איגוד השופטים קיים אירוע חגיגי לרגל פתיחת העונההפועל ב''ש: ''בכל אצטדיון נבוא להשלים את המשימה''סרחיו גומס בדרך למנצ'סטר סיטי, מויסה קן הוצע לניסריאל מדריד פייבוריטית בספרד, קרב צמוד צפוי באיטליהאנצ'לוטי: ''בנזמה הוא מנהיג, ראוי לזכות בכדור הזהב''בפעם החמישית: ריאל מדריד זכתה בסופר קאפ האירופידז'יקיץ': ''אולי השמות לא מפוארים, אך תנו לנו צ'אנס''עדיין במאזן מושלם: נבחרת הנוער עלתה לחצי הגמרעסקת בית''ר י-ם: ג'קי בן זקן תיווך בין חוגג לאברמובאיביץ': ''זה משחק שכל דבר יכול לקרות בו, רוצים לנצח''
גילי שריר והמאמן שני הרשקו עם המדליה (איגוד הג'ודו)

מדליית כסף לגילי שריר במונגוליה, ארד לטוהר בוטבול

שבת | | 14:10    מאת מערכת ישראל ספורט

הישראלית (עד 63 ק''ג) נכנעה בקרב על הזהב, הג'ודאי (עד 73 ק''ג) יהיה גם כן על הפודיום. כרם פרימו ומאיה גושן הפסידו בקרבות על הארד. שריר: ''גם סבא שלי נלחם בימים אלה. מקווה שהצלחתי לשמח אותו''

שתי מדליות לישראל בגרנד סלאם אולנבאטור במונגוליה. גילי שריר זכתה היום (שבת) במדליית הכסף וטוהר בוטבול בארד. קרב הגמר של הישראלית ארך 8 דקות והפגיש בין שריר לבין נמי נביקורה היפנית, מדליסטית הזהב מגרנד סלאם פריס 2022 ובסופו של קרב עיקש סיימה הישראלית עם מדליית הכסף.

כרם פרימו סיימה במקום החמישי במשקל 63 ק"ג, כאשר מאיה גושן סיימה במשקל 70 ק"ג במקום החמישי. טוהר בוטבול (עד 73 ק"ג) גבר בקרב על הארד על אנקזאיה לווג'ראגל המונגולי וסיים יום טוב שלו על הפודיום ועם נקודות דירוג ראשונות בקריטריון האולימפי. מוקדם יותר הודח שגיא מוקי (עד 81 ק"ג) כבר בסיבוב הראשון.

מאמן נבחרת הנשים שני הרשקו: "גאה מאוד בגילי על מדליה איכותית ביום קרבות מצוין, זו מדליה ראשונה בגרנד סלאם עבור גילי, והיא מגיעה אחרי מדלית ארד באליפות אירופה ובדיוק בזמן במאבק על הקריטריון האולימפי לפריס. כרם פרימו (63 ק"ג) ומאיה גושן (70 ק"ג) סיימו במקום החמישי המכובד. אני גאה מאוד בצוות שלי ובספורטאיות, הפנים קדימה ליום השלישי והאחרון".

גילי שריר אמרה: "אני מאושרת שהצלחתי להשיג עוד מטרה יוקרתית בדרך, זו המדליה הראשונה שלי בגרנד סלאם, התחרות הזאת נותנת לי המון ביטחון ומוטיבציה להמשיך ולעבוד קשה. אני רוצה להודות לצוות הנבחרת בראשות שני הרשקו, למאמנים עידו בר וצ'ארלס צ'יבאנה ולכל הצוות המקצועי. לאיגוד הג'ודו בראשותו של משה פונטי, למאמן האישי שלי אייל בכר, לספונסרים שלי חברת סייברארק וחברת מור שמלוות אותי ודואגות שאוכל להתעסק במחויבות מלאה בג'ודו, וכמובן למשפחה האהובה שלי. אני רוצה להקדיש את המדליה לסבא שלי שנלחם בימים אלו במלחמה משלו, מקווה שהצלחתי לשמח אותו".

מאמן נבחרת הגברים אורן סמדג'ה: "גאה בטוהר על יום קרבות עיקש ולחימה טובה. תמיד יש מה לשפר ולחזק ואנחנו עם הפנים קדימה, מתכוננים ליום האחרון מחר של פיטר ולי".

נגישות