כדורגל ישראליליגיונרים

אבו חנא: "חמאס ארגון טרור, מעשיו ברבריים ולא אנושיים"

בלם מכבי נתניה התייחס למלחמה: ''מודאג בנוגע לכל אזרחי ישראל, ולא משנה מאיזה מוצא. רואה אנשים שתומכים בטרור וזה גורם לי לתהות בנוגע לאנושיות שנותרה בעולם''. ארד הבקיע וערך מחווה לקורבנות הטרור

בניגוד למסרים הלא חד משמעיים של כדורגלנים ערבים-ישראלים, אחד הבודדים שפעל אחרת הוא שחקנה של מכבי נתניה. לג'ואל אבו חנא היו מספר הופעות בנבחרת ישראל עוד לפני ששיחק אפילו דקה אחת בארץ. הוא גדל בגרמניה ושיחק גם בפולין ואוקראינה, כשבקיץ האחרון חתם בנתניה אחרי שזו מכרה את רז שלמה. 

אבו חנא כתב: "שלום אוהדי מכבי נתניה, שלום אזרחי ישראל. המדינה עוברת זמנים קשים ואני רוצה לדבר. קודם כל, אני חושב שלשחקני כדורגל יש פריבילגיה לגרום לשמחה ואהבה לאנשים ברגעים טובים, אבל יש לנו גם אחריות לדבר מתי שצריך. המעשים הברבריים, הברוטליים, חסרי האנושיות של חמאס החל מיום שבת שעבר בדרום ישראל, הותירו אותי ללא מילים ועם רגשות שאני אפילו לא רוצה לתאר. חמאס הוא ארגון טרור ולא שום דבר אחר".

הבלם המשיך: "אני ערבי נוצרי, ואני ישראלי. אבל אני גם גרמני, וכשאני רואה שאנשים בכל העולם, גם בגרמניה, תומכים בארגון טרור – זה גורם לי לתהות בנוגע לאנושיות שנותרה בעולם בו אנחנו חיים. הטילים מאיימים על כך מי שגר במדינה הזו. אני מודאג בנוגע לכל אזרחי ישראל, ולא משנה מאיזה מוצא הם. בעיקר עכשיו, אנחנו צריכים לעמוד זה לצד זה ולתמוך אחד בשני כמדינה אחת. יש לי עיקרון מנחה בחיים: לפני הכול תהיה אדם טוב".

אבו חנא הוסיף: "אני יודע שאלו זמנים יוצאי דופן, אבל בואו לא נהפוך אותם לרעים יותר עם יצירת מתיחות נוספת בינינו ושנאה בתוך המדינה. כולנו גרים כאן יחד, כאזרחי ישראל. זו הפעם הראשונה שבה אשתי ואני ביחד במצב של מלחמה בישראל, ואנחנו מרגישים את התמיכה והאהבה שמעניקים לנו אנשים שסובלים הרבה יותר מאיתנו. זה הותיר אותנו חסרי מילים".

הבלם הערבי נוצרי בן ה-25 סיכם: "לסיום, אני רוצה להביע את תנחומיי הכנים לכל הישראלים שאיבדו את יקיריהם, או שקרוביהם נעדרים. אני רוצה לחזק את ידיהם ומקווה שממתין לכולם עתיד יותר טוב מאשר המציאות בה אנחנו חיים כרגע".

בתוך כך, בלם קייראט עופרי ארד כבש היום ב-2:2 של קבוצתו מול זניט במשחק ידידות והקדיש את השער לנופלים במלחמה. בדקות הפתיחה הישראלי היה רשום על בישול מרהיב לז'ואאו פאולו. בדקה ה-70 הבלם הישראלי התרומם להגבהה, נגח לרשת את הגול שסידר 1:2 לקזחים ובחגיגה הביט למעלה לשמיים. חבריו לקבוצה מיד הצטרפו אליו וחיבקו אותו.

אחרי המשחק ארד פרסם פוסט בחשבון האינסטגרם שלו: "ימים נוראיים עוברים על כולנו. המרחק מישראל והמראות המזעזעים הופכים את הבטן ושוברים את הלב. אין נחמה או מילים שיתארו את הכאב. אני מקדיש את הגול והבישול לכל עם ישראל היקר והאהוב שלי ובמיוחד למשפחות הקורבנות והנעדרים. מתפלל כל יום לרפואת הנפגעים ושהנעדרים יחזרו הביתה בשלום. מתפלל לימים טובים יותר. עם ישראל חי וקיים".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Isport

FREE
VIEW