למרות שנכנעה 2:0 ללימסול, מכבי חיפה בשלב הפלייאוףחוגג נגד המשטרה והעירייה: ''אברמוב המוצא האחרון''רכש נוסף: סים סנדר ונה חתם רשמית בהפועל ירושליםסרינה וויליאמס תפרוש אחרי אליפות ארה''ב הפתוחהרשמית: אדר אוואט ועלאא ג'אפר מצטרפים לבני יהודהדיווחים: ''סוכמה העברתו של ברנרדו סילבה לברצלונה''סופית: הפועל ב''ש תארח את לוגאנו באצטדיון בנתניהברק אברמוב הודיע: ''אני יורד מרכישת בית''ר ירושלים''מכבי ת''א: דורון פרקינס ונועם לוי ימשיכו בצוות המקצועידיאנטה גארט משלים את הסגל של עירוני קריית אתא
שאול אייזנברג בטור אישי לישראל ספורט:

מי שמסיים את תפקידו כמאמן הלאומי שישב בלול ובשקט

שאול אייזנברג בטור אישי לישראל ספורט: לאלישע יש בעיה אחרת שהוא סבל מחוסר כריזמה בעבודתו בנבחרת ומהיום הראשון הוא הפך להיות טרף של התקשורת וחבל. שלמה שרף יודע כדורגל, אבל מה הוא רוצה? להחריב את הכדורגל בישראל

> 13:02

השבוע היה שבוע של הספורט האינדיבידואלי, שמענו על הישגים בג'ודו בהתעמלות, אך לצערנו נבחרת הכדורגל של ישראל סיימה עוד קמפיין בקול ענות חלושה. היומיים האחרונים גם לא היו מרנינים עבור הכדורסל, הפועל ירושלים נוצחה בגדול, הפועל חולון הפסידה בשנייה האחרונה של המשחק וגם בני הרצליה ששיחקו מול קבוצה חלשה, עלו לשלב הבתים, אך זה היה במזל. מה אנחנו צריכים לצפות? שהשנה הקרובה תהיה שנת ספורט טובה יותר גם בכדורגל וגם בכדורסל ואנחנו כבר יודעים שאנחנו יותר טובים בענפים האינדיבידואלים.

יש את מה שאנחנו יכולים לספק ויש את מה שאומרים הפרשנים למיניהם. הפרשנים מנסים לגרום לכך שלא נוכל להתקדם בעתיד. אני חושב שהתופעה של מאמנים לאומיים לשעבר שמבקרים את המאמנים הלאומיים שבאים אחריהם זוהי תופעה בזויה. לא יכול להיות שמאמנים שעשו הישגים יותר טובים או פחות טובים ידברו ככה כי בשורה האחרונה כולם נכשלו. לא יכול להיות שמי שסיים את דרכו בנבחרת על הקווים וכאשר הוא יורד מהבמה המרכזית הוא מוצא את עצמו כפרשן ברדיו, טלוויזיה או כותב טור בעיתון ומכה ללא רחמים את מי שרק התחיל במלאכה וזה לא אחד. זוהי תופעה בזויה. כי מה קרה פה היה מאמן לאומי אחד שאימן את הנבחרת ארבע קדנציות. לאחר מכן, היו הבלחות פה ושם והסיום שלו היה נורא עם הפסדים קשים לדנמרק 5:0 ו-3:0, נערות ליווי וחשבנו שהכדורגל שלנו הגיע לשפל המדרגה.

כולם נכשלו, שלמה מדבר וקשטן שותק (אסף הופמן)

בהתאחדות עשו נכון והביאו מאמן מהשורה הראשונה, את ריצ'ארד מולר נילסן, הדני שזכה באליפות אירופה עם נבחרת דנמרק. מה עשה המאמן הלאומי? החל חדשות לבקרים לתקוף אותו. איך זה משפיע על השחקנים? האם ''הפרשן הלאומי'', שלמה שרף, מגיע בידיים נקיות? נילסן החל לשנות את הכדורגל הישראלי ולא נתנו לו לעבוד בשקט. אני אומר לכם שהיה פה שינוי גדול, נילסן הבין שהוא לא יכול לעבוד פה כמו שהוא רוצה והוא קם ועזב את התפקיד. אז, הגיע אברהם גרנט שהמשיך את השינוי הגדול של נילסן בקמפיין חלומי שלא הפסדנו לצרפת, אירלנד, שוויץ ואת קפריסין ניצחנו, בסופו של דבר לא עלינו בגלל הפרש שערים. 

אברהם גרנט המשיך את דרכו של נילסן (getty)

את גרנט ההתאחדות לכדורגל הייתה צריכה להחתים לעוד 10 שנים. כל הזמן מחליפים כי הפראיירים לא נגמרים רק מתחלפים. מה קורה? לא נותנים לעבוד. גם ההתנהלות של אלי גוטמן לא מוצאת חן בעיניי. איך יכול להיות שאלי גוטמן יכול להופיע בטלוויזיה חמש דקות לאחר המשחק ולהיות שותף לעליהום על אלישע לוי יחד עם שלמה שרף ומבקר המסעדות, שגיא כהן, ואז הגיע אדון גוטמן שכח שרק לפני שנתיים הוא היה אדריכל הביזיון בהפסד לקפריסין שגנז עוד איזשהו סיכוי לנבחרת לעשות משהו. אני מציע לכל מי שמסיים את תפקידו כמאמן הלאומי שישב בלול ובשקט. גברי לוי עשה מינויים נכונים עם נילסן וגרנט ואיצ'ה מנחם ז''ל עשה טעות והקשיב ליועצים ואיבד את הדרך.

אלי גוטמן, על הכוונת (לילך וייס)

מבחינה אינטלקטואלית, יו''ר ההתאחדות לכדורגל, עופר עיני, הוא אדם חכם. אני מקווה שהוא יישמע ליועצים לא אינטרסנטים. לא צריך להתייחס לכל המבקרים ותנו למאמן הלאומי לעבוד. בעבר עשו טעות ונתנו 4 קדנציות למאמן אחד ולא הגענו לכלום, אבל תנו אורך רוח למאמן כי חייב המשכיות. כמו בענפים השונים היחידים ואפילו הכדורסל הגיעו הישגים גדולים כי הייתה סבלנות. צביקה שרף, רלף קליין אימן שנים רבות את הנבחרת ובכדורגל לא נותנים למאמן הלאומי לעבוד.

שלמה שרף יודע כדורגל, אבל מה הוא רוצה? להחריב את הכדורגל בישראל (לכאורה) אנחנו יותר מדי מעורבבים ויותר מדי אינטרסים מסובבים את הכדורגל שלנו. אלישע לוי הוא לבטח לא הגרוע מבין אלו שאימנו את נבחרת ישראל. לאלישע יש בעיה אחרת שהוא סבל מחוסר כריזמה בעבודתו בנבחרת ומהיום הראשון הוא הפך להיות טרף של התקשורת וחבל. אני חושב שעושים לו עוול נוראי הופכים אותו לקורבן של הכדורגל הישראל ב-50 השנה האחרונות. עיני חייב לקחת אנשים נטולי אינטרסים. כאלה שרוצים את הצלחת הנבחרת והכדורגל הישראלי נטו!

הדברים נאמרו בתוכנית הספורט עד הסוף ברדיו סול היום (שבת) האזינו לשידור החוזר בשעה 14:00 לטור של שאול בקישור המצורף: http://www.radiosol.co.il/show-live-video

נגישות