אברמוב לאוהדים: ''יחד נחזיר את בית''ר לקדמת הבמה''רשמית: נחתם ההסכם בין ברק אברמוב לבית''ר ירושליםבשל מחלה: דני אבדיה לא יטוס עם הנבחרת לגיאורגיהרכש ראשון למחזיקת הגביע: רוברט קרטר חתם בהרצליהמכה קשה לבני סכנין: מוחמד אבו יונס עוזב את הקבוצהעומר אגבדיש חתם ל-3 שנים נוספות בהפועל ירושליםמרקו טוצ'י נחת לבדיקות רפואיות, החוב לרודריגס כוסהבמכבי חיפה בטוחים: ''ההפסד הזה יעשה לנו רק טוב''לחץ כבד על אברמוב לחזור בו ולרכוש את בית''ר י-םברק בכר הודה: ''בשער השני איבדתי 10 שנים מהחיים''
בלסינג אפריפה עם דגל ישראל (איגוד האתלטיקה)

הישג עצום: בלסינג אפריפה הוא אלוף העולם עד גיל 20

שישי | | 02:50    מאת מערכת ישראל ספורט

האצן הישראלי בן ה-18 קבע שיא אליפות עם 19.96 שניות, ניפץ שוב פעם את שיא ישראל, הפך לרביעי עד גיל 20 שיורד מ-20 שניות במקצה, וזכה בזהב בריצה ל-200 מטר. בעוד חודשיים אפריפה יתגייס לצה''ל

בלתי נתפס: בלסינג אפריפה הוא אלוף העולם לנוער ב-200 מטר. אפריפה בן ה-18 חצה הלילה (בין חמישי לשישי) את קו הגמר בקולומביה עם שיא ישראלי בלתי נתפס של 19.96 שניות. זוהי המדליה הראשונה של ישראל בריצות הקצרות באליפות העולם, כאשר אפריפה קבע למעשה את שיא אליפות עולם U20 חדש. זו הפעם הרביעית בלבד בהיסטוריה שרץ מתחת לגיל 20 יורד מ-20 שניות - שאחד מהם הוא יוסיין בולט האגדי. אפריפה הקדים בפוטו פיניש - ב-6 אלפיות השנייה - את לטסיל טבוגו, אלוף העולם עד גיל 20 ב-100 מטרים.

בלסינג אפריפה עם השיא החדש (איגוד האתלטיקה)
יו"ר איגוד האתלטיקה, עמי ברן: "היום ראינו תוצאה נוספת של התמדה וכוח רצון. אפריפיה ומאמנו איגור בלון הוכיחו היום שאם תחלום על זה, תוכל להגיע לאן שאתה רוצה. אני כל כך גאה בהם ובכל האתלטים והמאמנים הנמצאים באליפות הזו. להסיר בפניהם את הכובע על המאמצים והגאווה שהם מביאים למדינת ישראל ולספורט הישראלי". באליפות הנוכחית אפריפה, שרק השנה סיים תיכון ובעוד חודשיים צפוי להתגייס לצה"ל, שבר את השיא הישראלי לא פחות משלוש פעמים וקיזז אותו ב-59 (!) שניות. 

בלסינג אפריפה ומאמנו איגור בלון חוגגים (איגוד האתלטיקה)
ניקי פאלי היה הישראלי הראשון שזכה במדליה באליפות העולם עד גיל 20, כאשר סיים עם מדליית הכסף בקפיצה לגובה ב-2006. בשנה שעברה הגיע הזהב האדיר של יונתן קפיטולניק, גם הוא בקפיצה לגובה. בקיץ הנוכחי, אחרי אליפות ישראל איכותית במיוחד, הגיעה מדליית הארד של לונה צ'מטאי סלפטר במרתון באליפות העולם באורגון. באותה התחרות קפיטולניק הרשים עם עלייה לגמר (סיים במקום ה-11), ורץ המרתון מארו טפרי דורג גם הוא 11. מישהו אמר שאין עתיד - והווה - לאתלטיקה הישראלית?

נגישות