ברק בכר הודה: ''בשער השני איבדתי 10 שנים מהחיים''למרות שנכנעה 2:0 ללימסול, מכבי חיפה בשלב הפלייאוףחוגג נגד המשטרה והעירייה: ''אברמוב המוצא האחרון''רכש נוסף: סים סנדר ונה חתם רשמית בהפועל ירושליםסרינה וויליאמס תפרוש אחרי אליפות ארה''ב הפתוחהרשמית: אדר אוואט ועלאא ג'אפר מצטרפים לבני יהודהדיווחים: ''סוכמה העברתו של ברנרדו סילבה לברצלונה''סופית: הפועל ב''ש תארח את לוגאנו באצטדיון בנתניהברק אברמוב הודיע: ''אני יורד מרכישת בית''ר ירושלים''מכבי ת''א: דורון פרקינס ונועם לוי ימשיכו בצוות המקצועי
אורן טל בטור אישי לישראל ספורט:

רסיטל פוצ'טינו: העולם שייך לצעירים

מאמנה של טוטנהאם מאמין כי לא רק השועלים של ראניירי יכולים לקחת אליפות, אלא גם תרנגולים מסוגלים להוכיח אופי, במטרה להפוך את המועדון מתרנגול עיוור שלעיתים מוצא גרגיר-לתרנגול קרבות אחוז דיבוק שימשיך לנקר את יריביו עד שיקבל לחיקו את המנה העיקרית

> 19:05

קל מאוד ליפול בין הכיסאות לצד מועדונים כמו ליברפול, יונייטד, ארסנל וצ'לסי. עוד יותר פשוט להיעלם בצילם של מאמנים דוגמת גווארדיולה, מוריניו או יורגן קלופ, ואפילו יותר נוח להישאר אילם אל מול תקציבי הענק שמיוחסים לכל המוזכרים, אך דווקא בגלל העובדות הללו, אותם אלו אשר מצליחים לכוון גבוה ולפגוע במטרה גם כשתווית האנדרדוג מודבקת למצחם, ראויים לקבל את הבמה ואת הקרדיט על עבודתם הקשה, שאולי נעלמה מעט מבעד לעיניהם של אוהדי הכדורגל האנגלי אשר מסונוורים מהשמות הגדולים שנוהרים אל הפריימרליג.

טוטנהאם בראשות מאוריסיו פוצ'טינו הארגנטינאי זוכה לעדנה מחודשת בצמרת הליגה האנגלית והיא עושה זאת מתחת לרדאר שלנו, מבעד לפסיפס הסופרסטארים המרשים אצל יריבותיה. עם שיטת משחק חדשנית, סגל צעיר, מוכשר ומאמן שקט שלא מפסיק לחפש דרכים לשפר ולהשתפר. המועדון מדרום לונדון שואף לשים את הסוף לנרטיב "ארבע הגדולות" של הפריימר ליג, וזורק גם את עצמו לתוך המשוואה.  

מאוריסיו פוצ'טינו, רוצה להשיג תואר עם התרנגולים (gettyimages)

הלחץ הוא הפליימייקר האולטימטיבי

"לעולם לא תגיע לשלמות, אך אתה צריך תמיד לנסות להיות מושלם", אלו מילותיו של מאוריסיו פוצ'טינו המאמן הצעיר של טוטנהאם. עם המנטרה הזו פתח הארגנטינאי את המסע המופלא שלו בווייט הארט ליין ובחלוף שלוש שנים ממעמד החתימה, פוצ'טינו חרט את דיוקנו על פילוסופיית המועדון ועדיין מוצא את הדרכים להכניס עוד ועוד וריאציות לשיטת המשחק שסיגל לעצמו ולתרנגולים. כחסיד מובהק של "אל לוקו" מרסלו ביאלסה המאמן הצ'יליאני הפרפקציוניסט, פוצ'טינו הצליח להשריש ממורו אלמנטים רבים בצורת המשחק המיוחסת לטוטנהאם הכוללים בין היתר לחץ מאסיבי ומתואם על הגנת היריב, קו הגנה גבוה המגובה בקשר אחורי דינמי, וסינכרון מעורר הערצה בין דבוקת שחקנים צעירים על כר הדשא, מהם פוצ'טינו מצליח להוציא את המיטב. רבים ניסו לתייג את המתודולוגיה של פוצ'טינו כ"גגנפרסינג" המזוהה עם יורגן קלופ, אך בעוד הגרמני של ליברפול שומר על מבנה קבוע וידוע מראש במשחק הלחץ של הקבוצה, הארגנטינאי שם דגש על שמירה אזורית של שחקניו על היריב, בהמתנה לטריגרים מסוימים שייתנו את האור הירוק להפעלת המכבש של טוטנהאם. 

לא יקיר התקשורת הבריטית ופחות 'חברמן' מקלופ, בסך הכול בחור שקט ומחושב, אופורטוניסט שממתין בסבלנות לרגע שישימו בידיו את המפתחות והוא כבר יניע את הקבוצה קדימה. כבר מימיו כמאמן אספניול ב-2009, סומן פוצ'טינו כמאמן ייחודי ומסוגנן שמסוגל להוציא את המתוק מן העז בכל יום נתון. אספניול, קבוצת האם של המאמן הצעיר הייתה בסכנת ירידה ממשית ופוצ'טינו קיבל את המושכות באמצע העונה בגיל 36 בלבד. הארגנטינאי סחב על כתפיו את הקטאלונים מתחתית ה'לה-ליגה' אל המקום העשירי בסיום אותה עונה, כשהוא מניח את הקרקע לבכורה של לא פחות מתריסר שחקנים ממחלקת הנוער של אספניול. בהמשך דרכו קיבל את הצ'אנס להוכיח עצמו בסאות'המפטון המבוססת על שחקני בית מה'סיינטס אקדמי', לאחר פיטורי המאמן האהוב על אוהדי סוטון, נייג'ל אדקינס.

עם סגל רך וצעיר באמתחתו ונעליים די גדולות להיכנס אליהן, פוצ'טינו עמד בלחץ והוליך את סאות'האמפטון בבכורה שלו בממלכה הבריטית לעונה נהדרת שכללה ניצחונות על סיטי, צ'לסי וליברפול, ונוסף על כך גם ניפץ שיאי מועדון הן מבחינת נקודות והן מבחינת מיקום בטבלה. כל זאת כשבמקביל, בצפון לונדון הבעלים דניאל לוי ראה כיצד טוטנהאם שלו מאבדת גובה עם עזיבתם של מודריץ' ובייל אשר חברו למדריד על מנת לתת ביטוי ליכולותיהם בדמות תארים אירופיים, מה שלא יכלו לעשות בוויט הארט ליין, ואיך מאמנים דוגמת הארי רדנאפ, טים שרווד או אנדרה וילאש בואש לא משכילים להוסיף נופך שונה למועדון עם הסגל שיש לטוטנהאם להציע.

דניאל לוי, ירקוד עם הארגנטינאי במידה ויזכו באליפות בעתיד. (gettyimages)

לוי ספר כבר עשרה מאמנים שונים בקבוצה בפרק זמן של שתיים עשרה שנים ולא הצליח לייצר את האיזון הדרוש למועדון בכדי לצעוד קדימה. כל זאת עד שפוצ'טינו צד את עיניו של דניאל לוי, בעקבות המוניטין שלו כאחד ששם את עיקרון קידום השחקנים הצעירים כנר לרגליו, תוך שמירה על פילוסופיית המשחק הייחודית לו: "הוא הוכיח את עצמו כמאמן עם יכולת לפתח כל שחקן כאינדיבידואל, להחזיק קבוצה עם גישה חיובית ומנטליות מנצחת" סיפר הבעלים דניאל לוי על היוזמה להנחית את פוצ'טינו בטוטנהאם, החלטה פטאלית שלימים תוכיח עצמה כאחת המהותיות למתיחת הפנים שהמועדון הלונדוני עובר.

גווארדיולה:"אחד המנג'רים הטובים בעולם", סר אלכס פרגוסון: "פוטנציאל מבריק".

הארגנטינאי הצמיד עט לחוזה בטוטנהאם, לא ישב בחיבוק ידיים והחל בתהליך פירוק והרכבה: פוצ'טינו ניקה את חדר ההלבשה מהאגו המנופח של אדבאיור, אהרון לנון וסולדאדו. הציג לכדורגל העולמי את הארי קיין, דלה עלי, אריק דיאר ועוד שחקנים צעירים שחיפשו את המקום בו יוכלו להציג את כישוריהם, והמקום הזה הוא תחת כנפיו של פוצ'טינו. "העניין הוא לא השם של השחקן או הגיל, אם מגיע לו לשחק אז למה לא לתת לו את הצ'אנס?" סיפר לא מזמן פוצ'טינו בריאיון שערך לגארדיאן הבריטי. עם סגל צעיר ומלא פוטנציאל, טוטנהאם החלה בנסיקה וקיבעה עצמה כקונטנדרית לגיטימית מן השורה לאליפות אנגליה, כשהיא מציגה כדורגל אטרקטיבי ונעים לעין, הגנה הרמטית שמסווגת כיציבות בכדורגל העולמי בשנתיים האחרונות ומשחק לחץ מלא בתשוקה וחכמה גם יחד, תחת שרביטו של מאוריסיו פוצ'טינו. הכדורגל הססגוני שמשוחק בוויט הארט ליין כיום הוא ערך המצטבר מחופש הפעולה שהבעלים דניאל לוי סיפק למאמן שלו, מהאמונה בפרוייקט החדש שהוקם בצפון לונדון לפני שנתיים וחצי כשפוצ'טינו נחת, פרוייקט שעוד עתיד, לפי חזונו של הארגנטינאי, להכניס גם תואר או שניים לארון המאובק של טוטנהאם: "ברגע שנקבל לידינו את האצטדיון החדש, ניהיה אחת הקבוצות הטובות בעולם. אנו מכוונים חזק לכל התארים, זוהי המטרה שלנו".  

הארי קיין, אחד השחקנים הבולטים של התרנגולים (gettyimages)

טוטנהאם כאן כדי להישאר, והארכת החוזה של פוצ'טינו לאחרונה עד 2021 שהשתיקה שמועות על מעבר אפשרי ליונייטד או לברצלונה מבליטה עובדה זו, כמו גם את האמון המלא של הבעלים דניאל לוי במאמן הארגנטינאי ובדיסציפלינה שלו. לאחר שלא נחל הצלחות מסחררות עם קודמיו בתפקיד, 'פרוייקט פוצ'טינו' שיצא לדרך ב-2014 וצובר תאוצה מעונה לעונה, ימשיך לתת את הטון בצמרת הפריימר-ליג בייחוד כש'התרנגולים' יקבלו לידיהם את האצטדיון החדש בעתיד הקרוב, עוד סממן לשינוי התדמית במועדון מצפון לונדון. למעלה מ-50 שנים(!) חלפו להם מאז הפעם האחרונה בה הניפה טוטנהאם צלחת אליפות. כמעט עשור שלם עבר מאז התואר האחרון בו זכתה הקבוצה, גביע הליגה ב-2008, התואר השלישי בחשיבותו בסך הכול באנגליה לאחר האליפות והגביע האנגלי. מאוריסיו פוצ'טינו שהצהיר לאחרונה כי ייפצח בריקוד עם הבעלים דניאל לוי במידה וטוטנהאם תזכה באליפות, מוכן לנסות לשנות את פני הדברים ולהחזיר את הצבע ללחיים של האוהדים בווייט הארט ליין, להראות לשועלים של ראניירי שגם תרנגולים מסוגלים להוכיח אופי, להפוך את המועדון מתרנגול עיוור שלעיתים מוצא גרגיר-לתרנגול קרבות אחוז דיבוק שימשיך לנקר את יריביו עד שיקבל לחיקו את המנה העיקרית. 

נגישות