בזכות הילדים: דורטמונד חזרה מפיגור ל-1:3 בפרייבורגלראשונה מאז 2005: מסי לא במועמדים ל''כדור הזהב''חבל: נבחרת השליחים מיקס של ישראל נפסלה בגמרשריפה פרצה בחדר החשמל באצטדיון טדי, אין נפגעיםמכבי נתניה הודיעה על מעבר קארצב לדינמו מוסקבהללא אבדיה: נבחרת ישראל ניצחה 96:104 את גאורגיהנבחרת הנוער בכדוריד העפילה לגמר אליפות אירופהזאק הנקינס נחת בישראל: ''באתי בכדי לזכות בתארים''אליפות אירופה: נבחרת הקדטים דרסה 55:81 את הולנדפורסמה רשימת המועמדים לפרס שחקן השנה של אופ''א
סילבן אדמס באוניברסיטת ת''א (חן גלילי)

מרכז הספורט באוניברסיטת תל אביב ייקרא ע''ש אדמס

חמישי | | 09:36    מאת מערכת ישראל ספורט

המרכז החדש יכלול גם בריכה אולימפית שתאפשר לספורטאים להתאמן בתנאים הטובים ביותר. אדמס: ''לקחתי על עצמי להשקיע בתשתיות הספורט בישראל. המרכז יאפשר טיפוח של ספורטאים ברמה עולמית''

בטקס חגיגי שהתקיים אתמול (רביעי) התכבדה אוניברסיטת תל אביב לקרוא למרכז הספורט ע"ש סילבן אדמס. בכך למעשה הורחב קומפלקס סילבן אדמס לספורט הפועל באוניברסיטה ויכלול מעתה את "מרכז הספורט" ואת "המכון למצוינות בספורט". במסגרת התמיכה של מר סילבן אדמס ב"מרכז ספורט", המרכז יורחב וישודרג, ויכלול מכשור ומתקנים מהמתקדמים ביותר לשיפור הישגיהם של הספורטאים הישראליים ולרווחת הקהילה.

בנוסף, תבנה בריכה אולימפית חדשה בהתאם לסטנדרטיים הבינלאומיים המובילים. הבריכה המקורה תשמש את הספורטאים האולימפיים במגוון רחב של ענפי שחייה והיא תאפשר להם להתאמן בתנאים הטובים ביותר, במטרה להגיע להישגים בתחרויות הבינלאומיות. כמו כן, הבריכה האולימפית תשמש גם לצרכי הקהילה וזאת במטרה לקדם את בריאות הציבור ולעודד את הספורט בקהילה. "המכון למצוינות בספורט" הושק לפני מספר שנים ובמסגרתו הוקמה מעבדת מחקר שעוסקת במחקרים בתחום בריאות הציבור, פיזיולוגיה, תזונה ומדעי האימון.

במסגרת האירוע הוענקו גם מלגות לימודים לספורטאים האולימפיים, השחיינית אנדי מרוז (סטודנטית לרפואה בתוכנית ניו יורק), והשחיין שחר ריסמן (סטודנט לתואר שני בתוכנית רקאנטי בפקולטה למנהל). המלגות נועדו להכשיר את הספורטאים לקריירה חדשה מיד עם פרישתם מהחיים הספורטיביים. המלגות הוענקו ע"י מנהל מכון סילבן אדמס לספורט, פרופ' חגי פיק וספורטאית העבר לימור מזרחי שמנהלת את פרויקט "היום שאחרי" בוועד האולימפי.
 


פרופ' אריאל פורת, נשיא אוניברסיטת תל אביב, אמר: “סילבן אדמס ביסס היום את מעמדו כ"מר ספורט" של ישראל. המרכז שנחנך היום על שמו של סילבן ישמש לקידום המצוינות בספורט ולמחקר בתחום. הנהנים ממנו הם רבים: ספורטאים ישראלים מצד אחד, אך גם כל קהילת האוניברסיטה ורבים מתושבי תל אביב והסביבה. סילבן הוא אחד הפילנטרופים הנדיבים ביותר בארץ, שתרם למטרות רבות ומגוונות כאן. הוא ציוני במלוא מובן המילה, וממשיך את דרכם של הוריו המנוחים, מרסל ואנני אדמס, שגם היו ציונים ונדבנים ידועי שם”. 

סילבן אדמס אמר: "לקחתי על עצמי להשקיע בתשתיות הספורט בישראל. מרכז הספורט על שם סילבן אדמס באוניברסיטת תל אביב הוא ספינת הדגל במשימה זו, והוא יאפשר טיפוח של ספורטאים ברמה עולמית אשר יביאו לכאן מדליות מהזירה הבינלאומית. הקומפלקס המורחב מציע מתקנים ברמה הגבוהה ביותר גם ל'ספורטאים לשעות הפנאי', ול'לוחמים של סופי שבוע'. הישראלים הם ווינרים. אנחנו זקוקים רק למתקנים ראויים ולאימון נכון. השילוב של מרכז הספורט והמכון למצוינות בספורט על שם סילבן אדמס באוניברסיטת תל אביב יספק את התמיכה החיונית הזאת".

נגישות