מכבי ת''א לא תיענש על הקריאות ''הומו'' לדני עמוס''לא רצינו למצוא את עצמנו חסרי אונים מול השחקנים''בוזגלו פרש בדמעות: ''ההחלטה הזאת קורעת את הלב''אוסטרליה: מדבדב יפגוש את ציציפאס בחצי הגמרבעקבות הטעויות: פפיר ופריד לא שובצו במחזור הקרוביאנקוביץ', ג'אסי ומארה שוחררו מבית''ר י-ם, דגני יישארהפועל נוף הגליל הודיעה רשמית על צירוף וויסאם רבאחיצחק אספה מצטרף לבני יהודה: ''אתנדב ב'אור ירוק'''עמותת בית''ר ירושלים קמה מחדש וגייסה כמיליון ש''חזוסמן: ''נהניתי מכל רגע, אני שלם עם ההחלטה שלי''
נובאק דג'וקוביץ' השבוע (אימג'בנק, Gettyimages)

הג'וקר מבלגרד: האם דג'וקוביץ' בדרך להיות הטוב בהיסטוריה?

רביעי | | 16:30    מאת גיא סלומון

אחרי שזכה באינדיאן וולס, הסרבי הנפלא המשיך את התקופה הנפלאה בה הוא נמצא. כשפדרר כבר בשלהי הקריירה, נדאל סובל מפציעות רבות ומארי נופל במאני טיים, ''נולה'' הופך לשליט הכל יכול של הענף

הג'וקר הוא הקלף המנצח במשחק הקלפים. כשיש לך את הקלף המנצח, אתה מרגיש שאתה בלתי מנוצח ויכול לשלוף כל שפן מהכובע. הג'וקר מחייך, הוא קשוח, מסתיר את הקלפים ואז מנצח, כשהוא שם את כל הקלפים בהפתעה ונותן את מכת המחץ.

מילים אלה מתארות את הג'וקר מסרביה, הטניסאי נובאק דג'וקוביץ' בצורה הטובה ביותר. מה כבר לא נאמר על הטניסאי מספר 1 בעולם? דג'וקוביץ' שולט בשלוש שנים האחרונות ביד רמה בעולם הטניס . ביום ראשון האחרון ג'וקוביץ זכה בפעם השישית בטורניר האינדיאן וולס תוך שהוא "מטאטא" בשתי מערכות חלקות את מילוש ראוניץ' הקנדי, הטניסאי שעושה את ההתקדמות הכי גדולה השנה.

החגיגה של ''נולה'' (אימג'בנק, Gettyimages)
הדומיננטיות של דג'וקוביץ' מפחידה ומרשימה. הוא כבר מחזיק ב-62 תארים בקריירה, מהם 27 תארי מאסטרס, השווה את השיא של רפאל נדאל בזכיות בתארי המאסטרס, יש לו כבר 11 תארי גרנד סלאם והוא מתקרב  בצעדי ענק לספרדי, המחזיק ב-14 תארי גרנד סלאם. נולה עוד רחוק שישה גראנד סלאמים מהשיא של רוג'ר פדרר 17 תארים, אך בכושר המטורף שנובאק נמצא בו, לא נתפלא אם הוא יעבור את השוויצרי גם בתחום זה. זה לא בא לו בקלות. בתחילה הוא נחשב  לכשרוני ובעל פוטנציאל, אבל הרבה להיפצע ולקח לו חמש שנים לפרוץ ולהפוך למכונה משומנת.

דג'וקוביץ' אמנם לא פופולרי כמו פדרר ונדאל מבחינת כריזמה, אך הוא טניסאי מאוד חזק מבחינה מנטלית, שחקן קשוח שמתעלה ברגעי ההכרעה, מאוד אתלטי ואחד שמשתפר משנה לשנה. מאמנו, בוריס בקר, בהחלט הוסיף המון למשחקו מבחינת גיוון ורבגוניות והפך את נולה לטניסאי מושלם. כעת חסר לו רק גרנד סלאם אחד, אליפות צרפת הפתוחה, כדי להשלים זכייה בכל ארבעת טורנירי המייג'ור (אוסטרליה, רולאן גארוס, ווימבלדון ואליפות ארה"ב) ומדליית זהב אולימפית, כדי להצטרף לרשימת העילית של שחקני הטניס הגדולים בכל הזמנים.

עובד קשה. נובאק דג'ובוקיץ' (אימג'בנק, Gettyimages)
לא נראה שמישהו מהסבב יכול לעצור את נובאק כרגע בדרך לשבירת שיאים. היריב העיקרי שלו הוא אנדי מארי המדורג שני, אך דג'וקוביץ' ניצח אותו בקלות בגמר אליפות אוסטרליה. פדרר כבר בשלבי הסיום של הקריירה ונדאל סובל מפציעות רבות והוא לא אותו שחקן שהיה בעבר. מדור העתיד לא מפציע שחקן שיכול לאיים עליו בשנים הקרובות, לכן רק פציעות יכולות למנוע מהסרבי להפוך לשחקן הכי טוב בהיסטוריה. אחרי שנים רבות, נובאק דג'וקוביץ' מתחיל לקבל מהאוהדים את הכבוד וההכרה המגיעים לו. הגיע הזמן.

נגישות