ניצחון שמיני ברצף לאשדוד, 25:30 על מכבי ראשל''צבני יהודה וכפ''ס מעדו, כפר קאסם התבססה בפסגהבני סכנין הודיעה: דוחא יהיה מאושר החל מיום ראשוןמושלמת בבית: הפועל ירושלים ניצחה 64:80 את אילתניצחון שלישי ברצף למכבי ר''ג, 59:68 על מכבי אשדודהותר לפרסום: חוגג חשוד בשורה ארוכה של עבירות מיןהלחץ השפיע: נוף הגליל הוזילה את מחירי הכרטיסיםדראפיץ': ''מכבי נתניה מצוינת, ננסה לייצר המשכיות''קורצקי: ''ניתן לשחקנים את השקט והביטחון - והם יבקיעו''לוזון: ''טבעי שיש רעשי רקע, הקבוצה שלנו מספיק טובה''
שוטה ארבלדזה ימצא את הדרך? (ישי נאמן)

שוטה ארבלדזה איבד את דרכו כמאמן

חמישי | | 12:42    מאת גיא סלומון

עם הסגל שיש למכבי ת"א היא צריכה להתמודד על האליפות ועל כל התארים ולעבור שלב בליגה האירופית, עד עכשיו מכבי  ת"א רחוקה מלהרשים ולא ממצה אפילו 50% מהפוטנציאל העצום שלה בגלל ניהול משחקו הלקוי של המאמן

מועדון הכדורגל של מכבי ת"א בארבע השנים האחרונות, הציג סטנדרטים גבוהים ואמות מידה המתאימות למועדון אירופי, הן מבחינת ניהול ג'ורדי קרויף ההולנדי, צוות מאמנים זר וצוות ניהול שקידם את הקבוצה והתוצאות היו בהתאם. שלוש אליפויות רצופות, גביע מדינה, עליה לליגת האלופות והצלחה בליגה האירופית, אך בשנה וחצי האחרונות מעמדה של מכבי ת"א בכדורגל הישראלי כורסם הן מבחינה ציבורית, אירועי סכנין מהעונה שעברה, איבוד האליפות להפועל באר שבע ומעברו של ערן זהבי לסין שהחליש את הקבוצה משמעותית. כמו גם מבחינת סדר וארגון בהנהלה.

בפתיחת העונה, מונה מאמן חדש שוטה ארבלדזה הגיאורגי שנחשב למאמן מוערך בהולנד ושימש כעוזרו של לואי ואן חאל והצליח באלקמאר. שוטה נחשב למאמן קפדן ונחוש שמקפיד על משמעת וסדר והאמין בדרכו. אחרי עזיבתו של ערן זהבי, טל בן חיים סומן כיורש וככוכבה של מכבי ת"א ואכן טל בן חיים פתח את העונה נפלא עם שמונה כיבושים, הובאו זרים מצוינים כמו אוסקר סקאריונה הארגנטיני, וידאר קיארטנסון האיסלנדי, יוסי בניון הצטרף ועם ספסל עמוק כמו ברק יצחקי, עדן בן בסט ואייל גולסה, ללא ספק בצוותא עם הפועל באר שבע הסגל הנוצץ בארץ.

מכבי ת"א הרשימה בפתיחת העונה עם חמישה ניצחונות משישה משחקים, כולל ניצחון מרשים 0-5 בדרבי. הסדקים החלו להתגלות בהפסד לזניט סנט פטרסבורג בליגה האירופית 4:3 אחרי שהובילו 0-3 בהפסד נתגלו בעיות רבות במשחק ההגנה של הקבוצה. אלי דסה במשחק חסר אחריות שעלה להתקפה והזניח את משחק ההגנה, איתן טיבי ועומרי בן הרוש האיטיים. בתוספת פציעות של שחקנים חשובים. לצהובים כחולים יש את הספסל הטוב בארץ עם שחקנים שלא מוצאים את מקומם כמו אבי ריקן ,עדן בן בסט וברק יצחקי. האחריות לכך היא ללא ספק מוטלת על המאמן שוטה ארבלדזה שלא יודע לזהות את השחקנים שמצויים בכושר הטוב ביותר.

מכבי ת''א, חגגה על הפועל, אך נקלעה למשבר (ישי נאמן)

נכון לתקופה, ארבלדזה משחק בשיטה קבועה ובאותה תבנית קבועה בלי להתחשב במצב הקבוצה במשחק. המאמן עסוק במתן סדרת חינוך לשחקנים כמו טל בן חיים, דור מיכה במקום לתת לשחקנים בכושר הטוב ביותר לשחק. הדבר בלט במיוחד בשני משחקי הליגה האחרונים נגד מכבי חיפה והפועל באר שבע שבהם מכבי שלטה בשדה הן מבחינת אחזקת הכדור והן מבחינת הגעה למצבי הבקעה רבים, אך הרבתה להחמיץ מחוסר ריכוז ויכולת וספגה שערים מהגנה איטית וכבדה. ניכר היה שלמכבי חסר חלוץ ומחץ בהתקפה ושחקן חכם שיודע לשבור הגנות צפופות.

טל בן חיים, סומן ככוכב של מכבי (ישי נאמן)

הדבר בלט מול מכבי חיפה שהמאמן הוציא את טל בן חיים החלוץ במחצית השנייה והכניס אותו ואת עדן בן בסט החלוץ רק במצב של פיגור 0-2 מול האלופה הפועל באר שבע. משחקי הכבוד וההתעקשות של ארבלדזה מול שחקניו, גורמת לתסכול מתמשך מצד שחקנים רבים בקבוצה, שמבקשים לעזוב בחלון ההעברות של ינואר. מכבי ת"א הביאה את שגיב יחזקאל שחקנה של הפועל ת"א במחיר גבוה כמו כן בעונה שעברה את שלומי אזולאי וגילי ורמוט שבקושי קיבלו דקות משחק ונאלצו לעזוב. מכבי ת"א מביאה שחקנים יקרים כדי להתחרות נגד הפועל ב"ש ומכבי חיפה אך לא שחקנים שמתאימים לסגל הקבוצה, מכבי הביאה שחקנים לא בעמדות הנכונות. מכבי ת"א צריכה לחזק את חוליית ההגנה שלה,ולתת לספסל העמוק דקות משחק, אם ארבלדזה יתחיל להשתמש בספסל שלו יותר הכולל את ברק יצחקי, עדן בן בסט ולהחזיר את אבי ריקן לסגל, מכבי ת"א תחזור להוות איום הן בליגה והן באירופה.

מכבי ת"א תצטרך לשחרר כמה שחקנים בחלון ההעברות בינואר. עם הסגל שיש למכבי ת"א היא צריכה להתמודד על האליפות ועל כל התארים ולעבור שלב בליגה האירופית, עד עכשיו מכבי  ת"א רחוקה מלהרשים ולא ממצה אפילו 50% מהפוטנציאל העצום שלה בגלל ניהול משחקו הלקוי של שוטה ארבלדזה.

 

נגישות