דיווח באנגליה: כדורגלן מהפרמייר ליג נעצר בחשד לאונסשוב בבירה: אור זהבי חתם רשמית לעונה בבית''ר י-םחוזר לארץ: סינטאיהו סלליך חתם לשנתיים בהפועל ת''אתומר גינת ערך אימון בכורה מחודש, כל המנויים נמכרוממשיכה בבניית הסגל: ג'רל מרטין מצטרף למכבי ת''אפורסם דו''ח האלימות: שירי שואה, התפרעות והומופוביהרכש חדש להפועל ב''ש: דייויד אפיאני חתם לשנתייםליגיונר חדש: אז'ובל חתם בפרת' גלורי האוסטרליתרשמית: גבריאל ז'סוס עבר ממנצ'סטר סיטי לארסנלגלוך: ''עדיין לא מעכלים, לא יודע מה יהיה איתי העונה''
הבעלים החדש, טוד בולי (האתר הרשמי)

ממשלת בריטניה אישרה את מכירת צ'לסי לטוד בולי

רביעי | | 09:17    מאת מערכת ישראל ספורט

עידן חדש בבלוז: אחרי שהפרמייר ליג אישרה אמש את מכירת המועדון לבעלים האמריקאי החדש, גם ממשלת בריטניה נתנה את האישור והעידן שאחרי רומן אברמוביץ' יוצא לדרך. פרטי ההסכם המלאים בפנים

עידן חדש בצ'לסי: לאחר שהנהלת הפרמייר ליג אישרה את העסקה שנסגרה עם טוד בולי על קניית הקבוצה, הושג הבוקר (רביעי) רשמית גם האישור הנדרש מהממשלה הבריטית. בולי עומד בראש קבוצת אנשי עסקים שהייתה פייבוריטית מלכתחילה לרכוש את המועדון מידיו של רומן אברמוביץ', כאשר הסכם ראשוני בין הצדדים נחתם כבר לפני שבועיים.
 


נזכיר כי לפי ההסכם, בולי צפוי לשלם 2.5 מיליארד ליש"ט עבור רכישת הבלוז, ובנוסף התחייב להשקיע 1.75 מיליארד נוספים בתחזוקת המועדון כחלק מהסכום הכולל שעומד כאמור על 4.25 מיליארד דולר. באשר לאברמוביץ', בממלכה טוענים כי האוליגרך הרוסי הבטיח לממשלת אנגליה שהעסקה לא תניב לו הכנסה כספית, מה שלא היה פשוט בשל מבנה הבעלות המסובך בצ'לסי. בולי הוא מיליארדר אמריקאי הנחשב לאיש ה-629 בעושרו בעולם לפי "פורבס" ושווה כ-4.5 מיליארד דולר.

איש העסקים בן ה-48 הקים מספר חברות פיננסים גדולות מהן עשה את הונו. בולי יהיה "הפנים" של קבוצת הבעלים ויחזיק באחוזים מהבעלות, אך הנתח הגדול ביותר של אחוזי השליטה במועדון צפוי להיות בידי בית ההשקעות האמריקאי "קלירלייק קפיטל", כך לפי דיווחים בבריטניה שחלק אף טענו שבית ההשקעות יחזיק ב-60% מהבעלות. מעבר לבית ההשקעות ולבולי, קבוצת הרוכשים כוללת גם את המיליארדר השווייצרי הנסיורג ויס, את מארק וולטר ואת היזם הבריטי ג'ונתן גולדשטיין.

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות