מחויבות. אני בטוח שביחד עם עבודה קשה מאוד ועם הדרך הנכונה, גם התוצאות יגיעו".

יצחקי המשיך: "כל הזמן אני שומע על ניסיון, אבל אנחנו אנשי כדורגל ובאנו מהמגרש. מאוד אהבתי את ההתנסויות שהיו לי כמאמן, בסוף נצטרך לבוא ולהביא את הניסיון שלי כאיש כדורגל, בעזרת אלמוג שהוא מנהל מקצועי קצת שונה ממנהלים מקצועיים אחרים. אני אקבל את התמיכה והעזרה ממנו, וביחד נצטרך להחזיר את בית"ר ירושלים למקום שהיא ראויה להיות בו. השער נגד סכנין במחזור האחרון זאת תמונה שאני לא יכול להשתחרר ממנה, זה משהו שלא יכול לקרות. הכל מחויבות, המחויבות של השחקנים צריכה לעלות פלאים".

המאמן החדש הוסיף: "השחקנים צריכים להבין את המצב של הקבוצה ולהבין שכל אחד מהם נמצא תחת זכוכית מגדלת עד סיום העונה כדי להוכיח שמגיע להם חוזה ולהיות שחקני בית"ר. בבית"ר עברתי הכל בתור שחקן. מאבקי ירידה, אליפות, גביע, אירופה. אני מכיר את המועדון הזה, אני יודע מה אני צריך לעשות וגם החברה שלצידי יודעים מה צריך לעשות כדי להחזיר את ההרתעה לטדי. להחזיר כמה שיותר את הקהל, עם כדורגל שמח. הכל טוב ויפה בדיבורים, אבל אני מאוד מאמין בעבודה קשה, גם אם זה לא היה נראה ככה תמיד כשהייתי שחקן. אני בטוח שאם נעשה את הדברים בדרך שלנו, כולם יהיו שמחים".

המנהל המקצועי של מכבי נתניה, אלמוג כהן (אסף הופמן)

המנהל המקצועי אלמוג כהן אמר: "אני רוצה להודות למכבי נתניה, מועדון שבשבילי היה בית וימשיך להיות כזה. לגבי בית”ר, הכל תוכנן רק לעונה הבאה, אבל קרה מה שקרה במשחק האחרון, ברק אברמוב דיבר איתי והבנו שזה הזמן שצריך לפעול בו. בכדורגל יש דברים לא צפויים. זו זכות גדולה להיות בבית"ר ירושלים, אני מודה לברק אברמוב על האמון ובעזרת השם מפה נדבר על המגרש. בית"ר צריכה לחזור להיות מועדון שמתברג בצמרת שנה אחרי שנה שזה הבסיס, מועדון שמה שמלווה אותו זו הדרך ולא פיק מסוים בצמרת ואז עונה אחת מקום 10 ועונה אחת מקום 12".

כהן הוסיף: "היו לי כמה מועמדים לעמדת המאמן כי לא ידעתי אם ברק יצחקי ירצה בזה. כשדיברתי איתו ישר היה קליק וידעתי שזה זה. ברק בא מהכדורגל, הוא עמד בלחץ במכבי תל אביב לפחות כמו שיש בבית"ר ואני חושב שהוא עשה שם עבודה מצוינת. בסוף כדורגל זה משמעת, דרך ומקצוענות. זה יפה ונחמד שהיו שחקנים טובים תחתיי במכבי נתניה, אבל מה שחשוב זו הדרך שהמועדון צריך לעבור. אני יודע בדיוק איזה כדורגל ברק אברמוב רוצה לראות ואני בטוח שברק יצחקי הוא האיש המתאים לכך".

שחקני בית"ר ירושלים (ליאת אבשלומי)

המנהל המקצועי המשיך: "עד המשחק מול סכנין חשבתי כבר על בניית הסגל לקראת העונה הבאה, אבל אחרי המשחק הכל התחיל מאפס ואני פה בשביל ברק יצחקי כדי שנוכל להוציא את הקבוצה מהמצב שהיא נמצאת בו. אי אפשר לשנות הכל העונה, אבל על פי השיחות שלי ושל יצחקי, אנחנו יודעים טוב מה אנחנו כן יכולים לעשות עכשיו ואיפה יש מגבלות. נשנה הרבה דברים כדי שזה יהיה הכי קרוב למה שאנחנו רוצים לראות".

כהן סיכם: "כשדיברתי עם יצחקי הבנתי שהוא רואה כדורגל כמו שאני רואה כדורגל והוא מאוד אמיץ, שזו בעיניי מעלה גדולה אצל מאמן. ברגע שדיברנו הבנתי שאני רוצה שהוא יהיה המאמן. משמעת ודרך אלה שני הדברים הכי חשובים בעיניי וכמו שיצחקי מקודם אמר על המקרה עם השחקנים בדקה ה-93 בסכנין. בכל מקרה, מה שהיה היה, אבל אצלנו זה לא יקרה. נרצה לראות כדורגל מאוד ברור וששחקנים יצטרכו להבין שמקצוענות זה הבסיס".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button