כדורגל ישראליליגיונריםליגת העל

אברהם קליין בן 90. בין המברכים הרבים: ראש ממשלת הונגריה

שופט הכדורגל בדימוס אברהם קליין חוגג היום (שישי) 90. קליין שפט בשלושה מונדיאלים (1970, 1978, 1982), בשתי אולימפיאדות (1968, 1976) ובשתי אולימפיאדות לבעלי צרכים מיוחדים (1995, 1999), אליהן הוזמן על ידי משפחת קנדי. כמו כן שפט מאות משחקים במשך עשרות שנים בארץ ובעולם. בין המשחקים המפורסמים ששפט היו אנגליה-ברזיל במקסיקו 1970, ואיטליה-ברזיל במונדיאל בספרד 1982.

אברהם קליין עם שגריר הונגריה בישראל (פרטי)

ראש ממשלת הונגריה ויקטור אורבן שלח מכתב ברכה אישי ומתנה לאברהם קליין, לרגל יום הולדתו שחל היום. את המכתב והמתנה – בקבוק יין טוקאיי הונגרי – הביא לקליין שגריר הונגריה בישראל זולטאן סנטגיורגי, שבא במיוחד לשם כך לדירתו של קליין בחיפה.

"לכבוד שופט הכדורגל הבינלאומי, אברהם קליין היקר, יש מעט תפקידים כפויי טובה יותר מאשר להיות שופט כדורגל", כתב אורבן. "אך אם אתה עושה את העבודה שלך היטב, אז הקהל אפילו לא שם לב אליך. לעומת זאת, כאשר שופטים מקבלים החלטה שגויה התגמול הוא תגובה. הקריירה שלך היא דוגמא טובה איך גם שופטי כדורגל יכולים להיות גם אגדות".

ראש ממשלת הונגריה הוסיף: "אנחנו ההונגרים יכולים להיות גאים וזוכרים את עצמנו המשחקים הבלתי נשכחים ששפטת , כמו בגביע העולם בשנת 1970, המשחק של אנגליה-ברזיל או זה של איטליה-ברזיל ב-1982. אתה נושא בגאווה את שורשיך ההונגרים, ועדיין מדבר את שפתנו גם כיום. אני רוצה להודות לך שבכל מקום בעולם בו היית, לעולם לא שכחת להזכיר את שמות עמיתיך וחבריך ההונגריים".

"בהשתתפותך בחודש ינואר השנה בנשף הגאלה של ספורטאי השנה בבודפשט, יכולנו לראות שאתה במצב גופני כל כך טוב, עד שאתה יכול אפילו להוביל משחק מיד לאחר טקס חלוקת הפרסים. אני מאחל לך בריאות ואריכות ימים והצלחה עם המשימה שלך בתפקידך כשגריר מוזיאון פיפ"א. ראש ממשלת הונגריה, ויקטור אורבן".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button