כדורגל ישראליליגת העל

אבוקסיס: "אם אני וברק לא נסתדר, אז נשב וניפרד כידידים"

אחרי ה-0:1 היקר בדרבי, מאמן בית''ר ירושלים התייחס למערכת היחסים עם הבעלים: ''נמאס לי שמדברים על זה ונמאס לי ששואלים אותי כל הזמן על מערכת היחסים עם שועה''. דהן: ''מקווה שהעלינו חיוך קטן לאוהדים''

שביעות רצון בבית"ר ירושלים לאחר ניצחון ראשון בדרבי לאחר שנה וחצי, 0:1 מול הפועל ירושלים משערו של המחליף ירדן שועה. במחצית הראשונה שחקניו של יוסי אבוקסיס לא היו טובים כלל, אבל הפועל לא הצליחה לנצל מצבים טובים לכיבוש שער. במחצית שנייה אירע שינוי משמעותי וירדן שועה המחליף נהנה מבישול יפה של טרזי תומא, שגם נכנס כמחליף, וכבש את מה שהתברר כשער הניצחון. טימותי מוזי קיבל קרדיט מהמחצית הטובה שלו נגד הפועל פתח תקווה, פתח בהרכב, הצטיין והוכיח שמקומו בהרכב בית"ר. גם אופיר קריאף הוותיק, שנכנס כמחליף, היה טוב.   

מאמן הקבוצה יוסי אבוקסיס אמר במסיבת העיתונאים בסיום המשחק: "התחלנו את המשחק רע מאוד מהדקה הראשונה, כל כדור ארוך שהפועל נתנו תפסו אותנו חשופים, היינו רעים מאוד בהגנה. לא לקחנו את החלק הקדמי שלהם כמו שצריך וממש ניסינו טיפה לצאת גבוה וראיתי שכל כדור ארוך אנחנו כמעט סופגים. כמובן שבתקופה כזאת שחקנים  בלי ביטחון. כמובן כשאתה רואה שתי נקודות בטבלה זה מלחיץ. פותחים כותרות היום בדרבי על המקום האחרון, עוד יותר מלחיץ, זה למרות שעשינו כמו שאמרתי לכם אתמול 6 נקודות, שזה גם לא מספיק. העניין הזה של השתי נקודות מאוד מלחיץ את כולם, ואני חייב לציין שבמחצית הראשונה זה השפיע מאוד, גם בהגנה. אצלנו וגם בהתקפה לא היינו במשחק. אני חייב לציין שחצי ראשון היינו צריכים לרדת בפיגור לפחות של שני שערים לפחות, אם לא יותר. אבל במחצית השנייה אני חושב שהשתפרנו, לא בכדורגל. יותר מדי, היינו יותר מאורגנים. הפועל ירושלים למצבים לא הגיעו במחצית השנייה גם אנחנו לא זה המשחק ללא מצבים חוץ מהשער שפסלו לנו לדעתי בצדק. אבל כמובן שחוץ מהניצחון פה לא לוקח שום דבר, חוץ הנחישות, מהמשמעת של השחקנים, אי אפשר לקחת מפה כלום. אבל אתם יודעים, בתקופה לא טובה, צריך לדעת לקחת את הנקודות. אין מה לעשות, לא ציפיתי היום שנבוא וניתן הצגה. בטח אחרי  חוסר הביטחון שיש לכולם, אבל נקודות רצינו לקחת ולקחנו."

מאמן הפועל ירושלים, זיו אריה (ליאת אבשלומי)

על דברין של זיו אריה שאם זה כדורסל, היה צריך להיגמר 30 הפרש: "אני חושב שעוד פעם כמו שאמרתי אם ננתח את המשחק, זיו אריה מדבר הרבה דברים. הרבה פעמים הוא מדבר שטויות. אתם שומעים אותו אחרי משחקים, חושב שזה לא מכבד לדבר ככה. אני מאוד מכבד אותו, אבל לפעמים הוא מדבר שטויות. אני לא יודע מאיפה הוא מביא אותן. צריך לדעת לכבד את היריבה לכבד את כולם כל הזמן גם ביום לא טוב ולדבר על דברים כאלה זה קצת לא מכבד. אני באמת מכבד אותו, אבל אני חושב שקצת בורח לו לפעמים והוא צריך קצת באמת להירגע לפני ראיונות. זה לכבד את היריב. כמו שאמרתי, במחצית הראשונה היינו באמת צריכים להיות בפיגור שני שערים ולשמחתי ירדנו ב-0:0 כי ידעתי שמחצית יותר גרועה מזאת אנחנו לא יכולים לשחק. זהו חד משמעית להגיד לכם חוץ מהניצחון, לא לוקח פה שום דבר. אני מקווה שהניצחון הזה ייתן ביטחון לשחקנים וייתן לנו יותר מחויבות. ראית את השחקנים שלנו בדקה האחרונה רצים ובטח במחצית השנייה, שהיינו קצת יותר מאורגנים".

על הטקס לזכר הנופלים במלחמה לפני המשחק: "חד משמעית זה היה מרגש מאוד לראות את כל התמונות של הנרצחים. המדינה שלנו בתקופה קשה מאוד. אני באמת מחבק את כל המשפחות. אני באמת מאחל לחזרה של כל החטופים. תקופה קשה מאד קשה מאוד, גם לשחק כדורגל ללא קהל. אני חושב שכדורגל לא קל, זה משהו עצוב מאוד. דרבי כזה שיכול להביא 20,000 צופים, יכול לדחוף קבוצות, יכול לתת כיף, אבל זה המצב".

על שועה: "ירדן קיבל הרבה פעמים קרדיט גם כשלא הגיע לו, אבל הגענו למצב שהוא הפסיד הרבה אימונים בתקופה האחרונה והוא לא היה נוכח. אין לו כושר לשחק 90 דקות חד משמעית, בטח אחרי ההפסקה שעשינו של חודשיים ללא משחק. אני חושב שהכניסה שלו הייתה טובה, גם שלו וגם של אופיר. הם עזרו לנו גם להשתלט על האמצע גם השער שירדן כבש. אני שמח מאוד ואני באמת מתכוון, בואו נעשה לזה סוף פעם אחת ולתמיד, אל תשאלו אותי יותר על מערכת היחסים עם ירדן שועה. תשאלו אותי על שחקנים באופן כללי. זה כבר מתחיל להיות מוגזם. כל פעם כאילו אם יש דברים שקורים באימונים, יש דברים שאנחנו חווים ביום יום שאתם לא יודעים אותם. אני בסך הכול רוצה להצליח פה כמאמן ואני רוצה לתת לשחקנים הטובים ביותר לשחק. אני לא רוצה לדבר כל פעם על שחקנים באופן אישי, כי זה כבר מציק לי".

בעלי בית"ר ירושלים, ברק אברמוב (ליאת אבשלומי)

על מערכת היחסים בינו לבין ברק אברמוב: "ברגע שלא נהיה מבסוטים אחד מהשני, אנחנו נשב כמו חברים וניפרד, הכל יהיה בסדר. אנחנו לא צריכים לריב בשביל זה, אם נהיה בתקופות לא טובות ולא נהיה מרוצים אחד מהשני, נשב כמו חברים ונפרד. כל הכותרות שיש… כמובן שלא אהבתי אותן, אני לא יודע מאיפה זה הגיע. אני חושב שמאמן כדורגל הוא מאמן טוב, גם אם יש חודש רע ואני לא יודע מאיפה זה הגיע, אבל כמו שאמרתי לכם אם יהיה מצב שאנחנו לא נהיה מרוצים אחד מהשני, נשב כמו חברים ונפרד יפה. זה לא סוף העולם, תמיד נישאר חברים".

אבוקסיס המשיך: "בתקופות לא טובות אתה צריך לנצח, השחקנים פה היו צמאים לניצחון. גררנו את ההפסד של לפני המלחמה נגד הפועל תל אביב וחזרנו אחרי חודשיים ללא כדורגל, גם לא יכולנו לעשות משחקי אימון ראויים בחודשיים האלה. היינו צריכים את הניצחון הזה כמו אוויר לנשימה. אנחנו נמשיך לעבוד קשה, חסר לנו עוד הרבה, גם אימונים וגם משחקים, בשביל לחזור להביא את היכולת הטובה. כמו שאמרתי לכם בפעם השלישית, אני אומר שלא אהבתי את המשחק שלנו מבחינת כדורגל. אני חייב להיות אמיתי. אהבתי את הניצחון ואת הנחישות".

על טימו מוזי, אמר המאמן: "כשהוא הגיע, האמנו בו והוא נכנס לא טוב לעונה, אני חושב שדווקא בתקופה הזו של המלחמה, כשהתאמנו הוא הראה דברים טובים. הוא היה משוחרר, הוא היה עם ביטחון. גם ביכולת של היום אני מצפה ממנו יותר, למרות שגם היום הוא עשה כמה דברים יפים. הוא גם עזר לנו בחלק האחורי. צריכים להבין שלא כל שחקן יכול להיות מבריק, אבל יש שחקנים שהם חשובים והם עובדים. הוא עזר לנו במשחק ההגנה. הוא עזר לנו בכמה פעולות שאני מצפה ממנו, שגם שהקבוצה תהיה יותר טובה, שהוא יביא יכולת גם יותר של הכדורגל. בכל התקופה האחרונה שהתאמנו, אני חושב שהוא היה באמת אחד השחקנים הטובים שלנו באימונים וגם במשחקי אימון, אני מקווה בשבילו שהוא ימשיך ככה".

בית"ר ירושלים זוכרת את האוהדים שנפלו ונרצחו (ליאת אבשלומי)

הבלם אורי דהן אמר: "האמת שלצערי היינו מאוד חשופים במחצית הראשונה, אבל לפעמים גם צריך לדעת לנצח משחקים כאלה שלא הולך, ובמיוחד בתקופה כזאת שהיא פחות טובה. אני חושב שהמעט שעשינו פה זה הניצחון הזה, לשמח את הקהל המדהים שלנו ואת כל החיילים, את האנשים שטורחים עומלים קשה בכל הקרב הזה. זה מבחינתי הכי חשוב".

דהן הוסיף: "ברור שהמצב בטבלה יהיה מלחיץ. אתה במקום האחרון, זו קבוצה גדולה, תקשורת, קהל. אבל שוב, אני חושב שהצלחנו עכשיו להביא קצת נחת בניצחון הזה ואני מקווה שמפה נצא לדרך חדשה. יש ליוסי מערכת יחסים טובה עם כולם. משחקן שעלה מהנוער ועד אופיר קריאף ואוראל דגני, הוא משתדל לתת אמון לכולם ונותן את כל את כל המקום הכי טוב שיש. לכולם רואים את זה באימונים, רואים את זה במשחקים. מעבר לזה, אני לא יכול להיכנס, כי זה של יוסי עצמו".

הבלם סיכם: "מצאת פה בית בבית"ר? האמת שכיף לי, אני שמח. נותנים לי את האמון שרציתי ומביא את זה על המגרש. מבחינתי הכי חשוב שיש עוד הרבה מקום לשפר. אני בעצמי וכקבוצה. אני מקווה שמפה נצא לדרך חדשה ושרק נעלה מכאן". על הטקס לפני המשחק: "צמרמורת. אין פה אחד שזה פסח עליו, הדבר הזה, לצערי. יצא לנו המון לתרום, מבתי חולים ללוויות. אנחנו מקווים שהצלחנו לשמח איזה חייל בעזה או איזו משפחה שכולה. רק איזה חיוך אחד קטן בניצחון הזה, שזה מבחינתנו הכי חשוב".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button