חיים: ''דוד פגע לגוליית ברקה, אנחנו פגענו לצרפת בלב''היינו כחולמים: נבחרת הנוער בגמר היורו, 1:2 על צרפתמכבי חיפה גברה 1:2 על מכבי נתניה במשחק אימוןמאות אוהדים מחו נגד משה חוגג באימון בית''ר ירושליםאסף נמני: ''חובת ההוכחה היא עליי, אני לא מפחד מלחץ''השוער מחמוד קנדיל חתם לעונה נוספת בבני סכניןאולטראס הפועל הודיעו רשמית: חרם המינויים הסתייםהפועל ב"ש פתחה את מכירת המנויים לעונת 2022/23הבעלים גולדהאר הגיע למחנה האימונים של מכבי ת''אראשי איגוד ההתעמלות ערכו קבלת פנים חגיגית לנבחרת
יו''ר בני סכנין, מוחמד אבו יונס (ישי נאמן)

העונש של סכנין: הפסד טכני והפחתת 2 נק' על תנאי

ראשון | | 11:40    מאת מערכת ישראל ספורט

בעקבות ביטול המשחק מול מכבי חיפה, המועדון נקנס גם ב-100 אלף ש''ח: ''דרך שלא תואמת התנהלות של קבוצה בליגה מקצוענית. זו אזהרה לנאשמת לסור מהדרך החובבנית בה התנהלו הדברים''. סכנין תערער

פחות משבוע לאחר המחדל האבטחתי שהוביל לביטול המשחק מול מכבי חיפה באצטדיון המושבה, ההתאחדות לכדורגל הודיעה היום (ראשון) על הקבוצה שספגה הקבוצה. סכנין ספגה כצפוי הפסד טכני ותוצאת המשחק נקבעה על 3:0 לזכות הירוקים, כאשר בנוסף הקבוצה נקנסה ב-100 אלף ש"ח ויכולה להיות מעודדת מכך שלא נענשה בהפחתת נקודות בפועל, אלא רק בעונש על תנאי של הפחתת שתי נקודות עד סיום עונת 2022/23.

למרות העונש הקל, בני סכנין הודיעה שתערער: "החלטת בית הדין לא נתנה ביטוי לקשיים האוביקטיביים  שעמדו בפני בני סכנין להשיג מאבטחים למשחק וזאת למרות כל ניסיונות הגורמים שמסביב לעזור בכך. היא גם טעתה שלא נתנה ביטוי לחלוקת האחריות גם על גורמים שמסביב לניהול הנושא כמו מנהלת הליגה למשל. המסע התקשורתי של המנהלת כנגד בני סכנין השפיע על ההחלטה ועל העונש שהוטל במסגרתה. מצערת מאוד התנהלותו של יו”ר מנהלת הליגה בניהול משברים. התנהלותו ותגובתו המיידית המתגוננת והמאשימה נחשפה במובהק בעת קבלתו את החלטת המשטרה על סגירת אצטדיון המושבה".

הדיין נועם ליובין כתב בהחלטתו: "כתב האישום אותו הגיש תובע ההתאחדות פתח במילים: "כזה דבר טרם קרה בהיסטוריה של הכדורגל המקצועני במדינת ישראל" ואכן כזה טרם קרה. כלו המילים לתאר את אשר אירע. במצבו הנוכחי של הכדורגל הישראלי, בשנה רווית אלימות שלא נראתה כמוה ביציעים ומחוצה להם, הרי שאין באירוע זה יותר התנהלות מבישה וחובבנית לכל דבר ועניין של המועדון וקברניטיו. התנהלות זו כללה כאמור בנוסף לנאמר לעיל, גם מעשה של פתיחת שערים 5-4 למכירת כרטיסים למרות האיסור לעשות כן דבר שהביא להגדלת הפער בכח אדם של מאבטחים, ואף הבאת עשרות אנשים לבושים כמאבטחים/סדרנים אשר בבדיקה מהירה התברר כי כלל אין להם כל הכשרה ו/או תעודה לשמש כחלק ממערך האבטחה".

שחקני בני סכנין (מוטי קדוש)
עוד כתב הדיין: "ניתן לקבוע כי דרכה של הנאשמת אינה תואמת בלשון המעטה התנהלות של קבוצה בליגה מקצוענית, בספק אם אפילו בליגה חובבנית או במסגרת תחרותית רשמית כלשהי, ורצף האירועים המפורט הביא עימו נזק תדמיתי אשר קשה להעריכו (זאת מבלי להיכנס לנזק הכלכלי שנגרם בשל ביטולו של המשחק) ואך בנס לא הביא לפגיעות בנפש, עקב התגודדותם של אלפים מחוץ לשערי האצטדיון והצורך בפיזורם. אדגיש כי אין זו הפעם הראשונה בה מתנהל המועדון בצורה מעין זו בעונה הנוכחית ואף לא בפעם הראשונה בה עומד משחק של הנאשמת בפני ביטול (בין היתר, ראה משחקה של הנאשמת כנגד הפועל באר שבע אשר החל באיחור של שעה וחצי עקב עבירות בנייה שונות, אי הזמנת המגרש למשחקה של הנאשמת כנגד הפועל ירושלים) ובכל פעם נעזרה הנאשמת בגורמים השונים אשר הלכו לקראתה ואיפשרו לבסוף קיומם של אותם המשחקים ובגישה סלחנית מצד כל המעורבים, ויכול כי כאן טמונה הטעות- ההליכה לקראת הנאשמת פעם אחר פעם, הסלחנות בה נהגו בנאשמת, 7 יכול והולידה את התנהלותה הנ"ל במסגרת תחושת ה"יהיה בסדר" בה לקתה הנאשמת כתוצאה ממקרי העבר, ולמעשה הביאה לתוצאה האמורה".

הדיין הוסיף: "אין לי כל ספק כי המחשבה של הנאשמת כי גם הפעם 'יהיה בסדר' אולם התוצאה המעשית ההפוכה שהתקבלה לבסוף (גם זאת לאחר שכל המעורבים הלכו צעדים ניכרים לקראתה ולעזרתה של הנאשמת) הולידה את גישת הנאשמת במהלך הדיון ומחוצה לו, לפיה מעבר ללקיחת אחריות מינורית- אם בכלל- תקפה את כל הגורמים הסובבים אשר ניסו לסייע בידה לקיים את המשחק עד הדקה האחרונה- משטרה, מינהלת, התאחדות וכו', ועל כן יש לגנות גישה זו מכל וכל ולשלול אותה כמתואר לעיל. הוסף על כך את טענותיה של הנאשמת במהלך הדיון אשר הצטמצמו בעיקרן לטענת 'מה יכולנו לעשות', אשר אך מחזקות את הטענה כי מדובר בהתנהלות חובבנית, ובלתי ראויה שהביאה לתוצאה קשה אשר בסופה לא קוים משחק בליגת העל אשר אמור היה להיות משחק חגיגי לו היו אמורות להיות שותפות הקבוצות ואוהדיהן".

שחקני ואוהדי בני סכנין (ישי נאמן)
הדיין ליובין סיכם: "אדגיש כי יש בעונשים אלו על מנת לשקף את מורת הרוח, בלשון המעטה, מהתנהלותה החובבנית של הנאשמת ומתוצאות התנהלות זו. למזלה של הנאשמת הרי שזוהי הרשעתה הראשונה העונה בעבירה מסוג זה, אחרת היה עונשה כבד הרבה יותר. בשולי הדברים אדגיש כי יהיו תוצאות דיון זה כתמרור אזהרה לנאשמת לסור מן הדרך החובבנית בה התנהלו הדברים, ומגישת 'יהיה בסדר' בה לקתה, וקריאת כיוון למען תחזור לדרך התנהלות של קבוצה מקצוענית בליגה מקצוענית".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות