איביץ': ''צריכים להשתפר בכל האספקטים של המשחק''פתחו ברגל ימין: 1:2 למכבי נתניה במחנה האימוניםליגיונר חדש: פיראס אבו עקל חתם בגבאלה האזריתדג'וקוביץ' שרד מותחן ויפגוש את נורי בחצי גמר ווימבלדוןכבר לא מושלמת: מכבי חיפה סיימה ב-2:2 מול בני ריינההכנה: מכבי ת''א הביסה 0:3 את לוקומוטיבה זאגרבעובר צפונה: צוף בן משה חתם לשנתיים בגלבוע/גלילברגל ימין: הפועל ב''ש ניצחה 1:4 את וולונטרי הרומניתהיה צפוי: ונציה הודיעה על התרת החוזה של דור פרץשחייה: גמר ושיא נוער לענבר דנציגר באליפות אירופה
נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין באירוע (קובי גדעון/לע''מ)

ערב הוקרה מרגש לוותיקי מרכז הספורט הארצי בית''ר

שלישי | | 11:00    מאת מערכת ישראל ספורט

גורמים בכירים רבים במרכז הספורט הארצי בית''ר וכן אנשי עסקים לא מעטים השתתפו בערב ההוקרה המיוחד. הנשיא ריבלין, לשעבר יו''ר בית''ר י-ם: ''בית''ר זה בית, בית''ר זה משפחה, בית''ר זה זהות ולב''

חברי מרכז בית"ר התכנסו אמש (שני) לערב חגיגי לזכרם של מייסדי מרכז הספורט הארצי בית"ר, ביניהם:  יוסף (יוסקה) קרמרמן, מיכאל (מיכה) רייסר, יגאל גריפל, אריה קרמר, ברוך (מיקי) מנדלבליט. האירוע החגיגי נערך במתחם האירועים Avenue שבקריית שדה התעופה עם אורח הכבוד, נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין. האירוע כלל קבלת פנים חגיגית, ארוחת ערב והקרנת סרט על החברים הוותיקים.

את הערב פתח נשיא המדינה שאמר: "התכנסנו יחד הערב כדי לזכור ולחלוק כבוד לאנשים שבזכותם בית"ר היא הרבה מעבר למרכז ספורט ארצי גדול, חזק, ואיתן. לאנשים שבזכותם בית"ר זה בית, בית"ר זה משפחה, בית"ר זה זהות ולב. כל אחד מהם לב גדול, אמונה וחלום. כל אחד מהם בדרכו הקדיש זמן, כוח, תקווה, חזון ושנות חיים רבות לטובת הארץ הזאת, המדינה, עצמאות ישראל, אהבת הספורט ואהבת הבית הספורטיבי הזה יקיריי, עם בית"ר כמו עם אהבת אמת, יש והיו עליות ומורדות, משברים והתמודדויות, אבל המשברים הם סימן לאהבה".

הנשיא ריבלין עם הרב ישראל מאיר לאו ודוד לוי (קובי גדעון/לע''מ)
עוד הוסיף הנשיא ריבלין: "אם לא היה אכפת לנו מהבית הזה לא היינו נלחמים עליו או נאבקים לשמור עליו נקי, חזק ומלא באהבה לאדם, לספורט, למדינה ולרוח בית"ר. אחד הדברים הגדולים ביותר שנולדו בבית"ר, ושאני גאה בו יותר מכול הוא הנוער הנהדר, המוכשר, היפהפה הזה שגדל כאן בארגון. נוער ישראלי, שורשי, גאה. יחד נוער, ובוגרים, אוהדים ושחקנים, מאמנים ומנהלים, נמשיך לגדל כאן דורות. ויהי רצון, שנמשיך לנצח כמה שיותר ונשמור על מפעל החיים המיוחד הזה, היקר כל כך לכולנו".

חתן פרס ישראל ​דוד לוי אמר: "אנו ממשיכים את פועלם של הראשונים והייתה לי הזכות לפעול איתם בימים קשים, בהם לחלום היה חוצפה. אני מודה להם על שהניחו את אבני הדרך למה שאנו היום".

שמואל שניצר ברך את האורחים בשם חברי מרכז בית"ר והתנצל בראשית דבריו בפני השרים וחברי הכנסת הרבים שהיו במקום ואמר כי אינו מזכירם בשמם, מפאת הפריימריז והבחירות הקרבות. לדברי שמאול שניצר: "לעונג עבורי לייצג בערב זה את מרכז בית"ר באירוע הוקרה למייסדים, שכן כל ארגון השואף לעתיד מוצלח ופרודוקטיבי חייב בראש ובראשונה להכיר ולהוקיר את עברו ולהביע כבוד והערכה לדור המייסדים, סוללי הדרך ומעצבי המדיניות.

מימין: אבנר קופל שמואל שניצר וישראל כץ (צילום: אמיר מאירי)
שניצר אף התייחס לאורחי הכבוד באירוע ואמר: "נשיא המדינה ראובן רובי ריבלין הינו סמל לאחדות וסובלנות ומהווה דוגמא אישית וציבורית בזמנים המורכבים המאפיינים את ימינו". עוד הזכיר שניצר בדבריו את חתן פרס ישראל וסגן ראש הממשלה לשעבר דוד לוי – איש רב פעלים בחברה הישראלית, בעשייה הפוליטית ובתנועת חירות.  לאחר מכן הזכיר שניצר את חמשת המייסדים אשר לזכרם הוקדש הערב וציין את פועלם הרב ותרומתם לתנועת חירות ובית"ר.

עם סיום דבריו סיפר שניצר לנוכחים כי הוא דור שני של אוהדי כדורגל שרופים. שניצר סיפר כי אביו משה שניצר ז"ל, נשיא בורסת היהלומים הישראלית במשך שנות דור, היה מוותיקי תנועת החירות, מלוחמי האצ"ל ו...אוהד כדורגל מושבע. מאמצע שנות החמישים, סיפר שניצר, הוא ואחותו חנה היו מצטרפים מידי שבת למסעותיו ברחבי הארץ בעקבות משחקי בית"ר. שם נהג לפגוש חברים יקרים אותם מוקירים הערב. את הערב קינח במופע משיריו האמן שולי רנד.

מימין: יואל לביא, אבנר קופל ושמואל שניצר (צילום: אמיר מאירי)
אנשי העסקים שהגיעו  לזכור ולהוקיר: איש העסקים דודי אפל, היהלומן שמואל שניצר ורעייתו שרונה, איש העסקים אבנר קופל, דני נווה – יו"ר כלל, אנשי העסקים אריק אברמוביץ, מני וניר ויצמן, רוני מאנה, ראש עיריית רמלה המיתולוגי ואיש העסקים כיום יואל לביא, אביחי מנדלבליט - היועץ המשפטי לממשלה כמו כן הגיעו השרים:  ישראל כץ, גלעד ארדן,  חברת הכנסת ציפי לבני, שר החינוך לשעבר גדעון סער, ח"כ לשעבר ויו"ר בית הדין של הליכוד מיכאל קליינר, רוני מילוא, דן מרידור ועוד.  

נגישות