טאלב טוואטחה עזב את מכבי חיפה וחתם בבני סכניןהזר הראשון: עבדול-מאליק אבו חתם בהפועל גליל עליוןציון צמח חתם בראשל''צ, אלעד שחף עובר לליגה הרומניתההפתעה של הפועל ב''ש: תומר חמד סיכם לשנתייםמכבי חיפה תשלם לגנגאן בונוס עבור הצלחה באירופהנבחרת הנוער תנחת הערב, גלוך ''מבוקש בדורטמונד''5 נקודות לצ'אצ'אשווילי בהפסד גולדן סטייט בליגת הקיץדיווח: ''פולהאם מנסה לקבל את מנור סולומון בחינם''הזר הראשון: ליוואי רנדולף חתם רשמית בהפועל י-םיש עוד הרבה עבודה: מכבי ת''א הפסידה 2:1 לווסטרלו
יהי זכרו ברוך (הוועד האולימפי)

בדרכו האחרונה: מאות ליוו את אלכס גלעדי למנוחות

שישי | | 13:09    מאת מערכת ישראל ספורט

חבר הוועד האולימפי ואחד מבכירי אנשי הטלוויזיה בארץ בעשרות השנים האחרונות, שנפטר השבוע בגיל 79, הובא למנוחת עולמים בבית העלמין נצח ברמת השרון. עשרות אנשי ספורט ליוו אותו בדרכו האחרונה

מאות אנשים ליוו היום (שישי) את אלכס גלעדי, חבר הוועד האולימפי הבינלאומי ואחד מבכירי הטלוויזיה הישראלית בעשורים האחרונים, בדרכו האחרונה, זאת לאחר שהלך לעולמו לפני יומיים בגיל 79. לבית העלמין "נצח, ברמת השרון הגיעו בין היתר יו"ר הוועד האולימפי יעל ארד, ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, שחקני העבר של מכבי תל אביב בכדורסל טל ברודי ומיקי ברקוביץ', הספורטאית האולימפית אסתר רוט שחמורוב, בעלי מכבי תל אביב דיוויד פדרמן, מאמן הכדורסל צביקה שרף, האלופה האולימפית לינוי אשרם, בכירים בספורט הישראלי ואנשי תקשורת רבים.

יעל ארד ספדה בהתרגשות לגלעדי: "לפני כמה חודשים פגשתי את אלכס, הוא נראה לא טוב וסובל מכאבים בגב. אלכס תמיד ידע הכל ותמיד היה בעניינים. הוא הסתיר בגאווה את מצבו ואמר 'אני כבר לא אמות צעיר'. אבל דאגנו, כי ראינו שהוא לא כמו בעבר. דאגנו, מאוד. אלכס היית איש מיוחד במינו, היו לך מיומנויות חיים ומיומנויות אישיות יוצאות דופן. סחפת אחריך את כל מקבלי ההחלטות וביססת את מעמדך בכל ארגון בו היית מעורב, ישראלי ועולמי כאחד. הייתה לך דיעה מוצקה בכל נושא היית מעורב בהחלטות הכי גדולות, גם מאחוריי הקלעים. כשאלכס היה בתוך משימה, הוא היה מסור כל כולו. לגיל מבחינתו לא הייתה שום משמעות. הוא תמיד היה מוכן. אבל היו גם השבועות האחרונים, כשגופך דעך במהירות הברק. הראש שלך ושלנו לא עיכל, אבל הסוף כבר היה נוכח".

יו"ר הוועד האולימפי הוסיפה: "כהרגלך היית עקשן ומחליט הכל, המשכת לתכנן את האירועים הקרובים. לפי שבועיים כשהגעתי ללונדון קבענו ללכת לאכול. הצעתי שנזמין, אבל התעקשת שנצא, החברים מחכים. היית כאוב, עם מעט תאבון, אבל גאה, מזמין, מפרגן. היה חשוב  לי להגיד לך כמה חשובה הדרך שעשית, כמה השראה היוות. דיברנו על החברות העזה שלך עם ראשי הוועד האולימפי ועל אהבתך למשפחה. נתת לי עוד כמה עצות ועל הטיסה שתכננת לאוסטרליה בסוף אפריל. נסעתי הביתה וידעתי שראיתי אותך בפעם האחרונה. אחר כך עוד נפרדנו בוואטסאפ בשלוש מילת פרידה. אלכס, היית איש מיוחד, גדלתי על השידורים שלך בזכייה של מכבי תל אביב באליפות אירופה ובביקור סאדאת'. זכיתי שהיית עבורי מורה נבוכים וידיד מיוחד. צפיתי בך בגדולתך ובנדיבותך ולמדתי ממך המון. תחסר לי מאוד ואתה חסר לי פה עכשיו".

נגישות