טאלב טוואטחה עזב את מכבי חיפה וחתם בבני סכניןהזר הראשון: עבדול-מאליק אבו חתם בהפועל גליל עליוןציון צמח חתם בראשל''צ, אלעד שחף עובר לליגה הרומניתההפתעה של הפועל ב''ש: תומר חמד סיכם לשנתייםמכבי חיפה תשלם לגנגאן בונוס עבור הצלחה באירופהנבחרת הנוער תנחת הערב, גלוך ''מבוקש בדורטמונד''5 נקודות לצ'אצ'אשווילי בהפסד גולדן סטייט בליגת הקיץדיווח: ''פולהאם מנסה לקבל את מנור סולומון בחינם''הזר הראשון: ליוואי רנדולף חתם רשמית בהפועל י-םיש עוד הרבה עבודה: מכבי ת''א הפסידה 2:1 לווסטרלו
אוהדי מכבי ת''א בבלומפילד (ישי נאמן)

העונש של סגירת יציעי 10-11 הומר לשלושה משחקים

רביעי | | 16:01    מאת מערכת ישראל ספורט

בית הדין העליון של ההתאחדות קיבל חלקית את הערעור של מכבי ת''א והסכים להפחתה מחמישה משחקים, בנוסף הצהובים ירצו חלק מהעונש במסגרת גביע הטוטו בעונה הבאה - ולא רק בליגה כפי שנקבע קודם

אחרי שמכבי תל אביב נענשה בסגירת יציעים 10-11 לחמישה משחקים בעקבות התפרעות אוהדיה, היום (רביעי) התקבל חלקית הערעור שהגיש המועדון לבית הדין העליון. אחרי שבשבת כבר אירחה מכבי תל אביב משחק רדיוס נגד מכבי נתניה באצטדיון סמי עופר בחיפה, הוחלט להמיר את העונש של סגירת יציעים 10-11 מחמישה משחקים לשלושה משחקים, כאשר נקבע כי בניגוד להחלטה המקורית - העונש יחול גם על גביע הטוטו ולא רק על הליגה. המשמעות היא משחק הבית היה אותו תקיים ללא יציעי העידוד יהיה מול הפועל באר שבע במחזור הקרוב.

בהחלטה נכתב בין היתר: "החלטנו לקבל את הערעור באופן חלקי ולהורות שמתוך חמשת המשחקים יערכו שלושת המשחקים הקרובים בלבד של הקבוצה, בין משחקי ליגה ובין משחקי גביע מכל סוג, בהם יסגרו יציעים 10 ו-11 בפועל, הן בעונה זו והן בעונה הבאה. שני המשחקים הנוספים עליהם הורה בית הדין לסגור את היציעים יהיו על תנאי, שהמערערת לא תעבור אחת העבירות בהן הורשעה בתיק זה, במהלך העונה הבאה 2022/23. יתר מרכיבי העונש יוותרו על כנם. סבורים אנו שהעונש שהוטל על מכבי תל אביב בעניין סגירת יציעי 10 ו-11 למשך חמישה משחקים נוטה לחומרה".

עוד נכתב: "אכן, אנו עדים לאחרונה לריבוי מעשי אלימות והתנהגות פרועה מצד אוהדים במגרשי הכדורגל ומחוצה לו, ועקב כך גם קיימת מגמה ברורה של החמרת הענישה על ידי בתי הדין, על מנת לשרש, או למצער, להפחית תופעות קשות ובזויות אלו. עם זאת, אנו סבורים כי מגמה זו של החמרת הענישה חייבת להיעשות באופן הדרגתי. סגירת היציעים לחמישה משחקי ליגה בפועל נראית לנו, עם כל הכבוד, קפיצת מדרגה גבוהה מדי"

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות