גמר אליפות אירופה: ישראל - קרואטיה 34:45 (מחצית)הכנה: בני יהודה סיימה רק ב-1:1 מול מיניור פרניקדיווח: אריאל הרוש במו''מ מתקדם עם אפולון לימסולהמילטון ניצח בגרנד פרי גרמניה, חזר לפסגת הדירוגלראשונה אי פעם: הסופר קאפ הספרדי - במרוקוהאיום הוסר: חדרה תוכל לשחק העונה בליגת העלאוזיל לא מתנצל: ''יש לי שני לבבות, טורקי וגרמני''בכורה פושרת: 32 דקות לאינייסטה בהפסד קובהברגל ימין: תורג'מן כבש ב-0:4 של אוסטריה וינהת'נאסיס פאפאזוגלו סיכם, גאדיר ממשיך להתרחק
מרדכי שלו בטור אישי לישראל ספורט:

עטרקציה

לפני שלושה חודשים העונה של מכבי חיפה נראתה אבודה לחלוטין, אך הרכש הנכון בינואר - כולל ההחזרה של ידין והטרייד עם פאס - היטו את הכף לטובה. את השינוי הגדול ביותר הביא אחד, מספר 16

> 15:00

מכבי חיפה עשתה זאת במחזור הסיום של הליגה הרגילה והשתחלה לפלייאוף העליון. שלושה חודשים אחורה זה נראה כמו עוד עונה אבודה לאחר ההדחה מהגביע, ההפסד בגמר גביע הטוטו והפסדים מביכים לפני ואחרי פיטוריו של המאמן הסרבי שלה, אלכסנדר סטנוייביץ'.

בפגרת ינואר המהפכה התחילה עם צירופם של מדו קמארה ואיתי שכטר, החזרתו לפעילות של אביחי ידין, ומאוחר יותר צירופו בטרייד של אברהם פאס הוותיק למרכז ההגנה, אולם השינוי הענק שחל על מכבי חיפה, הוא בעיקר בזכות ההחתמה האדירה של מספר 16 ואקס מכבי תל אביב וריימס, אלירן עטר. הרבה גבות הורמו לנוכח העובדה שעטר, שכמעט ולא שיחק בריימס הצרפתית בשנה וחצי האחרונות, יהיה המושיע של מכבי חיפה, אולם יעקב שחר יכול לטפוח לעצמו על השכם כאשר הצליח להביא – בחינם למעשה – שחקן רעב ואיכותי ברמה הגבוהה ביותר של הכדורגל הישראלי.

אלירן עטר ויוסי בניון (רמי כהן שמאלי*
עטר הביא למכבי חיפה את האפקט שכה היה חסר לה, את התנועה ללא כדור, את הזריזות, הסיבוב המהיר על המקום והפריצה המהירה לשער היריבות, וביחד עם איתי שכטר, הפכו את התקפת הירוקים לדינאמית. במשחקים הראשונים השחקנים עדיין לא הבינו את סגנון המשחק של עטר, אך בהמשך החלוץ החל לפרוע את השטרות, לבשל לחבריו ולכבוש. קשה עד בלתי אפשרי לעצור את אלירן עטר ברגע שהוא מקבל את הכדור, והנהנה הגדול מצירופו של עטר למכבי חיפה, הוא הקפטן יוסי בניון שהשתחרר לחלוטין ומצא פרטנר איכותי לשחק איתו.

מכבי חיפה נראית קבוצה שונה לגמרי, מאוזנת ומהירה, מהלכי הכדור לא צפויים ואפילו שחקני ההגנה מוצאים את הזמן לתמוך בהתקפה עם בטחון עצמי ולהשתתף בבניית ההתקפות ובכיבוש שערים. בשבוע הבא מצפה לנו משחק מרתק בפתיחת הפלייאוף, כשעטר וחבריו שנמצאים בתקופה מצוינת יגיעו לבלומפילד לקלאסיקו של הכדורגל הישראלי מול האלופה. איך זה יגמר? בשביל רגעים כאלו אנו אוהבים כדורגל.

נגישות