תומר גינת ערך אימון בכורה מחודש, כל המנויים נמכרוממשיכה בבניית הסגל: ג'רל מרטין מצטרף למכבי ת''אפורסם דו''ח האלימות: שירי שואה, התפרעות והומופוביהרכש חדש להפועל ב''ש: דייויד אפיאני חתם לשנתייםליגיונר חדש: אז'ובל חתם בפרת' גלורי האוסטרליתרשמית: גבריאל ז'סוס עבר ממנצ'סטר סיטי לארסנלגלוך: ''עדיין לא מעכלים, לא יודע מה יהיה איתי העונה''תומר גינת: ''האתגר גדול וקשה, אבל מאמינים בעצמנו''דג'וקוביץ' העפיל לרבע גמר ווימבלדון, יפגוש את זינרגודס: ''חש מרירות אחרי הסיבוב הזה, אבל אלה החיים''
בוגרות האקדמיה ליד קיר התהילה (אבי חי, מכון וינגייט)

15 ספורטאים הצטרפו לקיר התהילה היוקרתי בווינגייט

רביעי | | 14:39    מאת מערכת ישראל ספורט

ספורטאים ישראלים מענפי השחייה, כדורסל, ג'ודו ועוד שקבעו הישגים - כולל אנסטסיה גורבנקו ורז הרשקו - הצטרפו לקיר היוקרתי: ''הטבעת בקיר מצריכה מהספורטאים להיות מחויבים בכל נשמתם לאימונים''

"החלום של כל ספורטאי וספורטאית באקדמיה הוא לקבל טבעת על קיר התהילה, אך הקריטריונים מאתגרים בצורה יוצאת דופן והדבר כלל אינו פשוט", כך פתח גיל מעיין מנהל האקדמיה למצוינות במכון ווינגייט אתמול (שלישי) את הטקס בו הצטרפו לקיר התהילה 15 ספורטאים וספורטאיות בוגרי האקדמיה . כל הישג ספורטיבי הוטבע על טבעת הניצבת על אחד משני קירות התהילה – קיר ה הישגים שהם ביצעו בעודם תלמידי האקדמיה, וקיר של ההישגים שרשמו, כבוגריה. 

15 הספורטאים מגיעים מענפי השחייה, טריאתלון, כדורסל וג'ודו. מתוכם שלושה ספורטאים שקבעו הישגים, תוךו כדי שהם חניכים באקדמיה. בין הספורטאים שהישגים הוטבעו בקיר התהילה: הג'ודאיות יולי מישנר וכרם פרימו, שבזמן לימודיהן באקדמיה זכות באליפות אירופה 2021 בכסף ובזהב בהתאמה; הג'ודאית רז הרשקו שזכתה בארד קבוצתי בטוקיו , הכדורסלן נמרוד לוי (הפועל גליל עליון)  שזכה ביורוקאפ והאחים הטריאתלטים רן ושחר שגיב, חברי המשלחה הישראלית לטוקיו. נציין כי בחינת ההישגים ובחירת הספורטאים מתבצעת על פי קריטריונים  אחידים של הישגי הספורטאים בזירה הבינלאומית באליפויות ארופה, העולם והמשחקים האולימפיים.

בוגרי האקדמיה ליד קיר התהילה (אבי חי, מכון וינגייט)
"זכייה בטבעת על הקיר, מצריכה מהספורטאים להיות מחויבים בכל נימי נשמתם לאימונים סיזיפים, לעמידה בלחצים, לחוות הצלחות וכישלונות – אבל לקחת הכל בפרופורציה, לדעת לוותר על סיפוקים מיידיים ועל הנאות להן זוכים נערים אחרים, לעבוד קשה, להתמיד ולהיות נחושים. על כל אלו אנו מלאי הערכה ענקית לכם, הצעירות והצעירים, שלא מפסיקים לחלום וקמים בכל בוקר קפוא או לוהט כדי לצאת לאולם, למזרון, לבריכה או למסלול במטרה לכבוש עוד יעד בדרך למדליה. ותודה ענקית לצוות האקדמיה והמכון שמלווה אתכן 24*7 ברגישות מקצועיות ואהבה רבה", אמר שי אברהמי, מנכ"ל מכון וינגייט למצוינות בספורט.

בשם הספורטאים דיבר בוגר האקדמיה, הכדורסלן נמרוד לוי, שמשחק היום בפועל גליל עליון: "שלוש השנים שביליתי באקדמיה פה זכורות לי מאוד לטובה. החברים ואני מדברים על כמה שנהנינו פה, ועל כל מה שקיבלנו. הדבר העיקרי שזכור לי מווינגייט הוא הכלים שקיבלנו לחיים ויסודות החשיבה וההתנהגות שהתחנכנו עליהם, שכולנו – גם מי שכבר לא ספורטאי – משתמש בהם". 

הג'ודאית האולימפית רז הרשקו אמרה לאחר שקיבעה את הטבעת שלה יחד עם מנהל האקדמיה, גיל מעיין: "זה מאוד מרגש שאחרי כל השנים שלמדתי פה, לקבל את הכבוד להיות על שני הקירות, כחניכה וכבוגרת. זה כל כך כיף לראות את התהליך שעשיתי מהקיר האחד לקיר השני". 

נמרוד לוי ליד קיר התהילה (אבי חי, מכון וינגייט)
"השנה צירפנו לקיר התהילה ספורטאיות וספורטאים הישגיים משנת 2020 ו-2021, בהן לא ניתן היה לקיים את הטקס", אמרה איה ולטוך, אם הבית של האקדמיה. "הם מצטרפים לבוגרים אחרים שלנו, שהישגיהם על קיר התהילה ובהם השחיינים איתן אורבך, עדי ביכמן, יואב גת, מיקי חליקה, גל נבו, יעקב טומרקין, דוד גמבורג, תומר פרנקל, ודניס לוקטב, הג'ודאים יואל רוזבוזוב, ברוך שמאילוב, אליס שלזינגר ורז הרשקו, הטניסאים אנדי רם, יוני ארליך ושחר פאר ועוד". 
 
המצטרפים לקיר התהילה 
טריאתלון:
שחר שגיב – 2020 – טוקיו - חבר משלחת אולימפית
רן שגיב – 2020 – טוקיו - חבר משלחת אולימפית
 
שחייה:
אנסטסיה גורבנקו – 2021 - אליפות אירופה - זהב 200 מ.א.
2020 – טוקיו - גמר אולימפי 100 גב  (מקום 7)
גמר אולימפי שליחים 4*100 מעורב (מקום 8)
איתי גולדפדן – גמר אולימפי 4*100 מעורב (מקום 8)
אביב ברזילי – 2020 – טוקיו - חצי גמר אולימפי 200 גב
דניס לוקטוב – 2020 – טוקיו - שליחים 4*200 חופשי (מקום 10)
תומר פרנקל – 2020 – טוקיו - שליחים 4*200 חופשי (מקום 10)
מירון חירותי – 2020 – טוקיו - חבר משלחת אולימפית 
יעקב טומרקין – 2020 – טוקיו - חבר משלחת אולימפית
 
כדורסל:
נמרוד לוי  -2021 – יורוקאפ – זהב 
 
ג'ודו בנות:
כרם פרימו – 2021 – אליפות אירופה עד גיל 18 – זהב 
2021 – אליפות אירופה עד גיל 21 – זהב
2021 – אליפות עולם עד גיל 21 - כסף
רז הרשקו - 2020 – טוקיו –ארד קבוצתי
יולי מישנר – 2021 – אליפות אירופה עד 18 – כסף 
 
ג'ודו בנים:
ברוך שמאילוב - 2020 – טוקיו – מדליית ארד קבוצתי
מתן קוקלייב – 2021  - אליפות אירופה עד גיל 21 - ארד

נגישות