''לה פמיליה'' נגד קריאות גזעניות, בבית''ר י-ם בירכותוקם נבחרת נשים ישראלית מטעם ספיישל אולימפיקססטרשנוב: ''הגיעה העת להחמיר את הענישה במגרשים''זעם במכבי חיפה על אי דחיית המשחק מול בני סכניןשחקנים יותאמו לקבוצות באמצעות בינה מלאכותיתלייבוביץ' בחיפה-סכנין, ריינשרייבר בנתניה מול בית''רפריס 2024: ''אייזנברג-אליאש'' תעניק חסות לענבר לניראליפות אירופה בשחייה: גמר ושלושה חצאי גמר לישראלהפועל תל אביב ובית''ר ירושלים יעמדו לדין בהתאחדותמחממים את היחסים: משלחת ממרוקו מגיעה לישראל
דריה אטמנוב על הפודיום (באדיבות איגוד ההתעמלות)

נמצאה היורשת: דריה אטמנוב אלופת אירופה בקרב רב

שבת | | 16:01    מאת מערכת ישראל ספורט

באליפות אירופה הראשונה שלה לבוגרות, המתעמלת בת ה-16 בזכתה בזהב לאחר ארבעה ביצועים נהדרים: ''אני בשוק, מרגש מאוד''. כמו את לינוי אשרם, גם אותה מאמנת איילת זוסמן. עדי כץ סיימה במקום ה-11

אחרי פרישתה של האלופה האולימפית לינוי אשרם לפני כחודשיים היה חשש לוואקום בענף ההתעמלות האומנותית, אלא שנראה שהיום (שבת) ראינו את היורשת של המתעמלת הגדולה בהיסטוריה של ישראל. דריה אטמנוב בת ה-16, באליפות אירופה הראשונה שלה לבוגרות, זכתה במדליית זהב בקרב רב - התחרות היחידה שקיימת במשחקים האולימפיים - לאחר שקיבלה ציון כולל של 136.900 נקודות. המאמנת של האלופה החדשה היא לא אחרת מאשר איילת זוסמן, ששימשה גם כמאמנת של לינוי אשרם. האחרונה, שזכתה באליפות אירופה ב-2020, הצטרפה לצוות של זוסמן וגם היא הדריכה את הישראלית הצעירה.
 


אטמנוב (הפועל ראשון לציון) פתחה את הגמר במכשיר האלות, בו קיבלה ציון של 34.300 נקודות. לאחר מכן השיגה המתעמלת הישראלית ציון של 33.050 נקודות במכשיר הסרט, אך השיא הגיע במכשיר החישוק, אותו ביצעה בצורה מושלמת כמעט ובדרגת קושי גבוהה. הציון שקיבלה, 35.100 נקודות, העלה אותה למקום הראשון. במכשיר הכדור קיבלה אטמנוב ציון של 34.450 נקודות, שהשאיר אותה בראש טבלת המתעמלות גם בסיום סבב המכשירים האחרון. חשוב לציין שהמתעמלות הרוסיות והבלארוסיות לא מופיעות בתחרות בגלל הלחימה באוקראינה, אך עדיין מדובר בהישג מרשים במיוחד. עדי כץ (מכבי תל אביב, מאמנת: אלה סמופלוב), סיימה עם ציון כללי של 124.450 ודורגה במקום ה-11 בגמר.

דריה אטמנוב (באדיבות איגוד ההתעמלות)
אטמנוב אמרה לאחר הזכייה: "קצת בשוק. זה מרגש וכיף. לא חושבים על הפודיום במהלך התחרות, את חושבת לעשות את הכי טוב בכל תרגיל ואז כשמסיימים הכל יותר מסתכלים על זה. הקהל נתן לי כוח ודרייב, זה היה מאוד כיף". המאמנת איילת זוסמן: "לא אוהבת לדבר לפני תחרויות מה הולך להיות, היא עברה שלב שלב ועשתה ביצוע כמעט מושלם בכל תרגיל ואני מאוד גאה בה. ידעתי שהתרגילים מספיקים בשביל להתברג בשלוש הראשונות, שמחה שהיא עשתה את זה ועמדה בלחץ בבית באליפות הראשונה". לינוי אשרם, שחברה כאמור בצוות האימון של אטמנוב, אמרה: "אני מתרגשת בשביל דריה. היא הוכיחה לכולם את היכולת שלה".
 


שר התרבות והספורט, חילי טרופר: "שבוע טוב מאוד עם שני הישגים מדהימים לישראל באליפות אירופה הנערכת כאן בארץ! ברכות לדריה אטמנוב בת ה-16 על הישג גדול עם זכייתה במדליית הזהב באליפות אירופה בקרב רב! דריה הביאה ביצוע מרשים והוכיחה כישרון אדיר. דריה, מדינת ישראל גאה בך על הניצחון החשוב ואני בטוח שזו רק תחילתה של הדרך עבורך. וברכות לנבחרת ההתעמלות הקבוצתית שזכתה לפני דקות במדליית הזהב בקרב רב והוכתרה לאלופת אירופה. מתעמלות מוכשרות שמוכיחות כיצד כישרון, נחישות והתמדה מביאים להישגים גדולים. גאווה אמיתית למדינת ישראל!".

נגישות