איגוד השופטים קיים אירוע חגיגי לרגל פתיחת העונההפועל ב''ש: ''בכל אצטדיון נבוא להשלים את המשימה''סרחיו גומס בדרך למנצ'סטר סיטי, מויסה קן הוצע לניסריאל מדריד פייבוריטית בספרד, קרב צמוד צפוי באיטליהאנצ'לוטי: ''בנזמה הוא מנהיג, ראוי לזכות בכדור הזהב''בפעם החמישית: ריאל מדריד זכתה בסופר קאפ האירופידז'יקיץ': ''אולי השמות לא מפוארים, אך תנו לנו צ'אנס''עדיין במאזן מושלם: נבחרת הנוער עלתה לחצי הגמרעסקת בית''ר י-ם: ג'קי בן זקן תיווך בין חוגג לאברמובאיביץ': ''זה משחק שכל דבר יכול לקרות בו, רוצים לנצח''
משה (בוגי) יעלון (מארק ניימן, לע''מ)

משה (בוגי) יעלון יעמוד בראש ארגון ''ספיישל אולימפיקס''

ראשון | | 11:59    מאת מערכת ישראל ספורט

שר הביטחון והרמטכ''ל לשעבר יעבוד בהתנדבות עבור הארגון שמייצג את ישראל בוועד האולימפי הבינלאומי מדי שנתיים במשחקי העולם: ''חובתנו לעשות ככל הניתן לאפשר לאנשים עם מוגבלויות לבטא את עצמם''

ארגון ,ספיישל אולימפיקס", הארגון הרשמי המייצג את ישראל בועד האולימפי הבינלאומי מדי שנתיים במשחקי העולם, פנה לאחרונה לשר הביטחון והרמטכ"ל לשעבר רא"ל במיל. משה (בוגי) יעלון בבקשה לקחת על עצמו את תפקיד יושב ראש העמותה. לשמחתם, יעלון לא היסס והביע מיד נכונות לקחת על עצמו בהתנדבות מלאה את התפקיד, בשל קרבתו לנושא.

בשנת 2020 הוכרה ׳ספיישל אולימפיקס׳ ישראל - הוכר כאיגוד. מטרתו הינה לקדם שוויון ולמנוע אפליה באמצעות הספורט, ולהעצים את יכולתם של אנשים עם מוגבלות שכלית, התפתחותית ותקשורתית. העמותה מייצגת אלפי ספורטאים וספורטאיות בישראל, לאחר קבלת אישור ניהול תקין ושנתיים של פעילות ענפה. 

ל"ספיישל אולימפיקס" יש לא מעט אתגרים אשר דורשים טיפול - החשובים מביניהם הינם - ההסדרה של "ספיישל אולימפיקס" ישראל, באופן רשמי וזהה לארגונים המקבילים בוועד האולימפי הבינלאומי וההכרה כי הספורטאים של "ספיישל אולימפיקס, שווים במעמדם ובזכויותיהם לספורטאים אולימפיים ופראלימפיים. 

שרון לוי בלנגה (צילום: eliel saad)
משה (בוגי) יעלון מסר: "החובה הערכית שלנו כבני אנוש בחברה מודרנית, היא לעשות כל אשר ניתן, כדי לבטא הלכה למעשה את ההזדמנות הניתנת לאנשים עם מוגבלויות מכל סוג. ספורטאיות וספורטאי ה"ספיישל אולימפיקס" הם דוגמא ומופת לנחישות, לאומץ ולהישגיות אישית וקבוצתית כנגד כל הסיכויים. כמי שמלווה מקרוב את נכי צה״ל הספורטאים, כמי שתמך וליווה מאות בעלי מוגבלויות גם בגיוסם ובשירותם בצה״ל, ובעבר עמד גם בראש עמותת 'שק"ל' (שרותי קהילה לאנשים עם צרכים מיוחדים), אני רואה חשיבות עליונה, ערכית וחינוכית בעשייה שתאפשר להם להוכיח את עצמם, להשיג הישגים ולהמשיך לנצח, יחד עם משפחותיהם, כפי שהם מנצחים יום יום בהתמודדותם הקשה מאד. אעשה ככל יכולתי, שהחברה בישראל תכיר בהם ובזכויותיהם למענם, ולמעננו כחברה".

שרון לוי בלנגה, מנכ''לית "ספיישל אולימפיקס": "אני מאושרת וגאה שאדם ומנהיג ערכי כמשה (בוגי) יעלון, הסכים לקחת על עצמו את תפקיד יו''ר ׳ספיישל אולימפיקס׳. הוא עשה רבות למען המדינה ולמען החברה הישראלית במשך שנים ארוכות בכל תפקיד בו שירת, תמיד חושב ופועל לטובת האחר וכיצד ניתן לסייע ולקדם ובדיוק מהסיבה הזאת פנינו אליו בבקשה שיקח על עצמו את השליחות החשובה הזו. כעת נתחיל לעבוד יחד למען כל ספורטאי וספורטאיות "ספיישל אולימפיקס" ישראל".

נגישות