תומר גינת ערך אימון בכורה מחודש, כל המנויים נמכרוממשיכה בבניית הסגל: ג'רל מרטין מצטרף למכבי ת''אפורסם דו''ח האלימות: שירי שואה, התפרעות והומופוביהרכש חדש להפועל ב''ש: דייויד אפיאני חתם לשנתייםליגיונר חדש: אז'ובל חתם בפרת' גלורי האוסטרליתרשמית: גבריאל ז'סוס עבר ממנצ'סטר סיטי לארסנלגלוך: ''עדיין לא מעכלים, לא יודע מה יהיה איתי העונה''תומר גינת: ''האתגר גדול וקשה, אבל מאמינים בעצמנו''דג'וקוביץ' העפיל לרבע גמר ווימבלדון, יפגוש את זינרגודס: ''חש מרירות אחרי הסיבוב הזה, אבל אלה החיים''
יו''ר בני סכנין, מוחמד אבו יונס (דוברות המועדון)

סכנין: ''כלפון בלילה חלם רק איך להעניש ולקנוס אותנו''

רביעי | | 10:52    מאת מערכת ישראל ספורט

מתקפה חריפה של בני סכנין בעקבות אירועי המושבה. אבו יונס: ''מהיום בני סכנין לא חלק מהמנהלת, ננסה למצוא עוד קבוצות שיילכו איתנו בעניין הזה. המנהלת רוקדת לפי החליל של התקשורת''. כיאל: ''מתנצלים''

בני סכנין קיימה הבוקר (רביעי) מסיבת עיתונאים סוערת בעקבות פארסת ביטול המשחק מול מכבי חיפה שהיה אמור להתקיים שלשום באצטדיון המושבה. המועדון נמצא תחת מתקפה ביומיים האחרונים והוטלו עליו עונשים כבדים, כולל קנס של 250 אלף ש"ח ממנהלת הליגה ונעצרו כל העברות הכספים לקופת הקבוצה. מאוחר יותר, ב-16:30 תעמוד סכנין לדין בבית הדין של ההתאחדות לכדורגל בגין אי קיום חובות קבוצה ביתית בנסיבות מחמירות. מסיבת העיתונאים התקיימה בנוכחות יו"ר המועדון מוחמד אבו יונס, מנכ"ל המועדון חאלד קאסום ("דוכי") והיועץ המשפטי וואהיב חטיב.
 


היו"ר מוחמד אבו יונס אמר: "בתחילת דבריי אני רוצה להתנצל בפני כל אוהדי הכדורגל בישראל, שקרה מה שקרה, שהמשחק לא התקיים. זאת לא המטרה שלנו, אנחנו עוסקים בכדורגל, זה בידור. אנחנו לא הצלחנו במשחק האחרון להביא את זה לאוהדים. זה מאוד סקסי שכל פרשן וכל מנחה תכנית יפתח בעליהום על בני סכנין. מביאים חצאי אמת וחצאי דברים, כל אחד מפרשן ונותנים עצות לדיינים. יש כאלה שלא רוצים את בני סכנין בליגה. אנחנו קבוצה שנמצאת יותר מ-20 שנה בליגת העל, אנחנו מייצגים מגזר שלם של מיליוני אנשים. היו בעבר תקלות פה ושם, התנאים שאנחנו עובדים איתם זה לא התנאים של מכבי חיפה ומכבי תל אביב. זה מעיק עלינו, המשחק הזה היה צריך להיות משחק בית, אבל בגלל הקשיים שהערימה המשטרה, אנחנו העדפנו להעביר אותו למושבה. היינו בכל המגעים והיינו שקופים עם הגורמים הרלוונטים עד יום לפני המשחק".

אבו יונס הוסיף: "המנהלת יכולה הייתה לעזור לנו בכל מיני דברים על מנת למצוא פתרונות, אבל כל מה שהם יודעים זה לשבת בבוקר, להכין את האספרסו ולאיים. לא בשביל זה צריך מנהלת. אנחנו נדדנו מדוחא שזה המבצר שלנו. דוחא מכיל 7500 מקומות, 2000 מקומות סגורים מאז המשחק נגד בית"ר, אז מה נשאר לנו? נדדנו למושבה לא מתוך רצון, זה מה שנשאר לנו. רצינו לתת הזדמנות גם לקהל שלהם לחגוג וגם לקהל שלנו להגיע, ובחרנו אצטדיון שהוא יחסית קרוב לשתי הקבוצות. אבל מפה כל הזמן המנהלת מאיימת, המנהלת רוקדת לפי החליל של התקשורת. אנחנו נותנים מהזמן שלנו, נותנים הכל למען הקהילה והאוהדים. ספורט זה לתת לאוהדים להנות. אנחנו רוצים שהתוצאות ייקבעו על כר הדשא ולא על ידי החלטות המשטרה. החלטות המשטרה קבעו מיקומים בטבלה. האצטדיון שלנו נסגר ל-50 יום, איפה זה קורה? עד היום יש יציע שלהם שהוא סגור. אנחנו לא טיפשים, אנחנו יודעים לקרוא בין השורות".

היו"ר הוסיף: "לדעתי המשטרה בכלל לא רצתה לקיים את המשחק הזה. לא יכול להיות שבמגרש שיש בו 12,000 מקומות כמות כזאת של שוטרים. הייתה בעיה מבחינת כח אדם במשטרה, הייתה בעיית מאבטחים והם לא רצו לקיים את המשחק. לא הייתה שום רגישות במשחק הזה. מכבי חיפה כבר זכתה באליפות, אנחנו לא מתחרים איתם על שום דבר. אני לא מבין למה המשטרה קבעה שיש דרגות רגישות קבועה. אנחנו נשארנו עם סיכוי גדול עדיין להגיע למקום הרביעי, אבל לצערי מי שקבע את המיקום זאת המשטרה. אנחנו מהיום לא חלק מהמנהלת ואנחנו ננסה לשכנע עוד קבוצות. היה לנו נזק כספי, אבל לא בזה אני מתעסק עכשיו. התוצאה נקבעה על ידי המשטרה ולא על כר הדשא, ויש שחקנים שרוצים שזה ייקבע בצורה ספורטיבית בגלל שהיו חסרים מאבטחים".

יו''ר סכנין, מוחמד אבו יונס (ישי נאמן)
המנכ"ל חאלד "דוכי" קאסום אמר, תוך כדי שהוא מציג מסמכים שונים: "אנחנו מתנצלים בפני כל מי שניזוק מהאירוע הזה. אנחנו בסיטאציה מלאת רגשות מאז יום שבת. ניהלנו את האירוע בצורה מאוד אחראית, כפי שניהלנו בעבר. זה לא האירוע הראשון שאנחנו מנהלים, גם לא משחק הרדיוס הראשון. בנתניה אירחנו משחק עם 14 אלף צופים והכל היה פיקס. זה לא שונה, זה היה אמור להיות משחק כדורגל סטנדרטי. אף אחד בחלומות הכי שחורים לא תיאר לעצמו סיטואציה כזו. כאשר באצטדיון אומרים שהם רוצים חברת אבטחה שהם עובדים איתה, אני אומר 'בסדר'. קיבלתי תשובה שהחברה במושבה היא חברת 'מעיין' ואישרתי למרות שאני לא מכיר את החברה ואת אנשיה. הכול היה בסדר, אבל ביום ראשון, יום לפני המשחק, קיבלנו טלפון שחברת 'מעיין' לא יכולה להעמיד את כמות הסדרנים הזו והסאגה התחילה".

דוכי הוסיף: "נדרשנו לאלתר חברות אבטחה וסדרנים. היו הצעות לחברות אבטחה אחרות, מה לא חיפשנו? חברות של הפועל תל אביב, חברות מבאר שבע, ירושלים... אבל היה מחסור אדיר במאבטחים בכל הארץ כי המון נשלחו להר מירון. המחסור גרם לאי ודאות לגבי המשחק כבר יום לפני כן. כולם ידעו, המנהלת, המשטרה, התקשורת. נתקלנו רק במשפט אחד מכיוון המנהלת: המשחק חייב להתקיים ביום והשעה שנקבעו. סגרנו עם ארבע חברות אבטחה, 165 מאבטחים. ההסכמים הועברו למנהל האירוע בשעות הצהריים ביום המשחק. עשינו באותו יום שתי הערכות מצב עם המשטרה ועם מנהל האירוע, הצגנו את כל הנתונים, העברתי את ההסכמים עם חברות האבטחה ואישרו את קיום המשחק. הייתה חברה אחת שסגרנו איתה בלילה. בבוקר הבעלים של חברת האבטחה נעלם. בסוף תפסתי אותו בטלפון והוא אמר שהוא טס לחו"ל ולא יכול לספק את המאבטחים שסיכמנו לגביהם. המשטרה קיבלה החלטה בקלות יתר שלא לקיים את המשחק".

המנכ"ל תקף את מנהלת הליגות: "יש לי הרבה מה להגיד על המנהלת. ניסינו לדבר עם אנשיה, אבו יונס ניסה לדבר עם היו"ר כלפון ולא קיבל מענה. לתדהמתי בבוקר קיבלנו שורה של מכתבים ממנו. כנראה כלפון חלם כל הלילה איך לקנוס אותנו, איך לתבוע, איך לעכב תשלומים, פתח את כל התיקים 10 שנים אחורה. כאילו אנחנו היחידים שיש להם תקלות. קל להעניש את סכנין, קל לו להראות שהוא החזק אולי כי אנחנו ה'חלשים', אבל אנחנו לא נתמסכן. הייתה פנייה למכבי חיפה לקיום משחק חוזר. הנזק שנגרם לקבוצה, אין לנו אפילו אומדן לנזק הזה, אבל הוא מסתכם במיליונים. אנחנו מקבלים תביעות, היו התחיבויות. מישהו יצטרך לשאת באחריות הזאת. אם יתברר שאני אשם אז אני אקח את האחריות. לא קל למצוא בעלים ואנשים שמחזיקים קבוצות בליגת העל. חשוב שהקבוצות בליגת העל יתנהלו נכון, עם מנהלים ראויים, והם צריכים לחשוב טוב מאוד מה נעשה עם סכנין. אני חושב שנעשה עוול גדול בשנים האחרונות ובמיוחד במשחק הזה. אנחנו מציעים משחק חוזר, כאשר כל ההכנסות יהיו תרומה לחולי סרטן".

התנצל. בירם כיאל (ישי נאמן)
במסיבת העיתונאים נכחו גם מספר שחקנים, כולל השוער מחמוד קנדיל והקשרים איהאב גנאים ומרואן קבהא. הקפטן בירם כיאל אמר: "עברנו ביומיים האחרונים משהו שלא קשור לכדורגל. עברנו דברים קשים וההרגשה לא הכי טובה כי אנחנו רוצים לשחק ולנצח למען המועדון והקהל. אני נמצא פה כמעט שנתיים ואסיר תודה להנהלה על מה שהיא עושה בשבילנו. הם עושים הכל למען החברה העברית והמועדון. צריך לדעת לחבר את האנשים כי אין בכדורגל הרבה אנשים שבאים מהלב. המועדון יקר לאבו יונס ודוכי וכל ההנהלה כמו משפחה. ההצלחה להיות בפלייאוף העליון היא קודם כל בזכות האנשים האלה שלא מקבלים כלים מבחוץ".

כיאל הוסיף: הם אנשים חזקים שהעמידו קבוצה עם התקציב הכי גדול שהיה בסכנין והמטרה הייתה להחזיר את האהבה של הקהל אחרי הקורונה. אנחנו דוגלים בערכים ספורטיביים אבל אני חייב להגיד שיש הרבה קושי. אנחנו לא יכולים להיות חודשיים מחוץ לאצטדיון שנחשב ביתנו. רוצים להרגיש את הקהל והאווירה. לא שיחקנו שם חודשיים בגלל שהאצטדיון לא אושר. היו צריכים להתערב המון אנשים. האוהדים במשך תקופה ארוכה לא יכלו להכניס תופים ואביזרי עידוד. מרגישים שצריך לקבל חיבור. אנחנו לא מסכנים אלא אנשים חזקים אבל המטרה היא להסתכל למציאות בעיניים. הייתה פאשלה משחק אחרון אבל צריך לכבד את האנשים שיושבים פה".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות