''לה פמיליה'' נגד קריאות גזעניות, בבית''ר י-ם בירכותוקם נבחרת נשים ישראלית מטעם ספיישל אולימפיקססטרשנוב: ''הגיעה העת להחמיר את הענישה במגרשים''זעם במכבי חיפה על אי דחיית המשחק מול בני סכניןשחקנים יותאמו לקבוצות באמצעות בינה מלאכותיתלייבוביץ' בחיפה-סכנין, ריינשרייבר בנתניה מול בית''רפריס 2024: ''אייזנברג-אליאש'' תעניק חסות לענבר לניראליפות אירופה בשחייה: גמר ושלושה חצאי גמר לישראלהפועל תל אביב ובית''ר ירושלים יעמדו לדין בהתאחדותמחממים את היחסים: משלחת ממרוקו מגיעה לישראל
איגה שביונטק עם התואר היקר (האתר הרשמי)

בפעם השנייה בקריירה: שביונטק זכתה ברולאן גארוס

שבת | | 17:50    מאת מערכת ישראל ספורט

הפולנייה המדורגת ראשונה בעולם זכתה בגרנד סלאם שני בקריירה, שנתיים אחרי הזכייה הקודמת בפריס. שביונטק בת ה-21 גברה 1:6, 3:6 על קוקו גוף האמריקאית בת ה-18, אחרי שעה ו-8 דקות בלבד בפריס

המדורגת 1 בעולם, איגה שביונטק, זכתה היום (שבת) ברולאן גארוס בפעם השנייה בקריירה - שנתיים אחרי הפעם הראשונה - עם 1:6, 3:6 קליל על קוקו גוף האמריקאית (18 בעולם). הפולנייה, שרק ביום שלישי חגגה יום הולדת 21, השוותה את שיא 35 הניצחונות הרצופים במאה ה-21 של ונוס וויליאמס. שביונטק, שזכתה בתואר שישי השנה, ניצחה ב-56 מ-58 המערכות האחרונות ששיחקה והמאזן שלה במשחקי גמר עומד כעת על 1:9, כולל 18 מערכות רצופות בהן ניצחה. מנגד, גוף ה-18, שמתמודדת עם ציפיות אדירות מאז גיל 14 ובטורניר הזה רשמה את ההישג הטוב ביותר שלה בסבב הבוגרות, נראתה לחוצה בגמר הראשון בקריירה ולמרות שהתשתחררה מעט בפתיחת המערכה השנייה - אך זה לא הספיק והיא סיימה את הגמר עם דמעות בעיניים.
 


מהלך המשחק

המדורגת ראשונה בעולם פתחה בצורה נהדרת והשיגה שבירה כבר במשחקון הראשון. היא שמרה על ההגשה במשחקון השני, השלימה שבירה כפולה ועלתה ל-0:3 קליל. שביונטק המשיכה להיות דומיננטית, שמרה על ההגשה ולמרות שקוקו גוף הצליחה לצמק ל-4:1 אחרי משחקון שכלל לא מעט רוח לחימה. האמריקאית בת ה-18 אף כפתה שוויון 40:40 במשחקון החמישי אך הפולנייה שמרה על ההגשות שלה ועלתה ליתרון של 1:5 מבטיח לאחר 28 דקות בפריס. המדורגת ראשונה המשיכה לשלוט בנעשה על המשטח, ולאחר 34 דקות השיגה 1:6 וניצחה את הסט הראשון בקלות.
 


גוף עלתה בסערה אל המערכה השנייה ותוך שלוש דקות בלבד השיגה שבירה מרשימה ועלתה ליתרון 0:1. האמריקאית בת ה-18 המשיכה להרשים ובזכות הגשות חזקות ומדויקות עלתה ל-0:2 מפתיע. אלא ששביונטק סירבה להישבר והצליחה לצמק ל-2:1. דווקא גוף נתקעה לפתע, ביצעה טעויות לא מחויבות ושביונטק ניצלה זאת בשביל לשבור בחזרה ולקבוע שוויון 2:2 בסט השני. הפולנייה המשיכה להיראות נהדר, שמרה על הגשה שלה, השיגה שבירה כפולה ועלתה ל-2:4. האמריקאית הצעירה לא נראתה בעניינים, שביונק שמרה על ההגשה - אך גם גוף עשתה זאת וצימקה ל-5:3. שביונטק שמרה על ההגשה, ניצחה 3:6 והשלימה 0:2 במערכות.

נגישות