כדורגל ישראליליגת העל

אבוקסיס: "גם השחקנים הוותיקים לחוצים, מאמין שנצא מזה"

דאגה גדולה בהפועל ת''א, שלא מצליחה להבקיע תחת המאמן החדש ונמצאת בצרות צרורות לקראת הפלייאוף: ''השחקנים מאוד רוצים, אבל אנחנו לא מספיק טובים. סמי עופר? גם קבוצות מחו''ל מתקשות שם''

הפועל תל אביב והפועל ירושלים נפרדו אתמול (שבת) ב-0:0 במחזור ה-25 של ליגת העל, תוצאה מאכזבת מבחינת שתיהן. להפועל תל אביב זה היה משחק חמישי תחת יוסי אבוקסיס והיא עדיין בלי ניצחון ושער זכות, כאשר למזלה הגדול יש לה שוער נהדר בדמותו של אמיליוס זובאס. מלבד הדיפת פנדל לא טוב של מתן חוזז בדקה ה-59, הליטאי סיפק מופע אדיר של הצלות בחצי השעה האחרונה ומנע במו ידיו ורגליו מהפועל ירושלים לכבוש. הפועל תל אביב רחוקה רק 3 נקודות מהקו האדום ומסובכת לקראת פתיחת הפלייאוף התחתון. מלבד העובדה שהאדומים לא כובשים, הם בעטו למסגרת רק 5 פעמים ב-5 משחקים תחת אבוקסיס.

שוער הפועל ת"א, אמיליוס זובאס (אסף הופמן)

מאמן הפועל תל אביב יוסי אבוקסיס סיכם במסיבת העיתונאים לאחר המשחק: "נפלנו באיכות שלנו. אני חושב שבאיכות שלנו לא היינו מספיק טובים חושב שבהתקפה השחקנים היו ביום פחות טוב. איבדנו המון כדורים למעלה עד שהצלחנו לייצר מספר התקפות אז איבדנו אותם, בטח בחצי השני שהיה לנו אפשרות לעשות מתפרצות. הפועל ירושלים גם היו חשופים, אבל כל פעם שהיינו צריכים לעשות מתפרצת, איבדנו כדורים שטותיים. מצד שני, הם במתפרצות שלהם היו איכותיים יותר, אני חושב שזובאס נתן פה משחק שהביא לנו בעצם את הנקודה. זה אומר הכל. יש לנו שחקנים איכותיים בחלק הקדמי, פשוט מאוד לחוצים. ראיתם שחקנים שנכנסו, איבדו המון כדורים במשחק, זה עניין של לחץ. שחקנים מוכשרים, גם בהתחלה וגם בסוף. אני חושב שלאיוס נכנס טוב, הוא היה חולה ולא היה כשיר לשחק את כל המשחק אז שמרנו עליו, מבחינת בריאות והוא נכנס במחצית  השנייה וכן עשה דברים טובים, ועדיין לא היינו חדים. אולי שני מצבים, כל המשחק. זה אומר הכל".

אבוקסיס הוסיף: "אנחנו מנסים מערכים, מנסים לשחק בקו 4 וקו 5, ב-5-3-2, ב-5-2-3 ב-4-3-3, ואנחנו עדיין לא מוצאים את השער, כי כמו שאמרתי אנחנו לא מספיק מרוכזים, מאבדים המון כדורים, אנחנו מגיעים מאוד לחוצים לשליש האחרון. אנחנו רוצים לסיים את ההתקפה מהר ולעשות גול, ואנחנו לא חכמים במהלך האחרון שלנו. כמו שאמרתי, גם כשתפסנו את הפועל ירושלים חשופים, והם הימרו על המשחק בחלק האחרון כי הם גם היו צריכים ניצחון, לא עשינו מספיק, לא תפסנו אותם בחוכמה. אני חושב שהיה לנו כמה פעמים לעשות מתפרצת ופשוט איבדנו את הכדור וסיימנו את ההתקפה מהר. זה משהו כבר מעבר לתרגול זה פשוט, ביום פחות טוב של החלק ההתקפי וגם זה קורה בכדורגל".

מאמן הפועל ת"א, יוסי אבוקסיס (אסף הופמן)

המאמן המשיך: "לגבי לאיוס, הוא היה חולה. הוא בכלל לא היה אמור להגיע לאצטדיון. אני ביקשתי ממנו שיגיע לבלומפילד והוא באמת עשה מאמץ לשחק. הוא לקח כדורים לפני המשחק, הוא לא ישן כל הלילה. גם אוז'בולט הוא לא התאמן בשבועיים האחרונים מאז הפציעה, ככה על כדורים. גם היום הוא קיבל זריקה. גם הכניסה שלו לא הייתה טובה למשחק היום, כי הוא גם לא התאמן בתקופה האחרונה שאתה לא מתאמן הרבה זמן, אז מן הסתם גם היכולת. לגבי שחקנים אחרים, זה יכול להיות ששחקנים – גם אם הם יהיו בריאים ולא יהיו טובים – אז לא ישחקו וככה זה יהיה. כמות השחקנים שלנו בקישור היא לא גדולה. וכמובן שזה לא נותן לנו אפשרויות לעשות כל מיני רעיונות".

אבוקסיס הוסיף: "ננסה למצוא את באמת את ההרכב הטוב. יש לנו מכבי חיפה שזה משחק מאוד קשה ויש לאחר מכן פלייאוף תחתון מטורף שאתם רואים כמה קבוצות מסובכות. אולי הפגרה אחרי מכבי חיפה תיתן לנו עוד ימים להתאמן, עוד ימים להבין את הקבוצה. אני כל יום, וכבר חודש שאני פה, אני לומד את הקבוצה וכל פעם יש לנו איזה בעיות אחרות – אם זה פציעות, אם זה מחלות, אם זה הרחקות. אנחנו לא מצליחים למצוא את ההרכב הטוב. גם שעברנו לקו 4, בסוף היינו מאוד מאוד חשופים. ראיתם שהפועל ירושלים החמיצו המון וזובאס לקח כדורים. אז יש יתרון ויש חיסרון שאתה משחק עם קו 4 ואתה מאוד חשוף וקו 5 שהיינו יותר טובים הגנתית, אבל לא סיכנו מספיק את השער, אבל אנחנו מנסים למצוא את ההרכב הטוב ביותר."

מאמן הפועל ת"א, יוסי אבוקסיס (אסף הופמן)

המאמן המשיך: "אני מאמין שהפגרה שתגיע בשבוע הבא תיתן לכולם אפשרות לעשות יותר אימונים, יותר להתרגל לדברים. גם לצאת מהלחץ הזה, איזה כמה ימים של מנוחה שייתנו לאנשים להשתחרר בראש אחרי הפגרה. כמובן שיש לנו את מכבי חיפה. גם הפנדל שעשינו זה עניין של גליץ' שלא במקום וגם טעויות שעשינו בסוף. איבדנו המון כדורים. כי היינו נורא חשופים. אני  לא יודע מי אמר שצריך להגיע לפלייאוף העליון. כשהגעתי היו 5 קבוצות סגורות בפלייאוף העליון מבחינת ניקוד. נכון שהיינו צריכים להשיג יותר נקודות, אני מסכים. היינו צריכים לכבוש, אבל כמובן שכרגע זה לא הולך לנו. אנחנו לא מספיק טובים כרגע. אנחנו לא מספקים את מה שצריך. כמובן שהמטרה שלנו כרגע היא תישאר בליגה וללמוד מטעויות. ללמוד את השנה הזו. אני מאמין שברגע שנעשה את זה, נתחיל להתכונן לשנה הבאה".

אבוקסיס הוסיף: "אין לי ספק מבחינת הרצון והרעב. אני רואה את השחקנים יום יום, את איך שמתאמנים, איך שהם רוצים. אנחנו לא מספיק טובים ולא מספיק משוחררים כרגע. נצטרך לגרד נקודות בכל מיני מקומות כדי לגמור את העונה הזאת בליגת העל ולחשוב קדימה. כמובן שבכל משחק אנחנו רוצים לכבוש ורוצים להשיג דברים טובים. סמי עופר זה אחד המגרשים הכי קשים שיש בכדורגל הישראלי. גם לקבוצות מחו"ל קשה עם מכבי חיפה בסמי עופר, אז בטח שלנו יהיה קשה. אני מסתכל על הקבוצה שלנו וחושב איך אנחנו מביאים נקודות בכל מגרש, גם אם זה בחיפה למרות שזה קשה. אם יבטיחו לי שאני אשחק התקפי ואני אביא נקודות, אני אשחק. אנחנו צריכים לשחק ולדעת לסגור את מכבי חיפה, כמובן שזה משחק של התקפות מתפרצות".

יוסי אבוקסיס במהלך אימון (הפועל ת"א, האתר הרשמי)

המאמן סיכם: "מכבי חיפה? זה משחק עם איכות של שחקנים, בכל מקום במגרש יש להם יתרון. אבל עדיין, כמו שאמרתי, אנחנו לא מוותרים. נבוא למשחק הזה וננסה להוציא ממנו את המקסימום. בתקופה כזאת אנחנו עושים המון שיחות בשביל להחזיר לשחקנים את הביטחון, כי אני רואה שחקנים מאוד לחוצים. יש כמה צעירים שבאמת עדיין לא עומדים בלחץ הזה, גם ותיקים אצלנו לחוצים. יש לנו מועדון גדול עם קהל אוהדים גדול שיש לו דרישות, הוא רגיל להצלחות לפני הרבה שנים שהיו פה, תמיד רוצים ניצחונות והצלחות. זו תקופה שאנחנו צריכים באמת לחזק את השחקנים. אני רואה שהם רוצים, אבל כרגע זה לא מספיק טוב. זה הכדורגל, אנחנו נראה בזה ביחד וביחד גם נצא מזה".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button