יוגב אלקלעי זכה בארד באליפות אירופה לנוער בשייטהקפטן נשאר: נמרוד לוי האריך את חוזהו בגליל עליוןרפא נדאל שרד מותחן אדיר ועלה לחצי הגמר בווימבלדוןלירוי שאק ביוקנן חתם בנס ציונה, עמית זיס בגלבוע/גלילהפועל ב''ש הפסידה 1:0 לוויסלה קרקוב במחנה האימוןמקום 4 באירופה לדנציגר וגולובטי, שעלתה לגמר נוסףרוכב מהקבוצה הישראלית ניצח קטע בטור דה פראנסאליפות אירופה באתלטיקה עד גיל 23 בדרך לישראלחוזר לצפון: יואב הופמייסטר חתם בעירוני קריית שמונהמכבי חיפה המריאה להולנד, בכר: ''נחבר את החדשים''
אלון חזן ויוסי בניון (רועי ינקלוביץ)

''לא באתי להעביר שנתיים כדי להיות רשום בהיסטוריה''

ראשון | | 14:52    מאת רועי ינקלוביץ

מאמן הנבחרת החדש אלון חזן אמר במסע''ת ראשונה בתפקיד: ''יהיו כללים בנבחרת, השחקנים יצטרכו לכבד אחד את השני. הצהרות על יורו לא מלחיצות''. יוסי בניון: ''טורניר גדול זה בונוס, בסוף בחרתי לפי הלב''

הנהלת ההתאחדות לכדורגל אישרה הבוקר פה אחד את מינויו של אלון חזן למאמן הנבחרת הבוגרת. בצהריים (ראשון) הוצג חזן במסיבת עיתונאים ראשונה מאז נכנס לתפקיד, כאשר לצידו ישב גם המנהל המקצועי יוסי בניון. מוקדם יותר התקיים טקס חלוקת תעודות פרו לבוגרי הקורס האחרון (יוסי בניון, אליניב ברדה, ברק יצחקי, גל אלברמן, עומר בוקסנבאום, דני בונדר, אליעזר בן אהרון, מיכאל זנדברג, גל כהן, עידן שום, משה אוחיון, רן אליאס, אלי לוי, קלמי סבן, ניר ברקוביץ', דני בונדר) בתא הכבוד באצטדיון רמת גן. בניון, ברדה וגל כהן נבחרו למצטיינים, וילי רוטנשטיינר שלח ברכה מצולמת מאוסטריה.
 


חזן פתח ואמר: "זה מעמד מאוד מרגש שמחזיר אותי אחורה לתחילת דרכי ככדורגלן ואחר כך כמאמן. להיות מאמן נבחרת ישראל זו גאווה גדולה עבורי, לא תפקיד. להיות שגריר של המדינה שלי. אתה מבין כמה המשימה גדולה וחשובה ואני מקווה מאוד שנצליח להתגבר מהר על ההתרגשות ולהתעסק בעבודה קשה כדי להצליח".

על תהליך הבחירה בו, אמר המאמן החדש: "כיוונתי והאמנתי ובדרך התעסקתי במה שצריך לעשות. הייתי גם בר מזל, אני צריך להודות להרבה אנשים בקריירה שלי כשחקן וכמאמן. זו הזדמנות גם להגיד תודה לאבי לוזון שהאמין בי והחזיר לי את האמון בעצמי. בפינות הקטנות בראש אתה מאמין שאתה יכול להגיע הכי רחוק, אבל מתעסק בעבודה ומקווה שזה יקרה".

על הבשורה שהוא נבחר, אמר חזן: "מצדי לא הייתה שום פעולה, הפעם היחידה שידעתי שאני אופציה הייתה כשיוסי קרא לי לשיחה איתו. הוא רצה להתרשם והיה מספיק הגון לומר לי שאני אחד מהמועמדים. שום דבר לא הובטח לי ואמרתי לו שזה מובן לגמרי מבחינתי. אחרי כשבוע אורן ויוסי שרעבי התקשרו אליי, עצרתי את האוטו בצד כי לא הצלחתי לנהוג מההתרגשות".

אלון חזן עם יוסי בניון (רועי ינקלוביץ)
על המעבר מהנבחרת הצעירה, אמר המאמן החדש: "הלב שלי חצי שמח וחצי עצוב. אני עצוב לעזוב את הנבחרת הצעירה, אבל מצד שני שמח כי בהתאחדות הבהירו לי למה חשוב שאקבל את התפקיד הזה עכשיו, אותם שחקנים יהפכו להיות שחקני הנבחרת הבוגרת וחשוב שאני זה שאפגוש אותם. אני לא בא להעביר שנתיים כדי להיות רשום בהיסטוריה, אני לא מחפש את הכבוד הזה. אני לא מסתכל על 50 שנה שלא עשינו כלום, אני מקווה שנצליח לעלות ליורו בדרך שלנו ולא נתעסק במה שלא קרה".

חזן נשאל על כך שמאמנים רבים לא הצליחו אחרי שעבדו בנבחרת, והשיב: "אני לא יודע מה זה בית קברות למאמנים, אנחנו מתעסקים בצד של החיים. המטרה היא שהשחקנים יעשו מה שצריך כדי לשנות את התמונה מהשנים האחרונות. אני מודה שלא הייתי מתחיל את הקריירה באותה הדרך, מה שסלל עבורי את הדרך זה שעשיתי את הדברים נכון ולא מהר. 14 שנים זה מספיק כדי להציב אותי כמאמן יותר טוב ממה שעזבתי את אשדוד אז".

על יחסי יהודים-ערבים בנבחרת, אמר המאמן: "הדבר הראשון שצריך לדאוג הוא שנבחרת ישראל תקבל את הקהל בחזרה. עשהייתי שחקן תמיד ידענו שהרבה יותר קל כשהקהל ממלא את האצטדיון. הוא פקטור משמעותי ויכול לגרום לשחקנים להעלות את הרמה. אני מאמן 14 שנה בנבחרות ומעולם לא זימנתי שחקן לפי דת כזאת או אחרת. הזמנתי כדורגלנים, בני אדם וזה מה שאני מצפה שיגיע לנבחרת. אפשר להתגבר על כל מחלוקת, יהיו כללים ואנשים יצטרכו לכבד אחד את השני. אי אפשר להביא את הבעיות במדינה לכר הדשא. השחקנים יוצרים את האווירה, הצוות אמור לא להפריע לזה. אני מצפה שכולם יבינו שהם מייצגים משהו, אתה דוגמא לצעירים שרוצים להיות במקום שלך. אם אתה לא מספיק ממלכתי כדי להבין את זה ולשמור על מה שקיים, נצטרך לנהוג בדרך אחרת".

חניכי קורס הפרו (רועי ינקלוביץ)
המנהל המקצועי יוסי בניון אמר: "ראיתם ושמעתם את התהליך, נפגשתי עם מספר מועמדים, מהרגע הראשון אמרתי שאלון אחד המועמדים. אני יכול להגיד שנפגשתי עם מאמנים ראויים, שאימנו נבחרות בעבר. שאלתי את כל השאלות, עם חלקם פחות זרם ועם חלקם יותר. היו לי שלושה מאמנים ביחד עם אלון שהגעתי איתם לסיכום על הכול, על הדרך, הצורה והראייה לעתיד וגם מבחינה כלכלית. אחרי שחשבתי על הכול, הלכתי עם הרגש ומה שהכי נכון לי וקיבלתי את ההחלטה למנות את אלון. לא היה אחד שלא היה באמת שמח ומרוצה. הייתי מעל 20 שנה בנבחרת, לא אוהב שאומרים שעם חלק הייתה אווירה טובה ועם חלק לא. עם כל המאמנים היה כיף לבוא לנבחרת והייתה אווירה טובה. אולי היו יותר שחקנים שהסתדרו עם הצוות, אז קל להגיד 'אווירה'. כולם צריכים לרצות להיות פה, הרבה תלוי בנו, אני חושב שתמיד יש אווירה טובה בנבחרת".

בניון הוסיף: "אתם רואים את הסמכויות שלי, המטרה היא לבחור את הצוות הנכון, אני כל כך שלם ושמח מההחלטה להביא את אלון, אני מאמין שהוא הכי ראוי, כמובן שבימים הקרובים נשלים את הצוות ביחד עם האנשים שאנחנו באמת מאמינים בהם. באתי מהכדורגל, המון שנים הייתי שחקן וקצת מנהל מקצועי, אני יכול לתרום המון מהידע שלי וגם ללמוד המון מאלון. אין לי ספק שזה יצליח, אני רעב ואני שם כל הזמן. לא הייתה לי שאיפה להיות מאמן, לפחות בשנים הקרובות, אז לא רוצה להיות מעורב בבחירת הרכב, אני ממש לא שם, אבל כן להביע דעה. אני חושב שנעשיר את הידע אחד של השני ואין לי ספק שנצליח ביחד. כמו שרוצים לקדם צעירים לבוגרת, כך גם חשוב לגבי מאמנים. הוא פה כי הוא הכי מתאים לדרך שלי, שילוב של ותיקים וצעירים. אני פחות מתייחס להצהרות של לעלות ליורו או לא. אם נחזיר את הקהל למגרשים ויראו נבחרת שרוצה ושחקנים עם אנרגיות – מבחינתי זאת הצלחה. אם נעלה לטורניר זה בונוס, אבל זה פחות מעניין אותי".

על אזרוחו של מיגל ויטור, אמר המנהל המקצועי: "יצא לי להכיר את ויטור כאדם, הוא אחד האנשים הטובים שראיתי בכדורגל, אין ספק שהוא מצוין, בלי קשר אם יהיה בנבחרת או לא. זה ראוי לתת אזרחות לאדם כמוהו. בכדורסל זה קרה לא מעט והרבה יותר מהר מהכדורגל. זה ראוי, אבל זה צריך לקרות במהירות גם בכדורגל. יש אנשים שמאוד אוהבים את המדינה שעוזרים לא פחות ממי שגר פה. טוב עשתה ההתאחדות שנלחמה והשיגה את האזרחות מהר מאוד. נשב ונחליט, אין ספק שהוא מצוין, ישחקו מי שמגיע להם. עומר אצילי? אני פחות אוהב להתייחס לשחקנים ספציפיים, נשב ונקבל החלטות. כל מי שיוכיח שמגיע לו יהיה בנבחרת, ומי שלא אז לא".

נגישות