איגוד השופטים קיים אירוע חגיגי לרגל פתיחת העונההפועל ב''ש: ''בכל אצטדיון נבוא להשלים את המשימה''סרחיו גומס בדרך למנצ'סטר סיטי, מויסה קן הוצע לניסריאל מדריד פייבוריטית בספרד, קרב צמוד צפוי באיטליהאנצ'לוטי: ''בנזמה הוא מנהיג, ראוי לזכות בכדור הזהב''בפעם החמישית: ריאל מדריד זכתה בסופר קאפ האירופידז'יקיץ': ''אולי השמות לא מפוארים, אך תנו לנו צ'אנס''עדיין במאזן מושלם: נבחרת הנוער עלתה לחצי הגמרעסקת בית''ר י-ם: ג'קי בן זקן תיווך בין חוגג לאברמובאיביץ': ''זה משחק שכל דבר יכול לקרות בו, רוצים לנצח''
אוהדי מכבי ת''א וכוחות משטרה (ישי נאמן)

חוק איסור אלימות בספורט עבר בקריאה שניה ושלישית

חמישי | | 13:05    מאת אדי חליאבין

בסופה של עבודה מאומצת שנמשכה חודשים ארוכים ובהובלת משרד התרבות והספורט ועבודה משותפת עם המשרד לביטחון פנים ומשרד המשפטים, עבר החוק החשוב וייכנס לספר החוקים של מדינת ישראל

חוק איסור אלימות בספורט עבר היום (חמישי) במליאת הכנסת וייכנס לספר החוקים בישראל, בסופה של עבודה מאומצת שנמשכה חודשים ארוכים. בהובלת משרד התרבות והספורט ועבודה משותפת עם המשרד לביטחון פנים ומשרד המשפטים עבר החוק החשוב.

ממשרד הספורט נמסר: "מדובר בצעד ענק במאבק בתופעת האלימות במגרשים ובמחויבות לאפשר לאוהדים ולשחקנים להגיע אל המגרש בתחושת ביטחון. מטרתו של החוק לבצע אכיפה וענישה ממוקדת כנגד אוהדים מתפרעים ואלימים בזמן אמת. החוק ימקד את רשויות בחוק בעונשים נקודתיים כלפי מתפרעים במקום בעונשים קולקטיביים, ויצמצם את התהליכים הארוכים בבתי המשפט".

שר התרבות והספורט, חילי טרופר (יניב נדב, דוברות הכנסת)
שר התרבות והספורט, חילי טרופר: "התחייבנו לקדם צעדים משמעותיים במאבק באלימות בספורט והיום אנו עושים צעד חשוב בעמידה במחויבות זו. לא עוד הצהרות כלליות, אלא מעשים וכלים פרקטיים בדרך להחזרת הביטחון של אוהדי הספורט בישראל. כאוהד ומעריץ מושבע של ספורט, אין שמח ממני על העברת החוק שאני מאמין כי יצמצם משמעותית את האלימות במגרשים ובאצטדיונים ויאפשר לאוהדים להגיע בבטחה עם בני משפחתם. במהלך החודשים האחרונים בהם אנו מקדמים את החוק, אוהדים רבים פנו אלינו והסבירו עד כמה חשוב להיאבק באלימות של האוהדים המתפרעים".

טרופר הוסיף: "החוק הזה הוא למענם של מאות אלפי האוהדים המסורים וההוגנים. נמשיך לעבוד מול המשטרה כך שהשוטרים ינהגו גם הם בצורה מדויקת וראויה, ונמשיך בשורת צעדים כדי לצמצם את תופעות האלימות בספורט. אני מבקש להודות לשר המשפטים גדעון סער ולשר לביטחון פנים עמר בר לב על ההירתמות להעברתו וקידומו של החוק. תודה לאנשי משרד הספורט ולכל השותפים".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות