שחר: ''עזרתי לבית''ר גם בעבר, חשוב שהיא תישאר''הזר החמישי: דינו שטיגלץ חתם רשמית בהפועל חיפהגינזבורג ואנטמן נשארים בנס ציונה, קשר מגינאה חתםרפי מנקו נפרד מחולון: ''מהשנים המשמעותיות שחוויתי''עמית גלזר, אלון אזוגי ובני טרידובסקי חתמו בהפועל י-םחיזוק לדרומיים: לוקאס סלינאס מצטרף למ.ס אשדודמכבי ת''א הגיעה למירלו, גם ערן זהבי הצטרף למחנהאילי מדמון: ''באים לנצח, יש לנו שאיפות גבוהות יותר''נשאר במועדון: אבי ריקן האריך חוזה במכבי תל אביבאליפות העולם במים פתוחים: מקום 17 לפביאן ב-5 ק''מ
גיא סלומון בטור אישי לישראל ספורט:

ארץ ישראל הישנה והטובה

הספורט הישראלי בשנת 2017 מסמל במידה רבה את החברה הישראלית, אלימה, נהנתנית שמחפשת סיפוקים ותוצאות מיידיות דוגמת השמחה לאיד של אוהדי מכבי ת"א ועריכת טקס הלוויה להפועל ת"א, אירועים שלא צריכים לקרות בספורט הישראלי

> 19:16

בימים אלו ישראל מציינת ארבעים שנה למהפך הפוליטי הראשון וההיסטורי  בישראל ועלייתו של הליכוד בראשותו של מנחם בגין לשלטון אחרי שלושים שנות שלטון של השמאל בראשות מפא"י ומפלגת העבודה. אמצע שנות ה70 משנת 1975 עד 1979 סימלו גם את המהפך בספורט הישראלי והמעבר מאזור המרכז ות"א לערי הפריפריה ולעיר הבירה ירושלים.
עם זכייתה של הפועל ב"ש בשני אליפויות רצופות בשנת 1975-1976 ובזכייתה ההיסטורית של בית"ר ירושלים בגביע המדינה הראשון שלה בשנת 1976עם ניצחון 1-2 בגמר על מכבי ת"א. 

זכייתה של בית"ר סימלה במידה רבה את המהפך  הפוליטי שאירע שנה לאחר מכן  בית"ר ייצגה את תנועת הליכוד וז'בוטינסקי שסבלה שנים רבות מקיפוח מתמשך ובאותם שנים הכדורגל הישראלי נשלט על ידי הפועל ת"א שסימלה את (השמאל ותנועת העבודה) ומכבי ת"א ומכבי נתניה.

עלייתו של מנחם בגין מנהיג ייחודי  אשר דאג לשכבות החלשות בעם והביא לישראל את השלום ההיסטורי עם מצרים  הייתה ההתחלה של שנות הזוהר והתהילה של מדינת ישראל בשנים הללו סוף שנות ה70 ישראל רשמה הישגים מדהימים בזירה העולמית בכל התחומים וגם בספורט עם זכייתה של קבוצת הכדורסל של  מכבי ת"א באליפות אירופה הראשונה בשנת 1977 עם ניצחונות הרואים על צסק"א מוסקבה ,ריאל מדריד ווארזה וצמיחתם של אלילי ספורט מקומיים דוגמת מיקי ברקוביץ' , מוטי ארואסטי וטל ברודי ששם את הכדורסל הישראלי והספורט הישראלי על המפה.

סוף שנות ה70 שנות המהפך הפוליטי סימלו תקופה של תמימות וציונות אהבה למולדת  אחווה הדדית שספק אם יחזרו,  אלה היו גם שנות הזוהר של הכדורסל הישראלי עם זרים ומתאזרחים מארה"ב שבאו ועלו לישראל מטעמים אידיולוגים וייצגו את נבחרת ישראל בכדורסל  והביאו אותה בשילוב עם  ישראלים שייצגו את הרוח הישראלית "חוצפה חיובית"  להישגים גדולים כמו זכייה בסגנות אליפות אירופה בשנת  1979 עם ניצחונות גדולים על יוגוסלביה, ספרד, ואיטליה.

הפועל ב''ש חגגה אליפות שנייה ברציפות (חיים בן דוד)

ישראל מודל 2017 היא ישראל שונה לגמרי שאיבדה את עידן התמימות עדיין הימין בשלטון אך ישראל הפכה לקפטילסטית  הדבר בא לידי ביטוי גם בספורט, אין חשיבות לסמל ולפטריוטיות, שחקנים משחקים עבור התועלת הכלכלית שלהם הכסף מדבר היום ולקבוצות שאין להם את האמצעים הכלכלים נעלמות ומתפרקות , דוגמת הפועל ת"א  שירדה ליגה, מכבי ת"א כדורסל שאיבדה מיוקרתה. עובדה שמשפיעה גם על נבחרות ישראל בכדורגל ובכדורסל שמצויות היום בשיא השפל מבחינת הישגים ומבחינת התדמית  אין השקעה לטווח ארוך בספורטאים צעירים ומבטיחים.

הספורט הישראלי בשנת 2017 מסמל במידה רבה את החברה הישראלית, אלימה, נהנתנית שמחפשת סיפוקים ותוצאות מיידיות דוגמת השמחה לאיד של אוהדי מכבי ת"א ועריכת טקס הלוויה להפועל ת"א, אירועים  שלא צריכים לקרות בספורט הישראלי ובכלל, אך רבותיי ההיסטוריה חוזרת 40 שנה אחרי המהפך שוב הדרום והפריפריה על המפה הפועל ב"ש זכתה באליפות שנתיים ברציפות הפועל אשקלון נשארה בליגה. הגיע הזמן לחזור ליסודות ולרוח הישראלית שאפיינה את המדינה אז רוח של אחווה וסולידריות.

שריפת הבובה והמאורעות המכוערים (ישי נאמן)

נגישות