ענפים אחריםשחייה

אבק כוכבים: לאנה פודאר תגיע לאליפות העולם לנוער בשחייה

השחיינית (17) מבוסניה והרצגובינה זכתה במדליית ארד באליפות העולם לבוגרות ומתמחה במשחי הפרפר: ''שמחה להתחרות עם שחייניות הנוער הטובות ביותר בעולם, שמחה שהאירוע הזה מתקיים בישראל''

בעוד עשרה ימים תיפתח אליפות העולם לנוער בשחייה במכון וינגייט ובאיגוד השחייה ממשיכים בהכנות לקבלת כ-1,000 אורחים (שחיינים, שחייניות ואנשי צוות) מכ-95 מדינות שיגיעו לאליפות מרחבי העולם. האליפות תיפתח ב-4 בספטמבר ותימשך ששה ימים, כאשר מכירת הכרטיסים נמשכת לכל 12 ההצגות שיתקיימו (שש הצגות מוקדמות החל מ-09:30 בבוקר ושש הצגות הגמרים החל מ-18:00).

אחת השחייניות הבולטות ביותר שיגיעו לישראל היא לאנה פודאר בת ה-17, מבוסניה והרצגובינה, המתמחה במשחי הפרפר. באליפות העולם בבריכות קצרות ב-2021 זכתה פודאר בארד ב-200 פרפר והפכה למדליסטית הראשונה בבוגרות בתולדות ארצה. באליפות אירופה לבוגרים ברומא אשתקד היא זכתה במדליית הזהב ב-200 מטר פרפר ובמדליית הארד ב-100 מטר, כשהיא שוברת שיאים לאומיים בשני המשחים. בנוסף היא זכתה בשש מדליות זהב ושלוש מדליות כסף באליפויות אירופה לנוער בשתיים האחרונות במשחים ל-50, 100 ו-200 פרפר.

לאנה פודאר (צילום: World Aquatics)

פודאר אמרה לקראת האליפות בארץ: "אני מאוד מתרגשת ומצפה להופעה הראשונה שלי באליפות העולם לנוער. בשנה שעברה הצוות שלי ואני החלטנו לא להשתתף באליפות העולם בפרו בשל העונה הארוכה מדי שהיתה לי, אבל השנה החלטנו להתחרות באליפות בישראל ואני מאוד שמחה על כך. אני אוהבת להתחרות ברמות הגבוהות ואני מאוד שמחה שתהיה לי את האפשרות להתחרות עם שחייניות הנוער הטובות ביותר בעולם. אני גם שמחה שהאליפות מתקיימת בישראל כי עד היום לא היתה לי הזדמנות לבקר שם".

על המטרות שלה בתחרות בווינגייט אמרה פודאר: "אחרי העונה הארוכה אני אנסה מאוד להשיג את התוצאות הכי טובות שלי באליפות. כמו בכל תחרות בעבר, אעשה את הכול כדי לייצג את עצמי ואת המדינה שלי בדרך הטובה ביותר".  

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW