מכבי נתניה המריאה למחנה האימון השנתי בהונגריהגם הוא שם: רפאל נדאל העפיל לרבע הגמר בווימבלדוןדיווח באנגליה: כדורגלן מהפרמייר ליג נעצר בחשד לאונסשוב בבירה: אור זהבי חתם רשמית לעונה בבית''ר י-םחוזר לארץ: סינטאיהו סלליך חתם לשנתיים בהפועל ת''אתומר גינת ערך אימון בכורה מחודש, כל המנויים נמכרוממשיכה בבניית הסגל: ג'רל מרטין מצטרף למכבי ת''אפורסם דו''ח האלימות: שירי שואה, התפרעות והומופוביהרכש חדש להפועל ב''ש: דייויד אפיאני חתם לשנתייםליגיונר חדש: אז'ובל חתם בפרת' גלורי האוסטרלית
בעלי הפועל חיפה, יואב כץ (רמי כהן שמאלי)

יואב כץ נגד חגיגות אליפות של מכבי חיפה בבתי ספר

שני | | 09:07    מאת אדי חליאבין

בעלי הפועל חיפה פנה למנהל מחוז חיפה במשרד החינוך: ''תלמידים התבקשו להגיע לבושים בירוק, זו פגיעה ברגשותיהם של תלמידים אוהדי קבוצות אחרות''. מכבי חיפה: ''אי אפשר לעצור את השמחה של הילדים''

למעלה משבוע חוגגים אוהדי מכבי חיפה את הזכייה באליפות השנייה ברציפות וה-14 בתולדות המועדון, אך נראה שהדבר לא ממש מתקבל בעין יפה על ידי אנשי הפועל חיפה. המועדון האדום מהכרמל הודיע היום (שני) שהבעלים יואב כץ פנה לד"ר סער הראל, מנהל מחוז חיפה במשרד החינוך, כדי למנוע את קיום חגיגות האליפות שמתוכננות בבתי ספר במחוז מכיוון שלטענת כץ מדובר בהדרת תלמידים אוהדי הפועל חיפה ופגיעה ברגשותיהם. 

במכתב שהעתק ממנו הועבר לראש העיר חיפה, ד"ר עינת קליש רותם, כתב כץ: "ברצוני להביא לידיעתך את העובדה שישנם בתי ספר במחוז חיפה שבניהולך, אשר מארגנים 'חגיגות אליפות' בית ספריות בגין זכייתה של מכבי חיפה באליפות. מהמידע שהגיע אלינו הדבר נעשה בעידוד ובארגון מנהלי/ות בית ספר. לפי מידע זה תלמידים התבקשו/מתבקשים להגיע לבית הספר לבושים בירוק ומתוכננות פעילויות 'בית ספריות' בנושא".

הזכייה של מכבי חיפה באליפות (אליאב אוזן)
כץ המשיך: "התנהלות זו מהווה פגיעה ברגשותיהם של תלמידים אשר אינם אוהדים של מכבי חיפה ובפרט של אוהדי הפועל חיפה, אשר רבים מהם לומדים באותם בתי ספר. מעבר לכך הדבר מהווה הדרה של אותם תלמידים בשל אהדתם לקבוצה ומכאן לפגיעה חברתית קשה. אבקשך לטפל בנושא באופן דחוף ולמנוע קיום חגיגות מסוג זה". בהפועל חיפה הוסיפו: "יצויין כי הגיעו למועדון תלונות על כך מהורים לתלמידים אוהדי הקבוצה. כמו כן מדובר בבתי ספר ברשויות הסמוכות לחיפה דוגמת קריית טבעון".

ממכבי חיפה נמסר: "את השמחה והגאווה הגדולה של עשרות אלפי ילדים ברחבי המדינה, אי אפשר לעצור".

מאוחר יותר כתב שחקן העבר של שתי הקבוצות, ג'ובאני רוסו: "יואב כץ היקר, תגיד משעמם לך בארה״ב? אני מציע לך שאת האנרגיות שלך תשמור לבניית הקבוצה ועזרה לניר קלינגר. כאשר לקחתי אליפות עם הפועל חיפה, אף אחד ממכבי חיפה לא יצא נגד האליפות, להיפך. אני מבטיח לך, כאשר תזכו באליפות לא נבקש מבתי הספר לא לציין זאת או לא לחגוג. אני אהיה הראשון לברך אותך. את השמחה הגדולה של עשרות אלפי ילדים בישראל אי אפשר לעצור, יואב. שמור על הבריאות שלך. ג'ובאני".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות