כדורגל ישראליליגת העל

אברמוב: "בארץ שועה ישחק רק בבית"ר, היו לי הצעות על יונה"

בעלי בית''ר ירושלים התראיין לתכנית ''בדרך למגרש'' ברדיו ירושלים: ''נכשלנו העונה. את הקבוצה בניתי יחד עם המאמן, זו האחריות שלי. יונה? מוכן רק להצעה שתשדרג את המועדון. אבוקסיס? לא דיברנו מאז שעזב''

בית"ר ירושלים נאבקה נגד היריבה במשך תקופה ארוכה ועברה תקופה סוערת העונה – כולל עזיבתו בטריקת דלת של יוסי אבוקסיס, אבל עם הגעת המנהל המקצועי אלמוג ברק והמאמן ברק יצחקי הקבוצה התייצבה, נחלצה מהאזור המסוכן והבטיחה את הישארותה בליגת העל לעונה נוספת. היום (שישי) התראיין הבעלים ברק אברמוב לתכנית "בדרך למגרש" ברדיו ירושלים והתייחס למגוון נושאים שעל הפרק.

הבעלים ברק אברמוב (ליאת אבשלומי)

אברמוב אמר: "האמת היא אם נחזור לתחילת הדרך, המלחמה מצאה אותי כשהייתי בחו"ל בדרך לארץ, למשחק מול הפועל פתח תקווה. קרה מה שקרה ובאותו רגע התעשתתי והבנתי שקורה משהו גדול אבל ראיתי בטלוויזיה, הבנתי שכל אחד צריך לתת מה שהוא יכול. יש את הלוחמים שמגיע להם הכבוד הגדול, והאזרחים יכולים לתת, דרך הקהילה של ביתר אנחנו יכולים לעשות ככל שניתן. רוצים לעשות עוד, אבל המועדון מאוד נפגע ברמה של הנופלים, יש הרבה עם מה לעבוד ואנחנו עושים. נקווה שנעשה, אנחנו קודם כל קהילה משפחה ואחר כך קבוצת כדורגל שרוצה להצליח. קודם כל קהילה ומשפחה".

הבעלים הבהיר: "העונה – במילה אחת? כישלון. אני אומר כמו שהם. הייתה ציפייה, בנינו תקציב ראוי משנה לפני, אחרי תקציב נמוך ויחסית הצלחנו להישאר בליגה ללא מתח כפסע מפלייאוף עליון וזכינו בגביע שזו הייתה מטרה. השנה היו ציפיות שונות להתברג בפלייאוף, התקציב עלה ב-40 אחוז משנה קודמת, כשיש תקציב יותר גבוה יש ציפייה יותר גבוהה. לצערי נכשלנו, אבל זה הכדורגל וממשיכים האלה. הבנייה היא בסוף של המאמן ושלי ביחד. אין שחקן במועדון שחתם שלא עבר את האישור שלי, קיבלתי החלטה שזה מקובל עליי. אם חתמתי, האחריות היא עליי ואני לוקח אותה. שחקן הגנה כזה או אחר, יש מאמן שמחליט מי הוא רוצה, הבאנו גוטליב, אורי דהן, השארנו את דגני – הבלמים מהדרג השני של הכדורגל".

עדי יונה חוגג (ליאת אבשלומי)

אברמוב הוסיף: "לא הצלחנו, אבל לא תמיד הכסף מנצח, יש דברים מסביב שעוזרים לך להצליח לא עם כסף גדול, בשנה שעברה גם בבני יהודה הצלחנו. הצלחנו לעשות את זה כי החלטתי להשקיע יותר השנה, גם כי הקהל רכש הרבה יותר מנויים והייתה אווירה טובה. כסף הוא לא ערובה להצלחה, במספרים האלה שסכנין וריינה במספרים נמוכים יותר עשו פלייאוף עליון, ואנחנו לא עשינו והפועל תל אביב ירדה ליגה. כל השחקנים ששוחררו כביכול היה לנו אופציה והודענו שלא נממש. שאר השחקנים אין לנו, ואנחנו מחליטים אם רוצים להשאיר או לא. גלאבוב, דור מיכה ואחרים, שאנחנו צריכים לשבת ולחשוב, ולראות אם בפן הכלכלי יודעים להשאיר. זו הסיטואציה. ידענו שנשחרר, הם היו שחקנים משלימים. רוצים לחדש, להביא משהו אחר. אלה לא שחקני הרכב, אף אחד שם".

הבעלים המשיך: "הבאנו הרבה שחקנים בשכר יחסית גבוה שלא קיבלנו תפוקה מהם, הרבה שחקנים עם שכר גבוה לא סיפקו תפוקה. הספסל עלה יותר מההרכב. אם עשינו טעויות רוצים לתקן. דור מיכה 70 אחוז מהזמן היה בספסל, דגני, גוטליב, בן ביטון – שחקנים מובילים בשכר בליגה. פריידיי עבר לספסל, השחקן שהכי הרוויח. הספסל הרוויח יותר מההרכב, זה דברים שקורים. קרה לנו השנה, הרווחנו את מוזי את יונה הרווחנו שחקנים אחרים. אנחנו מדברים עם השחקנים. השוק הישראלי קשה תמיד, והשוק של הזרים גם. נעשה מה שאנחנו יכולים. אנחנו עם סורו וג'ורג' וסילבה. גלאבוב עדיין לא קיבלנו החלטה סופית, מאמין שנקבל בימים הקרובים. אם נצליח להביא בלם שישדרג אותנו, אז נביא ואם לא אז גלאבוב יהיה".

ירדן שועה חוגג (ליאת אבשלומי)

על עדי יונה, אמר אברמוב: "קיבלתי הצעה יפה על עדי יונה ולא אחת. הצעות גם בארץ גם בחול. לייצר שחקן בבוגרים כמו יונה לא קורה כל יום, אם לא תהיה עסקה נכונה לבית"ר – היא לא תהיה. אם תהיה הצעה שיכולה לשדרג את ביתר בשנים הבאות, אז נשקול. רוצה משהו שישדרג את ביתר, כסף הוא לא חשוב אבל הוא ישדרג. אם נוכל להביא שחקנים משמעותיים שיעזרו לנו, ועדי יגיד 'אני מוכן ללכת', אז נשקול. הלב שלי אומר לא, אבל צריכים לנהל מועדון כדורגל ולקבל החלטה מושכלת שנכונה למועדון. אם נוכל להביא 3-4 שחקנים ישראלים, יכול להיות שנקבל החלטה קשה אז נגיד כן. כרגע התשובה היא לא. נכון ל-24.5, התשובה היא לא. באחוזים? לא יודע, לא במו"מ, אמרתי לכולם לא לכל ההצעות. מבין שקשה לבנות קבוצה, ורוצים לבנות קבוצה טובה, ואם לא נלך מחוץ לקופסא נהיה בבעיה. עדי יונה ילד שאני אוהב, ילד שהקהל אוהב אותו והוא חשוב לי".

על עתידו של ירדן שועה, אמר הבעלים: "ירדן שועה, לא אתבייש להגי,ד הוא אחד השחקנים שאני הכי מחובר אליהם, לקחתי אותו בן 16.5. אני גיליתי את ירדן שועה ולקחתי אותו פרויקט, הוא ילד שחשוב לי בפן האישי, הוא לא כמו הילד שלי, אני כמו מנטור. אני רוצה שיצליח, בישראל זה יהיה רק בביתר ירושלים. הוא רוצה להגשים את החלום, הוא בן 24, הוא עובד על לצאת לחו"ל. אם תהיה הצעה, הוא ייצא. צריך להסתכל גם על השחקן, עסקאות לא קורות ביוני. על ירדן שועה לא קיבלתי הצעה, אם נקבל הצעה – יש סעיף והוא יימכר. אני אגיד אם זה נכון או לא, הוא צריך כלכלית הצעה ראויה, וגם לליגה ראויה. אני אמשיך לדאוג בפן האישי, ואם זה יהיה נכון לו ולביתר, אני מסתכל גם על העתיד שלו. מאחל לו שימצא את הדרך שלו, ובשבילי – מאחל שיישאר בבית"ר ירושלים".

טרזי תומא עם הכדור (ליאת אבשלומי)

על טרזי תומא וליוואי גארסיה, סיפר אברמוב: "הוא אמור לחזור. אני חושב שדווקא תומא בסיטואציה שקיימת היום עם המאמנים, הוא יכול להצליח. ראינו שיש יכולות של שחקן, הוא שחקן טוב, היו בעיות אחרות עם בת הזוג ואז קיבלנו אדם אחר ושחקן אחר. לא ידענו להתמודד. לא פוסל להחזיר את תומא בכלל, הוא שחקן כדורגל טוב. בשנה הראשונה היה בסדר, הוא עשה בעיה עם חוזה חדש, לפעמים כשמגיעים אנשים חדשים הכל מתחיל מחדש. מיכה היה בקצה הספסל ונהיה השחקן הכי טוב. בדיבורים כבר הכנסנו 20 מיליון דולר, בפועל אני הולך לשלם מיליון שקל קנס על הבעלים הקודם שהגיע לסוכן אחוזים בשחקן והוא לא שילם. אני צריך לשלם על זה מיליון ש"ח".

במבט לעונה הבאה, אמר הבעלים: "איפה נהיה? לדבר עכשיו, לא יהיה רציני. רוצה לראות את בית"ר כמו שהיא סיימה את העונה עם כדורגל שמח התקפי שהקהל בטירוף, שכיף לראות אותנו, זה אני מבטיח שיקרה. הצלחות? מקווה שנביא שחקנים טובים ונעשה הצלחה, גם אם לא טופ אבל נהיה במקום שאנחנו ראויים לו. צריכים לא להיות בפלייאוף התחתון. ציפייה למנויים? אני מאמין שדווקא האוהדים יתנו אמון וירכשו מנויים. מנויים זה בסיס לתקציב, יש שיתוף פעולה עם הקהל, גם אם יהיו 7000-8000, זה יהיה בסיס טוב למועדון".

כתבות קשורות

Back to top button
Isport

FREE
VIEW