כדורגל ישראליליגת העל

אבוקסיס: "בואו לא נתבלבל, אנחנו לא בטופ 5 בתקציב בליגה"

אחרי ההדחה מגביע המדינה כבר בסיבוב ח', מאמן בית''ר ירושלים דיבר על הפלייאוף העליון: ''אני מאמין שנהיה בפלייאוף, אנשים שוכחים שאנחנו במינוס 4. השגנו את הנקודות בזכות עצמנו. חיזוק? נביא רק משהו שישדרג''

מחזיקת גביע המדינה היוצאת בית"ר ירושלים סיימה את דרכה במפעל כבר בסיבוב ח' לאחר שנכנעה אמש (שבת) 1:0 להפועל באר שבע באצטדיון טוטו טרנר. בכך המשיכה הקבוצה מהבירה בחוסר היציבות שמאפיין אותה בשבועות האחרונים, כאשר אתמול זעמו במועדון על צוות השיפוט בראשות נאאל עודה.

המאמן יוסי אבוקסיס אמר בסיום: "זה לא משחק שהיינו צריכים להפסיד אותו, בטח אחרי המחצית הראשונה. אני חושב שהצלחנו ללחוץ את באר שבע גבוה. חטפנו המון כדורים, אני חושב שפנדל אחד הגיע לנו, אתם ראיתם אולי יותר טוב. אני עוד לא ראיתי הילוך חוזר, זה לא משחק שהיינו צריכים לרדת, בטח במחצית הראשונה, ללא כיבוש, וזה משהו שמלווה אותנו. היה עושה את זה מושלם, אם היינו כובשים לפחות שער אחד במחצית הראשונה. אבל עשינו חצאי מצבים במסירה האחרונה והמון כדורים אבודים. היום היינו יכולים לכבוש וחבל שלא עשינו את זה. כמו שאמרתי, זה גביע. אי אפשר לתקן. אנחנו ננסה לקחת את הדברים הטובים שהיו פה".

מאמן בית"ר ירושלים, יוסי אבוקסיס (ליאת אבשלומי)

אבוקסיס הוסיף: "חבל שלא היה פה VAR, כי אני בטוח שאם היה ואני לא יודע, עוד לא ראיתי הילוך חוזר. אני במגרש ראיתי פנדל 100%, עדי יונה עובר אותו ואין לו מה ליפול. הוא הולך אל השער והשחקן הוריד אותו עם הרגל. השופט עומד ליד, הוא לא רואה את זה אז זה באמת חמור מאוד. לא עשיתי כמעט חילופים? חשבתי על ההארכה ותכננתי לרענן אז, אבל קיבלנו גול ממצב נייח בלי שום קשר למשחק. לא היה מקום לעשות חילוף, כל הקישור שלנו היה מצוין – איסמעילה סורו, טימותי מוזי ויונה. ירדן ופרד היו טובים, לא חושב שצריך לבוא עם חילופים מהבית אף פעם. אם הקבוצה הטובה, לא עושים חילופים".

המאמן המשיך: "היינו הכי התקפי שיכול להיות. אני חושב שזה הסיבה שגם לחצנו אותם גבוה. חטפנו המון כדורים, היינו צריכים לייצר קצת יותר מצבים בגלל זה במסירה האחרונה שלנו. לא היינו מספיק טובים בכדורי הרוחב ובמסירה האחרונה. אני חושב שלא היינו מספיק טובים. היינו צריכים לייצר יותר מצבים. השליטה שלנו הייתה באמת גדולה, אבל מצבים יותר מדי לא הגענו. אם נשחק כמו היום בקצב ששיחקנו ובטירוף שהיינו, אין לי ספק שבית"ר תהיה בפלייאוף העליון, אבל זה צריך לבוא בכל משחק. אני חושב שהאווירה פה במגרש מכניסה את השחקנים לטירוף".

פרד פריידיי בפעולה (ליאת אבשלומי)

אבוקסיס הוסיף: "אני חושב שבאנו מאוד מאוד מוכנים, רצינו באמת להעביר לעבור שלב. אני אמרתי לשחקנים שלי, מבחינתי זה זה כאילו משחק גמר. כי בדרך כלל השלבים האלה אתה מקבל את קבוצות, אתה יודע, בליגה נמוכה יותר. אנחנו קיבלנו את הקשה ביותר, אולי הקבוצה בכושר הטוב היום בליגה. באר שבע בקצב מטורף, בכושר טוב והצלחנו לסגור אותם יחסית. בואו לא נתבלבל כולם. בית"ר ירושלים תקציבית רחוקה מאוד מבאר שבע, ממכבי תל אביב, ממכבי חיפה. גם הפועל חיפה ונתניה הן קבוצות שהתקציב אפילו יותר מאשר בבית"ר. אז בואו לא נתבלבל . זה מדד טוב, אתה רואה שכל הקבוצות עם התקציב הכי גבוה בסוף הם למעלה בסוף, אז זה לא אומר שאני חושב שבית"ר יש להם סגל טוב".

המאמן סיכם: "אנשים פה שוכחים שהקבוצה הזאת במינוס 4. אנחנו עם 25 נקודות ליגה. זה שהוריד לנו בית הדין, אנחנו עבדנו בשביל הנקודות האלה, כולם מורידים את זה. כאילו אנחנו לא קיבלנו את הנקודות האלה. אנחנו עבדנו, אנחנו ניצחנו משחקים בשביל להגיע ל-25 נקודות. זה נכון שאנחנו אולי אני צריך להביא עוד קצת נקודות בדרך, אבל בסופו של דבר אני חושב שבית"ר אם תיכנס לפלייאוף העליון זה בסדר גמור. חיזוק? אם יהיו שחקנים טובים שנוכל כדי לשדרג, נביא. אמרתי לגל כהן, אתה רואה מה זה הקהל של באר שבע? דקה 65, תיקו אפס. פתאום כל הקהל נעמד על הרגליים ודוחף את הקבוצה קדימה. אלה ניצחונות שהקהל של באר שבע, בתקופה שאני הייתי פה, זה מה שהיה חסר".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button