א.א.ק לרנקה הודיעה: ''הושג סיכום עם עומרי אלטמן''קרסטאיץ': ''אשדוד היא יריבה קשה, ייני וסבוריט בחוץ''הדרבי החיפאי יתקיים בשבת, מכבי ת''א-בית''ר בשניטניסאי ישראלי הוחרם בטורניר באיחוד האמירויותעמית שמחון חתם ל-3 שנים נוספות במדי הפועל חיפהאשלי בארטי תפגוש את דניאל קולינס בגמר אוסטרליהאירוע הוקרה יתקיים לכבוד מקימות א.ס רמת השרוןאבובקאר דומביה הושאל ממכבי נתניה למכבי פ''תחוזר לישראל: רומן הבראן מצטרף להפועל עפולהאוז'בולט: ''הבעיות של בית''ר י-ם הן לא הבעיות שלנו''
יוני ארליך ודודי סלע מאוכזבים (ניר קידר)

בין כף הסלע לכף התקווה הטובה: על מצב הטניס הישראלי

שני | | 12:00    מאת גיא סלומון

דווקא מול נבחרת נחותה יותר בדמות הונגריה, נבחרת הדייויס של ישראל נחלה כישלון חרוץ. ומה קורה בענף? אין מספיק השקעות בנוער, אין מספיק משטחי טניס ראויים ורק מהנוער, אולי, תבוא הישועה

נבחרת הדייויס של ישראל פגשה בסוף השבוע את נבחרת הונגריה על הזכות לעלות לפלייאוף ההעפלה לבית העליון. הכחולים-לבנים הציגו יכולת חלשה, נקלעו לפיגור 3:0 ורק במשחקים לפרוטוקול בלבד, הצליחו להחזיר מעט מהכבוד האבוד בבודפשט.

טניס הגברים בישראל מצוי כרגע בפרשת  דרכים ונמצא בתקופת מעבר בין דור הזהב של הטניס  הישראלי שכלל את הראל לוי, דודי סלע בשיאו ושחקני הזוגות, יוני ארליך ואנדי רם, שחקנים  שהובילו את הטניס הישראלי לשיאים חדשים, שהגיעו בשנת 2008 לחצי גמר גביע דיוויס וכלל ניצחון  הרואי על נבחרתה החזקה של רוסיה, 1:4, ובזכייתם של אנדי רם ויוני ארליך באליפות  אוסטרליה באותה שנה.

דודי סלע בהונגריה (ניר קידר, איגוד הטניס)
מאז עושה רושם שהטניס הישראלי נמצא במגמת ירידה משמעותית. הראל לוי פרש, דודי סלע  אומנם שחקן יציב שמצליח לשמור על מקומו במאיה הראשונה ופתח את העונה בצורה טובה   כשהגיע לסיבוב השלישי באליפות אוסטרליה, ומדורג כיום במקום ה-89 בעולם, אך סלע כבר בן 30  ופערי הרמות בין שני המדורגים ראשונים בארץ גדולים.

המחבט מספר שתיים של ישראל, אמיר וינטרוב, מדורג במקום 197 בעולם. הוא מאוד לא יציב,  משחק בטורנירים קטנים, ולא מצליח להעפיל לטורנירים הגדולים של ה-ATP. הוא שחקן עם הרבה  עליות וירידות, למרות שבגביע  דיוויס אמיר נתן מעל ומעבר למען הנבחרת והתעלה. היו לו ניצחונות גדולים כמו הניצחונות על קיי נישיקורי היפני המדורג שישי בעולם ומילוש ראוניץ' הקנדי המדורג עשירי בעולם, אך עדיין הוא לא מספיק טוב.

המחבט מספר 2, אמיר וינטרוב (ניר קידר, איגוד הטניס)
אנדי רם פרש מטניס והדור הצעיר לא מצליח למלא את מקומו במשחקי הזוגות. יוני ארליך כבר בן  39 ואלה שנותיו האחרונות  בסבב. מה קורה היום? אין מספיק השקעות בנוער, אין משטחי טניס סבירים שאפשר להתאמן בהם דוגמת משטחי חימר ודשא, שהטניסאים הישראלים כלל לא משחקים עליהם. הדור הצעיר, דוגמת בר בוצר וישי עוליאל אומנם הגיעו בנוער להישגים גדולים, אך הם עדיין  לא מספיק בשלים לרמה הגבוהה ביותר וייקח מספר שנים עד שיפרצו קדימה.

הכל תלוי למעשה על כתפיו של דודי סלע. אמנם יש כבר התקדמות מסוימת בטניס, נערכים יותר  טורנירים בינלאומיים בארץ, אך עדיין אין מספיק תמיכה כספית של משרד הספורט והטניסאים נאלצים להסתדר לבד, בלי ספונסרים ובלי מאמנים. הילדים לא נמשכים לענף הטניס, הרוב מעדיפים את הכדורגל והכדורסל, והג'ודו, אך למרות המצב , הטניס הישראלי ממשיך לספק לנו לא מעט הישגים ונחשב לאחד הענפים המצליחים ביותר בישראל. עוד לא אבדה תקוותנו.

נגישות