עיריית חיפה הכריזה: רחוב על שמו של ישעיהו שווגר ז''לאברמוב לאוהדים: ''יחד נחזיר את בית''ר לקדמת הבמה''בספטמבר: מכבי תל אביב במשחק הכנה מול אולימפיאקוסדויד קופרמן קיבל תעודת זהות ישראלית ולא ייחשב כזררשמית: נחתם ההסכם בין ברק אברמוב לבית''ר ירושליםבשל מחלה: דני אבדיה לא יטוס עם הנבחרת לגיאורגיהרכש ראשון למחזיקת הגביע: רוברט קרטר חתם בהרצליהמכה קשה לבני סכנין: מוחמד אבו יונס עוזב את הקבוצהעומר אגבדיש חתם ל-3 שנים נוספות בהפועל ירושליםמרקו טוצ'י נחת לבדיקות רפואיות, החוב לרודריגס כוסה
נבחרת הנשים של ישראל (ספי מגריזו, ההתאחדות לכדורגל)

הושג הסכם חדש בין נבחרת הנשים להתאחדות לכדורגל

שני | | 12:14    מאת מערכת ישראל ספורט

לאחר מו''מ ממושך שכלל קמפיין ברשתות החבריות והשבתת אימונים, השחקניות וההתאחדות לכדורגל חתמו על מסמך מסכם שיבטיח לנבחרת הנשים תנאים מקצועיים אופטימליים. החזרה לאימונים כבר הערב

אחרי מו"מ ממושך שידע עליות וירידות, איומים בהשבתה וקמפיין נרחב ברשתות החברותיות, ההתאחדות לכדורגל הודיעה שנבחרת הנשים תחזור לאימונים כבר הערב (שני) לקראת משחק החוץ שלה מול בולגריה במסגרת מוקדמות גביע העולם 2023. מההתאחדות נמסר כי "השיח הפורה אתמול בין השחקניות להתאחדות הוליד מסמך מסכם שמשקף את הרצון המשותף להבטיח תנאים מקצועיים אופטימליים אפשריים לשחקניות הנבחרת ולצוותים הרלוונטיים לטובת הצלחה מקצועית ומתוך אמונה בפוטנציאל הגדול של הענף, בצד הצורך לביצוע רפורמות מתחייבות". 

מנכ"ל ההתאחדות, יוסי שרעבי: "ההתאחדות הדגישה תמיד את מחויבותה הבלתי מתפשרת לקידום כדורגל הנשים וההסכמות אליהן הגענו משקפות זאת נאמנה. לאחר הפגישה ביום שלישי האחרון בהובלת יו״ר ההתאחדות אורן חסון היה ברור לנו כי יש הרבה יותר מהמשותף בינינו לבין שחקניות הנבחרת מאשר המחלוקות. ההסכמות אליהן הגענו מעידות על הכבוד שאנו רוחשים לכדורגל הנשים ולנבחרת הבוגרת בפרט".

שרעבי הוסיף: "אני מבקש להודות על העשייה בנושא ליו״ר ועדת הנשים שמעון מימון, המשנה למנכ״ל רונן הרשקו, ראש אגף הנבחרות וההדרכה גיא פורטניאגין ומנהלת אגף הנשים מיתר שמש. צר לי על כך שבלהט יצרים הוטחו דברים קשים בהתאחדות שמוטב היה להימנע מהם, אבל החשיבה על העתיד המבטיח בשילוב ידיים, היא הנוסחה לקידום הענף. כולי תקווה כי התקשורת תדע לטפח את כדורגל הנשים ולתת לו על בסיס קבוע את המקום הראוי לו".
 


יו"ר ארגון השחקנים והשחקניות, קארין סנדל: "אני רוצה להודות להתאחדות לכדורגל ולעומדים בראשה היו״ר אורן חסון ויוסי שרעבי, על כך שהראו רצון אמיתי לשותפות ומחויבות לייצר שינוי משמעותי ואמיתי בכדורגל הנשים בישראל. אנחנו באמת שמחות ומתרגשות להיות אלו שיבטיחו מקום טוב יותר לשחקניות שיגיעו אחרינו. יש כאן אמירה סופר משמעותית לכל ילדה, נערה ואישה ולכל ספורטאית שהיא שווה בין שווים, וזה צריך להיות מצפן לכל ענפי הספורט בישראל".

סנדל הוספה: "הספורט הוא כלי חברתי ותרבותי משמעותי, ושיוויון הוא ערך בלתי נפרד ממנו. אנחנו יכולים ויכולות להיות גאים על כך, כולנו, זה מציב אותנו בשורה אחת עם שאר מדינות העולם המתקדמות שמבינות את הפוטנציאל האדיר בכדורגל הנשים ואני מקווה שבדרך המשותפת הזאת נראה את הענף גם כאן פורח ומשגשג".

היו"ר סיכמה: "אני רוצה להודות לקבוצת "בונות אלטרנטיבה" שהיו שותפות אמיתיות לדרך, והובילו בנחישות גדולה את המסר לשוויון, הן באמת לימדו את כולנו שיעור בסולידריות ובכוח של נשים לייצר שינוי חברתי משמעותי שאני מקווה ומאמינה שיירשם בספרי ההיסטוריה. אני רוצה להודות למשרד הספורט והעומד בראשו השר חילי טרופר על המחויבות האמיתית לשיוויון ולספורט נשים, לאיילת רזין ראשת הרשות לקידום מעמד האישה, ולעוד הרבה שותפים ושותפות אמת לדרך. מילה אחרונה, לחברות שלי על הדשא - אני גאה בכן, על הנחישות, הסולידריות, הבגרות, והאמונה בצדקת הדרך".

נגישות