רשמית: נחתם ההסכם בין ברק אברמוב לבית''ר ירושליםבשל מחלה: דני אבדיה לא יטוס עם הנבחרת לגיאורגיהרכש ראשון למחזיקת הגביע: רוברט קרטר חתם בהרצליהמכה קשה לבני סכנין: מוחמד אבו יונס עוזב את הקבוצהעומר אגבדיש חתם ל-3 שנים נוספות בהפועל ירושליםמרקו טוצ'י נחת לבדיקות רפואיות, החוב לרודריגס כוסהבמכבי חיפה בטוחים: ''ההפסד הזה יעשה לנו רק טוב''לחץ כבד על אברמוב לחזור בו ולרכוש את בית''ר י-םברק בכר הודה: ''בשער השני איבדתי 10 שנים מהחיים''גביע הטוטו: עירוני קריית שמונה ובני סכנין נפרדו ב-2:2
בריטני גריינר היום (טוויטר)

הלם: בריטני גריינר מה-WNBA נידונה ל-9 שנות מאסר

חמישי | | 18:39    מאת מערכת ישראל ספורט

שחקנית הכדורסל האמריקאית נעצרה ברוסיה בפברואר האחרון כשברשותה משאף של שמן קנאביס. נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן תקף: ''זוהי תזכורת לכך שרוסיה עצרה אותה שלא כדין, קורא לשחרר אותה מיד''

עונש כבד במיוחד: בריטני גריינר, הכדורסלנית האמריקנית שנעצרה במוסקבה בחודש פברואר בשל החזקת שמן קנאביס, נמצאה אשמה בבית משפט ברוסיה מוקדם יותר היום (חמישי), וצפויה לקבל תשע וחצי שנות מאסר ולשלם קנס בסך כמיליון רובל. מחלקת המדינה של ארצות הברית מסרה כי היא רואה בגריינר כמי שמחוזקת ברוסיה בכליאת שווא, אך זה לא סייע לשחרורה. 

העונש שנגזר על גריינר בת ה-31 הוא העונש המרבי בחוק, אך יש לה את הזכות לערער על ההחלטה. בטרם הוקרא גזר הדין, היא פנתה אל הנוכחים באולם בית המשפט והתנצלה בפני קרוביה שנפגעו ממעצרה. עוד היא סיפרה כי הוריה החדירו בה את ערכי העבודה הקשה - וכי ערכים אלו הם שהביאו אותה לרוסיה. היא צוטטה בין היתר אומרת כי טעתה כאשר ארזה את הבקבוקונים בתיק שלה.
 


נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן התייחס לעונש הכבד שקיבלה שחקנית ה-WNBA ותקף: "היום קיבלה האזרחית האמריקנית בריטני גריינר עונש מאסר שהוא עוד תזכורת למה שהעולם כבר ידע: רוסיה עוצרת את בריטני שלא כדין. זה לא מקובל, ואני קורא לרוסיה לשחרר אותה מיד כדי שתוכל להיות עם האישה שלה, יקירייה, וחברייה. הממשל שלי ימשיך לעבוד ללא לאות ולפעול בכל דרך אפשרית כדי להחזיר את בריטני ופול ווילן (עצור אמריקני ברוסיה באשמת ריגול) הביתה בשלום בהקדם האפשרי".

גריינר שיחקה מ-2014 באוראל יקטרינבורג הרוסית, במקביל לקריירת ה-WNBA המרשימה שלה במדי פיניקס מרקורי - שכן העונות באירופה ובארה"ב לא חופפות ושחקניות כדורסל רבות משחקות בשתי קבוצות. היא זכתה באליפות אחת ב-WNBA וארבע אליפויות יורוליג. נבחרה שמונה פעמים לאולסטאר של הליגה האמריקאית וזכתה עם נבחרת ארה"ב בשתי מדליות זהב אולימפיות ושתי אליפויות עולם.היא הוכתרה בין היתר מלכת הסלים ב-WNBA פעמיים וכן שבע פעמים הוכתרה למלכת החסימות.

נגישות