איגוד השופטים קיים אירוע חגיגי לרגל פתיחת העונההפועל ב''ש: ''בכל אצטדיון נבוא להשלים את המשימה''סרחיו גומס בדרך למנצ'סטר סיטי, מויסה קן הוצע לניסריאל מדריד פייבוריטית בספרד, קרב צמוד צפוי באיטליהאנצ'לוטי: ''בנזמה הוא מנהיג, ראוי לזכות בכדור הזהב''בפעם החמישית: ריאל מדריד זכתה בסופר קאפ האירופידז'יקיץ': ''אולי השמות לא מפוארים, אך תנו לנו צ'אנס''עדיין במאזן מושלם: נבחרת הנוער עלתה לחצי הגמרעסקת בית''ר י-ם: ג'קי בן זקן תיווך בין חוגג לאברמובאיביץ': ''זה משחק שכל דבר יכול לקרות בו, רוצים לנצח''
דיאנה ויסמן (צילום: מקסים דופליי, באדיבות איגוד האתלטיקה בישראל)

ויסמן ניפצה את השיא ב-100 מטר: ''רוצה להיות בטופ''

שני | | 08:20    מאת רועי ינקלוביץ

האצנית קבעה 11.22 שניות במוקדמות ובהמשך זכתה באליפות ישראל: ''יודעת שאני מסוגלת להרבה יותר''. שיא אישי לאפריפה ב-100 מטר גברים, קפיטולניק סיפק שואו בקפיצה לגובה, מיננקו ניצחה במשולשת

אליפות ישראל באתלטיקה נפתחה אתמול  (ראשון) באצטדיון האתלטיקה החדש בגבעת רם שבירושלים. במוקד התחרויות אתמול שיא ישראלי חדש לדיאנה ויסמן ב-100 מטר. האצנית ניפצה את השיא הלאומי באליפות ישראל באתלטיקה.

ויסמן השתתפה בריצת 100 מטר לנשים וקבעה זמן של 11.22 שניות, כאשר השיא הקודם עמד על 11.25 שניות. ויסמן אמרה בסיום: "אני אוהבת את אליפות ישראל ואומנם עשיתי שיא חדש אבל אני לא שמחה מהתוצאות שלי כי אני יודעת למה אני מסוגלת. אני רצה באימונים ויודעת למה אני מסוגלת. אני שואפת לרוץ בטופ העולמי. אני רוצה לעשות את הקריטריון אולימפי שעומד על 11.15 שניות וזה ממש לא רחוק ממני. זה נמצא לי ברגליים, הגוף שלי יודע לעשות את זה ואני יודעת שיש לי את היכולת הזאת".

ויסמן הוסיפה: "יש לי לפעמים יותר מידי רצון וזה מה שחסם אותי מלעשות את התוצאה שאני שואפת אליה. אני עובדת כל כך קשה, מתאמנת קשה, וצריכה לדעת לסמוך על הגוף שלי בתחרויות כאלה. הגוף שלי לא השתחרר בריצות היום, הוא התכווץ וזה מנע ממני לסיים עם שיא טוב יותר כי באימונים אני עושה תוצאות טובות". על כך שהתחרות נערכה באצטדיון שונה מהבית הרגיל של האתלטיקה הישראלית, הדר יוסף, אמרה האצנית: "היה כיף, עם הקהל, גם מזג האויר היה מאוד נעים. אני שמחה שהתחרות נערכת בירושלים".
 


בלסינג אפריפה שיפר את שיאו האישי ואף קבע שיא לאומי עד גיל 23 בגמר ה-100 מטר, בריצה בה הוא חצה את הקו הסיום במקום ראשון בזמן של 10.34 שניות. אפריפה עדיין הצליח לנפץ אחד מהשיאים העתיקים באתלטיקה הישראלית ששייך לאלכסנדר פורחומובסקי עם 10.20, אותו הוא קבע לפני 23 שנה.

דור חיון מקבוצת הפועל אתלטי הנגב ניצח בריצת 110 מטר משוכות והוא אלוף ישראל החדש עם תוצאה של 14.19 שניות.אלכסנדרה לוקשין ממכבי חיפה ניצחה ב-100 מטר משוכות אצל הנשים עם זמן של 13.64 שניות (שיאה האישי עומד על 13.58) ושמרה על התואר שלה. רק שתי רצות נוספות התחרו איתה בגמר. ויקטור זגיניאקו מהפועל עמק חפר הדסה נעורים זכה בתחרות ביידוי פטיש עם תוצאה של 51.92 מטרים. יבגניה זבולוטני ממכבי ראשון לציון היא אלופת ישראל ביידוי פטיש עם תוצאה של 55.02 מטרים.

ורוניקה צ'יינוב מהפועל אתלטי הנגב זכתה בתחרות הקפיצה לגובה, לאחר שעברה את הרף בגובה 1.77 מטרים. אורי ארנון, גם הוא מאתלטי הנגב, הוא אלוף ישראל בקפיצה משולשת עם תוצאה של 15.09 מטרים. סיון אוירבך ממכבי חיפה כרמל ניצחה בריצת 1,500 מטר עם זמן של 4:23.94 דקות. אדיסו גואדיה מאתלטי הסמטה עקף את יהונתן כרמין בהקפת הסיום וניצח בריצת 1,500 מטר עם תוצאה של 3:48.26 דקות אריאל אטיאס זכה במדליית הזהב בהטלת כידון, לאחר שזרק ל-61.25 מטר. אלופי ישראל בהדיפת כדור ברזל הם איתמר לוי עם 17.59 מטר ואסטל ולאנו עם 13.40 מטר.

נגישות