כדורגל ישראליליגיונריםליגת העל

אבו פאני: "מגנה את האירועים בישראל כבן אדם, לא כערבי"

קשר נבחרת ישראל התייחס למלחמה: ''הגיע הזמן שיפסיקו לקטלג אנשים. הסיקו מסקנות לגביי כי לא הגבתי. שון אדרי? פישר קטן''. צ'יבוטה: ''לא לכתוב כמו פוליטיקאי, להגיד אמת. אתה קודם כל ישראלי ומייצג את ישראל''

קשר נבחרת ישראל מוחמד אבו פאני מצא את עצמו תחת מתקפה וטענות שהוא נעלם במקום להגיב על מתקפת הטרור הברברית של החמאס בשבת האחרונה. היום (שישי) פרסם שחקנה לשעבר של מכבי חיפה סטורי באינסטגרם ובו הלין על כך שמבקשים ממנו לגנות את האירועים בעקבות היותו ערבי וגם מנצל את ההזדמנות לסגור חשבון עם כמה ממבקריו, כולל נשות חלק מהכדורגלנים והקולגות שלו.

הסטורי של מוחמד אבו פאני (צילום: אינסטגרם)

אבו פאני פתח: "דבר ראשון ושיהיה הכי ברור לכולם. אני מגנה את כל האירועים שהיו בשבוע האחרון בתור בן אדם אנושי. אני לא מגנה את זה בתור ערבי. אני אומר את זה כבן אדם של שלום, שרוצה לחיות בשלום עם כולם, ללא הבדל של גזע, מין ודת. בכל פעם כשיש אירוע כזה או אחר ומבקשים מערבים לגנות את האירוע כאילו אנחנו אחראים על האירוע, זה לא מקובל. אולי הגיע הזמן שנפסיק לקטלג אנשים ולשים אנשים במשבצות כאלה או אחרות כמו שאוהבים לעשות. כבר הסיקו מסקנות לגבי בגלל שלא הגבתי ושתקתי כמו שאני שותק בדרך כלל שדבר כזה או אחר קורה במדינה, כי בסופו של דבר אני שחקן כדורגל, לא פוליטיקאי ולא שר בממשלה".

בהמשך, הקשר יצא נגד אלה שיצאו נגדו, כולל אשתו של רז מאיר והכדורגלן שון עדרי: "תודה רבה לכל הנשים של הכדורגלנים למיניהן שתרמו ותמכו בקללות אליי ולמשפחתי. דבר אחרון, לילד הפישר הקטן שלא ראה כלום בחיים שלו שון אדרי (הטעות במקור) או שלא יודע איך קוראים לו וכנראה לא הייתי יודע איך קוראים לו אם לא היה מעלה סטורי כזה, תתעסק בכדורגל ולא בגזענות. מאחל לכולם רק בריאות ושלום וימים שקטים".

הסטורי של מאוויס צ'יבוטה (צילום: אינסטגרם)

חברו לשעבר של אבו פאני לקבוצה, מאוויס צ'יבוטה מהפועל תל אביב, הגיב באינסטגרם: "אבו פאני, אני אגיב לך. זה לא עוד פיגוע פה או פיגוע שם. זה משהו גדול שקרה במדינה שלנו! בסופו של דבר אתה קודם כל ישראלי שנולד בישראל לפני הכל! ברגע שאתה ישראלי אתה חייב להגיב ולא רק אתה! כולנו צריכים להגיב! בשבילי מה יש לכולנו עוקבים באינסטגרם? כדי להיבחר מסר ולא רק בישראל! בכל העולם! שיראו מה קורה פה!".

צ'יבוטה הוסיף וכתב: "ולמה כי שחקנים אחרים שלא קשורים לישראל וכל הכוכבים הגדולים מגיבים ואתה לא מגיב? ולא לכתוב כמו פוליטיקאי אלא להגיד את האמת כמו שהיא. כל מה שהחמאס עשה זה רע, זה יותר מרע, זה דאעש! העם לא מטומטם! העם רואה שתיקה! אתה חייב להגיב, זאת המדינה שלנו! אני לא ישן ולא מפסיק לבכות! זה העם שלנו! אתה קודם כל ישראלי לפני הכל! ואתה מייצג את ישראל, והמשפחה שלי גם ישראלים, אנחנו חייבים להגיב".

הסטורי עם שון עדרי (אינסטגרם)

הבלם שון עדרי עצמו הגיב לדבריו של קשר פרנצווארוש: "אני מקבל את כל ההודעות שלכם, אני מעריך ואוהב כל אחד ואחד מכם. אני עומד מאחורי המילים שלי ולא מחזיר אליי כלום. נכון, אולי אני ילד *שעוד לא* עבר כלום, אבל אמשיך לעבוד קשה בכל יום ויום כדי להגיע הכי רחוק שאפשר ואף פעם לא אשכח את המקום שהביא לי במה לפרץ! עם ישראל חי וקיים!".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW