תומר גינת ערך אימון בכורה מחודש, כל המנויים נמכרוממשיכה בבניית הסגל: ג'רל מרטין מצטרף למכבי ת''אפורסם דו''ח האלימות: שירי שואה, התפרעות והומופוביהרכש חדש להפועל ב''ש: דייויד אפיאני חתם לשנתייםליגיונר חדש: אז'ובל חתם בפרת' גלורי האוסטרליתרשמית: גבריאל ז'סוס עבר ממנצ'סטר סיטי לארסנלגלוך: ''עדיין לא מעכלים, לא יודע מה יהיה איתי העונה''תומר גינת: ''האתגר גדול וקשה, אבל מאמינים בעצמנו''דג'וקוביץ' העפיל לרבע גמר ווימבלדון, יפגוש את זינרגודס: ''חש מרירות אחרי הסיבוב הזה, אבל אלה החיים''
מאמן הנבחרת אלון חזן (ההתאחדות לכדורגל)

חזן: ''אצילי? זומן כבר קודם, הוחלט ששמים הכל מאחור''

חמישי | | 13:20    מאת אדי חליאבין

מאמן הנבחרת התייחס לזימונו של מלך השערים ומלך הבישולים בליגת העל: ''יילחם על מקומו בהרכב''. על ויטור: ''עניין מנהלתי, מחכים שיקבל דרכון''. סולומון: ''הפרסומים לא נכונים, תוך שבועיים אדע על עתידי''

נבחרת ישראל תפתח בחודש הבא את קמפיין ליגת האומות עם המפגשים מול איסלנד (2 ו-13 ביוני) ואלבניה (10 ביוני). היום (חמישי) פורסם הסגל של הנבחרת הבוגרת לשלושת המפגשים ובצהריים התקיימה מסיבת העיתונאים עם המאמן אלון חזן ושחקן ההתקפה מנור סולומון, כאשר מכירת הכרטיסים למשחק מול איסלנד בסמי עופר בעוד שבוע בדיוק יצאה לדרך היום.

אלון חזן ומנור סולומון (ההתאחדות לכדורגל)
המאמן אלון חזן פתח ואמר: "מתרגש, אבל לצד ההתרגשות כבר התחלנו את העבודה. עברנו ארבעה אימונים עם שחקנים שסיימו מוקדם מהרגיל. זה מכניס לתלם, אבל ההתרגשות היא חלק טבעי. בכל פעם שאתה מצטרף לנבחרת, ולא משנה באיזה תפקיד, זה מרגש מחדש". על ההיעדרות של ערן זהבי וניר ביטון הפצועים: "יש גורמים שהם לא בשליטתנו כמו פציעות. אם זה תופס שחקנים מרכזיים, אין מה לעשות. אנחנו מאוד מעריכים אותם ומחכים שיחזרו, אבל יש שחקנים אחרים. אנחנו בתהליך בניית נבחרת, זו הזדמנות לתת לצעירים להוכיח שהם ראויים לסגל ולחולצת ההרכב".

על זימון הצעירים לסגל, אמר חזן: "כל מי שכאן לא מוזמן כדי לקשט, אלא כדי להוכיח שהוא ראוי לחולצת ההרכב, בלי הבדל של גיל או ניסיון. השקענו מחשבה בכל אחד, גם כדי לתת יציבות לשחקנים ותיקים וגם להוסיף דם חדש. שחקנים שבתקופה טובה וראויים לשחק נמצאים בסגל". על שון וייסמן שעדיין לא ברור אם יטול חלק במשחקים: "הוא כרגע חלק מהסגל. יש לו משחק עם ריאל ויאדוליד ביום ראשון, יכולה להיות סיטואציה שהם יבטיחו העפלה אוטומטית. בסופו של דבר גם יוסי בניון וגם אני מכירים את זה - יש רגעים בקריירה שלא יחזרו. שון הביע נכונות לעמוד לרשות הנבחרת, נתאם את הדברים בינינו לאחר המחזור בספרד ונקבל החלטה טובה. אנחנו עושים דברים לתקופה ממושכת, בלי לפגוע באחד הצדדים".

המאמן אלון חזן (ההתאחדות לכדורגל)
על בחירת הסגל, אמר המאמן: "אף פעם לא נצליח להיות מושלמים ולפגוע בול. אני ויוסי הרגשנו מספיק מרוצים עם הסגל, עומדים לרשותינו 25 שחקנים מצוינים, אבל זה לא מה שחשוב. כל עוד הנבחרת לא תהיה קבוצה אחת טובה שעובדת, שתגרום לקהל לרצות להתחבר אליה ולבוא לראות אותה, לא נעשה שום דבר". על עומר אצילי: "הוא נכלל כבר בסגל האחרון של רוטנשטיינר. ברגע שבקדנציה הקודמת הוא נכלל והוחלט שהדברים נשארים מאחור, אני לא מציף דברים. הדלת פתוחה לכל שחקן, אצילי כמו כל אחד מהשחקנים, יצטרך להיאבק על המקום בסגל ובהרכב".

על מיגל ויטור, שזומן לראשונה לסגל וממתין לקבלת הדרכון הישראלי כדי שיוכל ליטול חלק כבר במשחק הראשון, אמר חזן: "יש עניין מנהלתי ועושים הכל כדי לתת לו דרכון כמה שיותר מוקדם. אנשים חושבים שברגע שהוא קיבל אזרחות הוא יכול לשחק בנבחרת, זה לא ככה. הוא צריך דרכון כדי לשחק במשחקים בינלאומיים. אנחנו מחכים בסבלנות לראות מה קורה. סגנון המשחק? כל התהליך שאני עובר זה איך. אין מצב שאני מתהפך והופך את מה שאני עושה. אין לנו מטרה לסרס את היצירתיות שלהם. שחקנים צריכים להרגיש שהם חופשיים לשחק. רוצה שהשחקנים ירגישו שיש להם סיכוי לנצח כל משחק ושייהנו מהמשחק".

מנור סולומון היום (ההתאחדות לכדורגל)
שחקן ההתקפה מנור סולומון אמר: "לא שיחקתי הרבה זמן משחק רשמי, מאז הנבחרת במרץ. בתקופה הזו התאמנתי יותר טוב מאשר בכל החיים שלי, עבדתי על הדברים שרציתי ושיפרתי את מה שרציתי. באימונים האישיים עבדנו מאוד קשה והיו לי עוד שבועיים וחצי עם שחטאר בטורקיה. אני מרגיש מצוין באימונים בנבחרת, אבל משחק זה משהו שונה. העתיד שלי? אני עושה את ההפרדה, נכון שאני לא יודע מה יהיה העתיד שלי ואיפה אשחק בעונה הבאה, כנראה לא אשחק בשחטאר יותר ואחתום במקום אחר. אני לא יודע עדיין איפה, אבל אני יודע שזה עניין של זמן. בנבחרת אני בא לתת 100 אחוז, בא לעזור לה לנצח, יש לנו קמפיין חדש, מאמן חדש, צוות חדש, אנרגיות חדשות והמון שחקנים צעירים. צריכים שהקהל יבוא לדחוף אותנו כדי לפתוח את הקמפיין ברגל ימין"

על עסקת פולהאם, אמר סולומון: "רוב הפרסומים לא נכונים, בין אם זה היה נכון ובין אם נפל. בשבוע-שבועיים הקרובים אני אסגר על העתיד שלי. האם אני ממליץ לשחקנים צעירים לצאת אירופה? כולם בנבחרת, במיוחד הצעירים, רוצים לשחק באירופה וכמה שיותר מהר, אבל לא תמיד מגיעה ההצעה שאתה רוצה, לא תמיד המועדון משחרר אותך, לנו יותר קשה לצאת גם בגלל הצבא. כולם יודעים שככל שיהיו לנו יותר שחקנים באירופה ובליגות טובות אז הנבחרת תהיה יותר טובה. רואים מגמת שיפור, יותר שחקנים מגיעים לאירופה, יש דור חדש שרואים אותו בנבחרות הצעירות. אני מרגיש מצוין, הרבה יותר ממה שהרגשתי בשני המשחקים האחרונים. הייתי עוד בחוסר ודאות והראש שלי היה פחות בנבחרת, הראש שלי עכשיו מפוקס רק בנבחרת. לא יודע כמה אני יכול לשחק אבל אעשה מה שצריך".

נגישות