רשמית: נחתם ההסכם בין ברק אברמוב לבית''ר ירושליםבשל מחלה: דני אבדיה לא יטוס עם הנבחרת לגיאורגיהרכש ראשון למחזיקת הגביע: רוברט קרטר חתם בהרצליהמכה קשה לבני סכנין: מוחמד אבו יונס עוזב את הקבוצהעומר אגבדיש חתם ל-3 שנים נוספות בהפועל ירושליםמרקו טוצ'י נחת לבדיקות רפואיות, החוב לרודריגס כוסהבמכבי חיפה בטוחים: ''ההפסד הזה יעשה לנו רק טוב''לחץ כבד על אברמוב לחזור בו ולרכוש את בית''ר י-םברק בכר הודה: ''בשער השני איבדתי 10 שנים מהחיים''גביע הטוטו: עירוני קריית שמונה ובני סכנין נפרדו ב-2:2
מנור סולומון במדי הנבחרת (אתר UEFA)

דיווח: ''פולהאם מנסה לקבל את מנור סולומון בחינם''

שבת | | 22:40    מאת מערכת ישראל ספורט

עסקת העברתו של כוכב נבחרת ישראל לעולה החדשה לפרמייר ליג נתקלת בקשיים וב''אתלטיק'' חשפו: הישראלי טרם חתם כי הקוטג'רס בונים על פסיקה של פיפ''א לפיה הוא יכול לעזוב את שחטאר ללא תמורה

יומיים אחרי הדיווח בצרפת על כך שניס מנסה לחטוף את מנור סולומון מפולהאם, ב"אתלטיק" הבריטי ניסו להסביר הערב (שבת) מדוע מעברו של הקשר הישראלי לעולה החדשה לפרמיירליג טרם הושלם, על אף שדווח כבר לפני מעל שבועיים שהעסקה על סף סגירה.

לפי הדיווח, פולהאם ושחטאר כבר היו קרובות להסכמה על סכום העברה שיעמוד על 7 מיליון יורו וסולומון אכן היה מוכן לעבור, אך ההעברה לא הושלמה. לטענתם, העיכוב היה קשור לאי הוודאות סביב שחקנים שבסיסם באוקראינה. יחד עם זאת, ב-21 ביוני פסקה פיפ"א שתאריך את זכותם של שחקנים זרים מאוקראינה להשעות את החוזים שלהם עד יוני 2023.
 


מנכ"ל שחטאר, סרגיי פלקין, התייחס בחודש לפסק הדין של אופ"א: "הסמכות להחליט על השעיית החוזים נמצאת כעת בידי סוכני השחקנים. זה לא משקף את כוונת המועדון להציל שחקנים והשקעות. יש לנו עכשיו בעצם תשעה ימים להסכים עם השחקנים שלנו על מכירה או השאלה שלהם למועדונים זרים, וזה פשוט בלתי אפשרי".

מאחר שההסכם עם שחטאר לא נחתם במלואו, המשא ומתן עם פולהאם על סולומון הושפע מפסיקה זו. חלק מהמועדון האוקראיני חשבו שהמשא ומתן התקלקל כליל בשלב מסוים בשבוע שעבר - זאת, ככל הנראה, מתוך תקווה שהאנגלים יוכלו לקבל את סולומון בחינם לפחות לעונה הקרובה.

עוד לפי הדיווח, פולהאם סירבה להגיב כשנשאלה האם במועדון בחנו את אפשרות השאלתו של סולומון. נזיר כי החוזה הנוכחי של הישראלי מסתיים בדצמבר 2023, ועסקה כזו הייתה למעשה גורמת להשאלתו של הקשר בחינם ועזיבתו ללא תמורה בששת החודשים האחרונים של חוזהו. כל זה היה גורם לכך ששחטאר ללא כל רווח מהעסקה.

נגישות