רפאלוב בישל בניצחון אנדרלכט, אלטמן ניצח את נאתכואיביץ': ''עבדתי עם שחקנים גדולים, זהבי כוכב אמיתי''עכשיו זה רשמי: פתיחת המונדיאל הוקדמה ביום אחדפורסמו מועדי מחזור הפתיחה של ליגת העל בכדורגלבזכות שער של זהבי: מכבי ת''א עלתה לשלב הפלייאוףברדה: ''יש לנו שבוע ללמוד את קראיובה, אין תירוצים''הפועל ב''ש העפילה לשלב הפלייאוף של הקונפרנס ליגהפועל גלבוע/גליל: לונדון פראנטס חתם לשנתיים נוספותעובר לאדומים: תמיר גלזר חתם לעונה בהפועל חיפהמרשים: ליהיא רז עלתה לגמר הקפיצות באליפות אירופה
מרדכי שלו בטור אישי לישראל ספורט:

מכתב פתוח לדורון אוסידון

ארבעה מאמנים מתחילת העונה, ניצחון אחד בלבד ב-19 מחזורים, שקיעה במקום האחרון, הדחה מביכה מהגביע והתרסקות מוחלטת - זוהי מנת חלקה של מכבי נתניה העונה. קריאה נרגשת ליו''ר

> 08:00

היי דורון, מה קורה? איך אתה מרגיש?

נראה לי לא משהו. בטח זה ממש מבאס לקחת קבוצה עם כל כך הרבה מסורת ואוהדים, קבוצה שעל הנייר יש לה פוטנציאל להיות יותר גדולה מרעננה, קריית שמונה או מכבי פתח תקווה, לקחת אותה ודי להרוס אותה כמו שאתה הרסת. אולי לעולם לא תודה שאתה אשם, אולי תודה באיזשהו יום שיש בך קצת אשמה  אבל תכל'ס זאת לא הנקודה החשובה.

הנקודה החשובה היא המועדון. בתור אדם שלא משלם מכיסו ושמקבל משכורת ממכבי נתניה, קל לך לפטר מאמנים, קל לך לצאת בספינים לתקשורת ולצאת בהצהרות. אני אגיד לך את דעתי, קיבלת את המועדון הזה וחשבת שתצא גדול, המועדון יהיה יציב וכל שבוע היית טופח לעצמך על השכם בידיעה שההצלחה של נתניה היא הצלחה שלך בלבד, אבל במבחן התוצאה די כשלת. טוב, נו. לא די, כשלת מאוד.


היו''ר דורון אוסידון (אליאב אוזן)
אנחנו יודעים שאתה לא כזה אוהב להקשיב ואתה התעקשת על הבאת שלומי דורה. גם אתה אחראי על כל ההשאלות ההזיות שהגיעו למועדון, אבל דורון, מה שלא חשבת זה על המערכת, על היציבות. הסתכלת לטווח הקצר ולא הארוך. יש בנתניה מלא שחקנים מושאלים ועוד כמה שהבאת בזול ובסוף זה יתגלה שהמועדון שילם על זה ביוקר. לפני שהגעת, מכבי נתניה כמעט ולא הייתה משאילה שחקנים ולרוב נבנתה על שחקנים מנוסים, ישראלים וזרים צעירים שרוצים לפרוח, דוגמת לארי קאיודה.

אתה ניסית לבנות את נתניה לפי ראיית העולם שלך, בשונה מאנשים שהם מכבי נתניה בדם כמו קובי בלדב, רועי דניאל ואחרים. דורון, ראית לטווח קצר, רצית להראות שאתה גדול ובנית סגל  שהתברר כבלוף. חצי מהשחקנים בקבוצה לא יהיו כאן בשנה הבאה, ל-3/4 מהשחקנים לא כזה מעניין המצב כי גם הם יודעים שהם לא יהיו פה, ואז נוצר מצב שאם נקלעת לקרבות תחתית, הסיכויים שתיכשל עצומים - וכשלת.

זה הזמן להחזיר אותו. שלומי דורה (אליאב אוזן)
לפעמים להגיד טעיתי, זאת גדולה. צריך לעשות מעשה לפני שיהיה מאוחר מידי, גם לרדת ליגה צריך לדעת. אם נתניה תרד ליגה כשהיא מפורקת מהיסוד כמו שהיא כרגע, עלול להיווצר בנתניה מקרה דומה כמו של בית שאן או מרמורק, שהיו קבוצות משפיעות בכדורגל הישראלי ונפלו לתהום שלא הצליחו לצאת ממנה עד עכשיו. זה מצב מביש מאוד אחרי ההשקעה האדירה באצטדיון חדש ומתחם אימונים ברמה גבוהה, אך אם מכבי נתניה תרד עם כבוד, עם מלחמה, עם מנטליות של קבוצה שנלחמת 90 דקות אז החזרה שלה לליגה העל תהיה קלילה וזריזה.

אגב קבוצה שנלחמת 90 דקות, בעונה שעברה עכו הייתה בפיגור של 10 נקודות מהקו האדום 10 מחזורים לסיום ונשארה. המצב של נתניה הרבה פחות גרוע מבחינה מספרית. את אותה עכו אימן שלומי דורה, שכיום מקבל משכורת מכבי נתניה. זאת תהיה גדולה מצד אוסידון ואפילו די פתח לשינוי גישה ולא בושה להרים טלפון לשלומי ולהגיד לו לחזור. אם גם הוא וגם גיא צרפתי מקבלים משכורת מנתניה, אז שלומי עדיף בהרבה. מה גם שאיתו חדר ההלבשה, היה יציב מאוד ומגובש ואצל ראובן עטר הכל נשבר. אצל גיא, חוסר הניסיון מורגש מאוד. דורה יכול להיות זה שיציל את נתניה. ראינו מה קרה ברעננה בעונה שעברה כשחיים סילבס הלך וחזר.

נגישות