יוגב אלקלעי זכה בארד באליפות אירופה לנוער בשייטהקפטן נשאר: נמרוד לוי האריך את חוזהו בגליל עליוןרפא נדאל שרד מותחן אדיר ועלה לחצי הגמר בווימבלדוןלירוי שאק ביוקנן חתם בנס ציונה, עמית זיס בגלבוע/גלילהפועל ב''ש הפסידה 1:0 לוויסלה קרקוב במחנה האימוןמקום 4 באירופה לדנציגר וגולובטי, שעלתה לגמר נוסףרוכב מהקבוצה הישראלית ניצח קטע בטור דה פראנסאליפות אירופה באתלטיקה עד גיל 23 בדרך לישראלחוזר לצפון: יואב הופמייסטר חתם בעירוני קריית שמונהמכבי חיפה המריאה להולנד, בכר: ''נחבר את החדשים''
נשאר בחיפה. טאלב טוואטחה (לילך וייס)

הדם שלו ירוק: הקהל של מכבי חיפה יסלח לטאלב טוואטחה?

שבת | | 12:15    מאת

למרות המשבר הגדול ביחסים עם הקהל, מגן מכבי חיפה בחר לוותר על ההצעה ממכבי ת''א - שהייתה משדרגת אותו כלכלית - ולהישאר אצל הירוקים במטרה לנסות ולצאת משם לחו''ל. יפתח דף חדש עם הקהל?

ביום רביעי נסגר חלון ההעברות של החורף וכל אוהדי הספורט עקבו אחרי כל המעברים והחדשות של כל הקבוצות. הסיפור של החלון הזה היה דווקא של טאלב טוואטחה.

השחקן שהיה מחוזר על ידי מכבי תל אביב, קיבל הצעה מאד מפתה מג'ורדי קרויף, כאשר הוצע לשחקן הצעיר 450 אלף דולר לשלוש עונות וסכום העברה של 1.2 מיליון יורו. השחקן סירב להצעה ולמעשה לא נכרת חוזה בין הצדדים , טואטחה מצידו הביע נכונות להשאר במכבי חיפה עד סוף העונה ולנסות את מזלו בשנה הבאה באחת מהקבוצות באירופה.

טוואטחה גדל במחלקת הנוער של מכבי חיפה ובנובמבר 2009 ערך את הופעת הבכורה שלו. עונת הפריצה שלו הייתה ב-2011, אז החליף את פיטר מסיללה הפצוע. הוא כבש ובישל, זכה עם הירוקים באליפות ונבחר לתגלית העונה מטעם מעריב. בשנת 2012 תפס טואטחה את הפיקוד בעמדת המגן השמאלי, לאחר שמסיללה עבר לחטאפה הספרדית, והציג יכולות טובה.

טאלב טוואטחה בדרבי (לילך וייס)
הוא נפצע, עבר ניתוח ונאלץ להיעדר למשך חודשים לפני שחזר להרכב בעונת 2012/13 תחת אריק בנאדו. הקבוצה סיימה במקום השני וטוואטחה נבחר לנבחרת העונה. במהלך העונה הבאה החלו היחסים בינו לבין הקהל להתדרדר. הוא התעמת עם אוהדים ובמקרה אחד זרק משענת של כיסא על אחד האוהדים לאחר משחק ליגה מול בני סכנין.

חלק גדול מאוהדי הקבוצה התחילו למחות ביציעים נגדו ודרשו ממנו לעזוב. בכל נגיעה בכדור שרקו לו בוז, ובמסיבת העיתונאים הכריז הנשיא יעקב שחר שאם וכאשר תשמע קריאות בוז נגד טאלב, הוא יעזוב את המועדון. שחר נתן גיבוי לשחקן והחתים אותו לחמש שנים נוספות במועדון. למרות זאת, הקהל המשיך במחאה נגדו וראו בו דמות שלילית שלא מחויבת למכבי חיפה.

טוואטחה סירב בשבוע האחרון להצעת מכבי תל אביב, הצעה שהייתה יכולה להעשיר את חשבון הבנק שלו ולעבור למקום יותר שקט, שממנו היה יכול להגיע גם לאירופה. בשבוע האחרון העניק חסן טוואטחה, אביו של השחקן, ראיון לתוכנית יציג ג', ובה הוא אמר שדמו של טאלב ירוק. עם עובדה זאת אי אפשר להתווכח. טאלב הוא השחקן היחידי שלא לבש חולצה של קבוצה אחרת. הוא נשאר מחוייב למועדון שבו גדל והראה לכולם שהוא אינו מחפש כסף  והוא נשאר ירוק.

תהיה סולחה? טאלב טוואטחה (רמי כהן שמאלי)
טאלב עובר תקופה לא פשוטה בקבוצה ורק בשבועיים האחרונים הוא הוזמן לשיחה אצל האמאן רוני לוי, שאמר לו בפירוש שאם הוא לא רוצה להישאר, הוא יכול לשבת ביציע. ביומיים האחרונים, לאחר שהתברר לשחקן שהוא נשאר בקבוצה, שוב הזמין רוני לוי את השחקן והחזיר אותו לסגל. כעת, לאחר שלובנו הדברים בין טאלב לקבוצה, נשארה סוגיה אחת פתוחה - מערכת היחסים בינו לבין אוהדי הקבוצה, והשאלה שנשאלת, האם הקהל יסלח לשחקן ויפתח איתו דף חדש?

טוואטחה לדעתי צריך להתפייס. הוא חייב את תמיכת האוהדים כדי שיוכל לחזור ליכולתו ולעשות את העבודה בשקט, ושקט זאת מילת המפתח, כי מדובר בילד רגיש שלא אוהב להפסיד וזה האופי שלו. הקהל של חיפה, ביחד עם השחקן, צריכים ליזום פגישת סולחה ובה יפתחו דף חדש ביניהם לאחר שסע של תקופה ממושכת. בזמן שלמכבי חיפה יש בעיה בכנף השמאלי, כולם צריכים להתפשר כי טובת המועדון היא מעל הכל.

טאלב סירב לעבור לאחת היריבות של מכבי חיפה, אפילו אם זה בחוזה ענק. כסף בא וכסף הולך, אולם סמל ושייכות בימים אלה ללא ממש מוצאים. טוואטחה מעדיף את קבוצת נעוריו על פני מאות אלפי יורו. לפחות זה צריך לעמוד לזכותו.

נגישות