דיווח באנגליה: מנור סולומון צפוי להיעדר כשישה שבועותעיריית חיפה הכריזה: רחוב על שמו של ישעיהו שווגר ז''לאברמוב לאוהדים: ''יחד נחזיר את בית''ר לקדמת הבמה''בספטמבר: מכבי תל אביב במשחק הכנה מול אולימפיאקוסדויד קופרמן קיבל תעודת זהות ישראלית ולא ייחשב כזררשמית: נחתם ההסכם בין ברק אברמוב לבית''ר ירושליםבשל מחלה: דני אבדיה לא יטוס עם הנבחרת לגיאורגיהרכש ראשון למחזיקת הגביע: רוברט קרטר חתם בהרצליהמכה קשה לבני סכנין: מוחמד אבו יונס עוזב את הקבוצהעומר אגבדיש חתם ל-3 שנים נוספות בהפועל ירושלים
מאמן נבחרת הנוער, אופיר חיים (ההתאחדות לכדורגל)

חיים: ''לא מנמיך ציפיות, המטרה הסופית היא מונדיאל''

רביעי | | 12:52    מאת רועי ינקלוביץ

נבחרת הנוער מתכוננת לקראת אליפות אירופה שתצא לדרך בשבוע הבא והמאמן הוסיף במסע''ת: ''השחקנים בוגרים וכבר מודעים לציפיות, הם מוכנים''. הקפטן איליי מדמון: ''מודעים לכך שיהיו סקאוטים ביציעים''

נבחרת הנוער של אופיר חיים תתחיל בשבוע הבא את דרכה באליפות אירופה, עם משחקים מול סרביה, אוסטריה ואנגליה. היום (רביעי), ערך המאמן מסיבת עיתונאים לקראת הטורניר, כאשר לצידו דיבר גם בוני גינצבורג, המשנה למנהל הטכני של הנבחרות הצעירות בהתאחדות. המשחק הראשון באליפות עד גיל 19, מול סרביה, יתקיים ביום ראשון.

המאמן אופיר חיים אמר: "אנחנו מאמינים בעצמנו. עברנו דרך ארוכה ומשחקים פחות ויותר טובים, אבל בסופו של דבר הגענו להיות אחת משמונה הנבחרות הטובות באירופה. זה אומר הרבה ואנחנו רוצים להשיג יותר מזה. אני לא מנמיך ציפיות והמטרה היא להגיע למונדיאל, בשביל זה אנחנו מגיעים לאליפות אירופה, זאת המטרה. כל התהליך שקורה בנבחרות הצעירות מהרגע שיילה (חוס) משה (סיני) ובוני (גינזבורג) הצטרפו מדהים. אירחנו את אליפות אירופה לנערים וזה הישג מדהים, הצעירה הגיעה לפלייאוף והתהליך נראה טוב".

הקפטן איליי מדמון (ההתאחדות לכדורגל)
חיים הוסיף: "הלו"ז הצפוף? היו לנו פעמים של שני משחקים ב-36 שעות וצריך להיערך לזה. כבר עמדנו בזה בכבוד לא רק נגד צרפת שמהטופ העולמי, אלא גם נגד ספרד. אנחנו לא מחפשים תירוצים ורוצים לעשות את הכי טוב. עשינו תוצאות מדהימות ומל נבחרות מדהימות, הגענו בזכות ואנחנו רוצים להוכיח שיש בנו אפילו יותר. השחקנים בוגרים וכבר מודעים לציפיות. הם מוכנים לזה וזה חשוב מאוד".

הקפטן איליי מדמון אמר: "ברור שאנחנו מודעים לכך שיש סקאוטים בטורניר כזה גדול, אבל זה לא הדבר הראשון שיושב לנו בראש. אנחנו באים לעשות את הכי טוב וליהנות מהחוויה ומהרמה הזאת שאנחנו לא רגילים אליה. מדובר בלפחות עוד שלושה משחקים שנשחק ברמות הכי גבוהות. אני שיחקתי בליגה אירופית שלושה משחקים אבל עכשיו אלו ללא ספק המשחקים הכי גדולים בקריירה שלי. זאת רמה שלא רגילים אליה בארץ מול נבחרות ברמה אירופית, זה מוסיף ומשפר המון ואנחנו מוכנים לזה".

המשנה למנהל הטכני, בוני גינצבורג (ההתאחדות לכדורגל)
המשנה למנהל הטכני, בוני גינצבורג, אמר: "באופן טבעי התהליך של מעבר לבוגרת הוא כזה שבו שחקנים עולים בין הנבחרות השונות. ברמה העקרונית, לנו חשוב לפתח את הכדורגל ואת השחקנים. אופיר (חיים) ציין את המסע שנבחרת הנוער עשתה. עד עכשיו היא שיחקה 16 משחקים בינארציים ואם אני מוסיף את שלושת המשחקים בדצמבר – הנבחרת שיחקה 19 משחקים ואנחנו יכולים לראות את ההתקדמות על ציר הזמן. לנו חשוב לראות איך השחקנים מתפתחים והפיתוח תוך כדי העונה היה מרשים. יש לנו תשעה שחקנים שמשחקים בבוגרים – שלושה בלאומית ושישה בליגת העל".

גינצבורג הוסיף: "מתוך הנבחרת הזאת, שני שחקנים שיחקו בצעירה – גם אוסקר גלוך וגם סתיו למקין. לכן מבחינתו כל מה שקורה בנבחרות הנערים, הנוער והצעירה הוא שפה אחידה. מבחינתו הנבחרת השיגה את הטורניר הזה בזכות, ומעבר זה בונוס נדיר מבחינת הילדים לשחק ברמה הגבוהה ביותר באירופה. נבחרות גדולות לא נמצאות שם וישראל הקטנה והצנועה כן. זה עוד חלק בתהליך ההתפתחות של השחקנים ואנחנו מאוד גאים להגיע לשם. בסגל שלנו יש כמות בלתי נתפסת של שחקנים שנתון 2004, אין אף נבחרת כזאת. רוב הנבחרות נשענו על שחקנים שנתון 2003, אצלנו שנתון 2004 הוא 50 אחוז מהסגל. זה כי הם באמת טובים".

נגישות