כדורגל ישראליליגת העל

אבוקסיס מתוסכל: "לא יכול היה להיות יותר גרוע מהשער הזה"

מאמן הפועל ת''א אחרי ה-1:1 מול הפועל פ''ת: ''היו לנו מצבים לכבוש את השני, עשינו עבירה לא חכמה והם כבשו בהזדמנות היחידה שלהם''. לם תקף: ''בר נתן כל הזמן מחפש אותי, ידעתי שאיתו אין לנו סיכוי. נישאר בליגה''

מאז מונה יוסי אבוקסיס למאמן הפועל תל אביב, הקבוצה לא ניצחה ולא כבשה אפילו שער אחד בשבעת המשחקים תחתיו. הערב (שבת) בצורת הכיבושים נשברה והיא אומנם כבשה אחרי שכבר קבעה שיא שלילי היסטורי בתולדות המועדון עם 692 דקות ללא שער, אך ספגה שער כואב בשנייה האחרונה של המשחק ונפרדה ב-1:1 בבלומפילד עם הפועל פתח תקווה נועלת הטבלה. בתום המשחק, נשמע בוז צורם מהיציעים בהם ישבו האוהדים האדומים, שגם קיללו את השחקנים. פתח תקווה נותרה שש נקודות מתחת לקו האדום.

מאמן הפועל תל אביב יוסי אבוקסיס אמר: "הגול? מה יכול להיות יותר גרוע מזה? עשינו פאול לא חכם, ריקן הגיע למצב הבקעה טוב וניצל אותו. זה היה מצב ההבקעה הטוב היחיד שלהם במשחק. לעומת זאת, הגענו ל-6-7 מצבי הבקעה טובים ולא ניצלנו אותם. הפועל פתח תקווה שלחו שחקנים קדימה, היו חשופים אבל פשוט לא כבשנו את השני. היו לנו 3-4 מצבים של 100 אחוז גול ולא קיבלנו החלטות טובות, לא היינו מספיק טובים בפרגון אחד לשני. זה מסוג המשחקים שאתה מרגיש קל מדי ונוח מדי וזו הבעיה".

שחקני הפועל ת"א חוגגים (אסף הופמן)

אבוקסיס הוסיף לאחר התיקו הביתי המאכזב: "העבירה בשער שספגנו? כשלא הולך אז גם השחקנים הוותיקים עושים טעויות. לדן איינבינדר היה משחק טוב אבל הוא עשה פאול לא חכם, זה קורה. באופן כללי סגרנו את הפועל פתח תקווה בצורה טובה, אבל כל התקפה מתפרצת שלנו לא סיימנו כמו שצריך. בכדורגל אפשר לקבל גולים במצבים נייחים או באיזה כדור ארוך וזה מה שקרה לצערי, 0:1 זו תוצאה נזילה. הצגנו יכולת טובה יותר היום מאשר במשחקים הקודמים. גם אם נרד מחר אל מתחת לקו האדום, נמשיך לעבוד ולהילחם, יש עוד חמישה משחקים".

השחקן ששבר את הבצורת, רן בנימין, אמר לאחר התוצאה המאכזבת: "זה הפסד מתסכל מאוד, לקבל כזה גול ממש על השריקה האחרונה. לא הגיע לנו להפסיד, עבדנו קשה במשך כל 90 הדקות, אבל זה הכדורגל, כשמחמיצים כל כך הרבה בסוף חוטפים. זו תקופה לא פשוטה, לא כבשנו במשחקים האחרונים, הכדור לא נכנס לנו כל כך לשער וגם היום זה לא הלך בקלות מול השער, זה תיקו שכולו הפסד. כולם מפנימים את המצב בו אנחנו נמצאים, כולם יודעים שמועדון גדול כמו הפועל תל אביב לא צריך להגיע למצב שהוא נלחם נגד הירידה עד למחזורים האחרונים, אבל נילחם מעכשיו על כל משחק כאילו זה גמר, ניקח את הנקודות שלנו ואני מאמין שבעזרת השם נישאר בליגה".

מאמן הפועל פ"ת, בני לם (אסף הופמן)

מאמן הפועל פתח תקווה בני לם אמר: "זה תיקו שאולי טיפה משאיר אותנו בחיים, אנחנו רוצים לעשות הכל כדי לא לרדת. אנחנו עושים הכל כדי להישאר בליגה ונילחם עד הסוף. זה היה האופי שלי בתור שחקן וכך אני מחנך את השחקנים שלי, לשחק עד הסוף. הכרטיס האדום? זה לא חשוב מי השופט, חשוב מי שופט ב-VAR וכנראה שבר נתן שהיה שם לא כל כך מסמפט את הפועל פתח תקווה. בכל דבר שקשור אלינו אין בדיקה, אחרי שנייה השופט מסמן עם הידיים להמשיך, אבל אם זה לקבוצה השנייה אז בודקים מלא זמן. אני לא יודע אם היה כרטיס אדום, אמרו לי שהיה גבולי. אם היה גבולי, במשחק כזה לא מוציאים אדום, אבל ידעתי שבר נתן ב-VAR, אז אין לנו הרבה צ’אנס. אני יודע שאם בר נתן באותו משחק איתי אז יש בעיה. גם כשאימנתי בנתניה הוא כל הזמן היה מרחיק אותי. כל הזמן כשהוא איתי הוא מחפש".

לם הוסיף: "השער של אבי ריקן? יש את השערים האלה שאומרים עליהם שער של אליפות, אז הלוואי וזה יהיה שער של הישארות בליגה. האמת היא שבמשחקים האחרונים שיחקנו טוב, הגענו למצבים והיה חסר לנו רק את הניצחון, אבל דווקא היום זה היה משחק פחות טוב שלנו, הפועל תל אביב הגיעה להרבה מצבים והיה לה חוסר מזל, אבל אני יכול להגיד שנעשה הכל עד הסוף כדי להישאר. אנחנו באים לנצח כל משחק. היום האדום פגע לנו במשחק ובאופן טבעי הלכנו אחורה והפועל תל אביב החמיצו הרבה. אני לוקח מהמשחק הזה את ההתעקשות שלנו להישאר בליגה, להילחם עד הסוף, גם עם 10 שחקנים. אני לא יודע איך, אבל אנחנו נישאר בליגה, יכול להיות שגם ההוא למעלה רוצה שנישאר, כי אם אתם שואלים אותי, מחר כבר לא יהיה כדורגל".

אבי ריקן חוגג עם חבריו (אסף הופמן)

כובש שער השוויון הדרמטי אבי ריקן אמר: "בדרך כלל כשאני משחק אני מתנתק מכל מה שקורה מסביב. רציתי לבעוט את הבעיטה החופשית על הצד הטוב ביותר ולעזור לקבוצה שלי, לא חשבתי על ההשלכות של מה היה קורה אם הכדור לא היה נכנס. עברתי הרבה בכדורגל, ברגעים כאלה צריך להביא את הניסיון וזה מה שעשיתי. כל זמן שיש לנו עדיין סיכוי להישאר ושהנר עדיין דולק, נעשה את הכל כדי שזה יקרה. קרו כל כך הרבה דברים במהלך העונה ולא הצלחנו לעשות רצף של ניצחונות".

ריקן הוסיף: "כדי להישאר אנחנו צריכים לנצח בסופו של דבר, ולהיראות הרבה יותר טוב. אני שמח שעוד נשארנו בחיים כי בעשרה שחקנים בבלומפילד הגול השני והשלישי יכלו לבוא בכל רגע. אנחנו עובדים מאוד קשה, אבל אין מקום לטעויות, ולשחק בעשרה שחקנים זה קשה. אני מרגיש שהשריקות נגדנו קלות במשחקים האחרונים, אולי כי אנחנו קבוצה קטנה שעלתה מהלאומית. יש פה מועדון וקבוצה שעושים הכל ונעשה הכל כדי להישאר בליגה".

כתבות קשורות

Back to top button